Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valóban igaz, hogy óvakodni...

Valóban igaz, hogy óvakodni kell a külföldön élő többi magyartól? Sajnos nekem voltak rossz tapasztalataim. (hasonlattal élek)

Figyelt kérdés

Én úgy tudnám megfogalmazni, hogy a külföldön élő magyarokkal történő barátság számomra olyan, mint amikor egy fogaskerék elkezdi behúzni a ruhádat.


Folyamatosan húz, fájdalmat okoz, de engedni már nem enged. Amit bedarált az már ott marad benne és ki tudja később mi lesz a sorsa.


Ennek ellenére a nem enged. Már fogja a ruhádat, már félig benne vagy, nincs nagyon kiút.


Ha levágod ezt a darab ruhát (például letiltod az illetőt) akkor is veszítesz mert már berágta a részed és ki tudja hova jut majd ez a darab, ha meg engeded, hogy húzzon a gép (megpróbálsz valahogy mégis jóban lenni vele), akkor is, mert idővel csak még szorosabb lesz a húzás és tényleg kínlódás lesz elvágni és talán már nem csak a ruhádból veszítesz de a bőrödbe is belemarhat a gép. Kiút ebből már nincs nagyon.


Annyi a megoldás, hogy elkerülöd a gépet. A közelébe sem mész. (tehát a külföldi "segítőkész" magyarokat)


Nyilván ez a ruha a hasonlatban te személyes dolgaid, információk amik körbemehetnek, eltorzulhatnak, ellened fordíthatóak bármelyik pillanatban. Lehet akár egy jó munka ahova hirtelen mindenki jelentkezni akar a helyedre. Lehet bármi. Lehet egy információ, de az is, hogy az illető mivel már szóba állt veled, elmondhatja hogy ismer, innen meg megnyílik a lehetősége a hazugságokra és az extrém információtorzításra is. Ha kiadtál bármit már behúzta a gépszíj. Ott marad benne.


És általában nem enged. Sosem kapod vissza, nem, hogy tiszta nem lesz az a darab ruha, de teljesen megrongálódik a letépett részek hiányától.


Majd talán később egy kutyarongyként eléd dobják, hogy tessék itt van, vigyed.


Ha valaki egyetért ezzel akkor írjátok le. Remélem nem csak én érzem/tapasztaltam így.


____________


Hogy leírjam ezt érthetően is, sok emberben megbíztam, barátkoztam, barátság szinte sosem lett belőle, de az érdekektől függően folyamatosan tapostak lefelé, hogy én ne tudjak azokban a körökben érvényesülni amikben ők kényelmesen benne vannak már ott. Ha olyan pozicióban voltam, hogy nem tehették meg, hogy eltaposnak akkor inkább közelebb húztak, hogy még többet tudjanak tépni belőlem. Volt, hogy pénzzel is lehúztak. Olyan embereket ajánlottak be, akiknél rosszabb nem is lett volna az adott dolog elintézésére. Amikor meg egy számomra tényleg szimpatikus ember jelent meg az új helyen, azonnal beriogatták, hogy velem szóba ne álljon mert velem nem szabad. Nyilván azért mert túl sokat tudtam a mocskos dolgaikról és azért is mert nem volt elég befolyásom.


Sajnos visszatérve a hasonlathoz ez már jóvátehetetlen dolog, beette a gép egy részemet, ott tépik a kutyák, és csak idő kérdése mikor fordítják ellenem. Én így éltem meg.


Ezzel szemben viszont a helyiek nem ennyire jól szervezettek. Nincsen minden gazfickó és lehúzós így kartellban összekötve és nem szerveznek be piramisjátékszerűen új embereket. Ott természetesek és egymástól függetlenek az emberi kapcsolatok. Ha valaki valamit megtud nem fog róla azonnal mindenki tudni.


Más is tapasztalt ilyet külföldön?


2023. febr. 1. 00:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%
Sosem barátkozom magyarokkal, és soha nem is lesznek magyar barátaim. Szinte csak rossz tapasztalataim vannak. Nem akartak kifizetni, ki akartak használni, rám akartak csimpaszkodni, segítsek ebben, abban, neki meg neki. Szörnyű. Hálistennek jól beszélem a nyelvet és nem derül ki soha, hogy magyar vagyok.
2023. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. febr. 1. 00:35
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Egy rokonomnak Ausztriában van egy cége, és ő mondta, hogy sosem alkalmazna egyszerre két magyart.

Egy magyar remekül tud dolgozni, kijön a kollégáival, és jól teljesít, de ha már ketten vannak, akkor onnantól fúrják egymást, rivalizálnak, stb.

2023. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem te kettyós vagy.
2023. febr. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Engem mindössze egy magyar sráccal hozott össze a sors külföldön, vele szimplán haverok lettünk, néha beszélünk pár szót. Ha akarnánk se tudnánk szerintem nagyon kihasználni egymást. De úgy őszintén szólva szerintem engem sehol senki nem akart kihasználni életem során, a legtöbb emberre pozitív vagy semleges a viszonyom. Sosem értettem ezeket a nagy drámákat amiket sokan előadnak, pedig nekem is sok barátom, ismerősöm van.

A Hollandiában élő magyarok facebook csoportokban is csak pozitív élményeim voltak (látom, hogy sok az idióta, de velük szimplán nem érintkezem), amikor nekem kellett segítség, akkor mindig voltak, akik segítettek, illetve én is sokszor ajánlottam már segítséget vagy tanácsot másoknak, amikor kérték.

2023. febr. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%
Az tény, hogy külföldre kiköltözők között több a szellemi sérült. De azért nem mind az.
2023. febr. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
41%
Bocs, nem olvastam végig, csak a kérdésre válaszolok. Igen, MINDEN külföldre szakadt ismerősömnek van ilyen sztorija. Én csak pár hétig voltam külföldön, és csak egy jellemző sztorim van. Egy ausztriai faluban melóztam. Egy tó közelében laktam, gyönyörű környezetben, és egy napon észrevettem, hogy egy pasas telefonál az egyik mólón állva, ahova ki volt írva, hogy tilos a mólóra menni, és közben vadul szórja a szemetet. Amúgy sehol nem volt szemét eldobva, értelemszerűen. Na, mondom magamban, ez tuti magyar. Mikor a közelébe értem, hallottam, hogy magyarul beszél. Jellemző...
2023. febr. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%

Nekem inkább az volt a tapasztalatom, hogy nem tartunk össze, mint más nemzetek, szóval a magyarok elvegyülnek más népekkel viszont mondjuk a spanyolok, a lengyelek egymással csoportosulnak.

Voltak rossz tapasztalataim is, inkább a proli réteg megy ki szerintem, velük itthon se jövök ki jól.

2023. febr. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
5: Azért nem érted mert a leghülyébbek szoktak állandóan ilyen helyzetekbe kerülni. Aki kicsit is ésszel él a hétköznapokban az távolról kerüli a lehúzós embereket akiken kihasználnák mert észreveszi. Vagy ha muszáj a kapcsolattartás valamilyen szinten, például munka miatt akkor tartja a távolságot. A legtöbb ember akit ismerek semmit nem tudna mondani rólam ami miatt rettegnem kéne, hogy mi lesz ha megszakítom velük a kapcsolatot. Nem tálalok ki mindent fűnek, fának.
2023. febr. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennek semmi köze nincs a külföldhöz, az itthoniak is pont ilyenek.
2023. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!