Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy nagyon jó barátnak laptopo...

Egy nagyon jó barátnak laptopot venni ajándékba túl sok lenne?

Figyelt kérdés
2023. jan. 18. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt neked kell tudni, hogy az anyagi helyzetedhez viszonyítva megéri-e a kiadás ajándék címen a barátodnak.
2023. jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ. Milyen laptop, mennyire van úgymond rászorulva, mennyit keresel, több barátod van - e, aki esetleg ezt rossz szemmel nézné...


Én inkább utalványt vennék. Értek a gépekhez, de ezt jobb, ha a gazdája választja ki.

2023. jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy laptop alsóhangon 100 rugó. Igen, ez kibszott drága ajándéknak minősül, ilyet nemigazán szokás csakúgy venni valakinek.

Ha nekem jönne egy barátom, hgoy ezt akarná adni akármilyen alkalomra, nem fogandám el.

2023. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Hát szerintem felborítaná a dinamikát. Teher lenne a viszonzása.
2023. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha viszonzásért veszi akkor inkább ne vegye, mert az nem ajándék. Én már kaptam barátomtól laptopot pedig nyilvánvaló, hogy nem tudom viszonozni. Ő pár évvel idősebb, dolgozik, keres havi 700k-t, én meg még egyetemista vagyok. Tudta, hogy szükségem van rá az online oktatás miatt ezért megvette. Nagyon örültem neki, mert én egy rosszabb laptopot is max. részletre tudtam volna megvenni. De nekünk eleve olyan a barátságunk, hogy kölcsönösen segítjük egymást és ez most nem arról szól hogy várja én a következő szülinapjára új iphonet veszek neki, hanem tudja hogy eddig is segítettem neki amiben és tudtam és ezután is fogok.
2023. jan. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem is azzal a céllal veszi, bennem lenne egy viszonzási kényszer, ami megmérgezné a kapcsolatot.
2023. jan. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Tőlem egy új iPhone-t kapott karácsonyra a legjobb barátom, árban ott van ahol a jobb laptopok kezdődnek. Ki tudtam szorítani az árát, neki pedig éppen nagy szüksége volt rá (munkához). Egy igazán jól sikerült meglepetés volt. Természetesen eszemben sincs semmiféle viszonzást várni, én egyszerűen örülök hogy ő örül, ettől többet nem is adhatna nekem. Én is kaptam tőle ajándékot egyébként, a telefon árához képest apróságot, de mégis nagyon örültem neki, leginkább annak hogy ő is gondolt rám. Nem pénzben mérik egy ajándék értékét, egy egészséges barátságnak a forintokon túl kell tudnia lépni.
2023. jan. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én annak érezném.
2023. jan. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!