Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elfelejtették hogy aznap van...

Elfelejtették hogy aznap van a névnapom, szóltatok volna ilyen esetben? (Többi lent.)

Figyelt kérdés
Elutaztunk pár napra baráti társasággal, volt köztünk egy srác akinek nagyon gyakori neve van, ezért sokan tudják mikor van a névnapja, de azt már kevesebben, hogy az enyém egy nappal utána van (mert az én nevem nem olyan gyakori, hogy köztudott legyen.) Aznap amikor a srác névnapja volt, ez eszébe jutott pár embernek, ezért másnap reggel kitalálták hogy meglepetésből reggeli után énekeljünk egyet neki. Azt viszont senki nem tudta, hogy az én névnapom meg pont aznap van. Nem szóltam csak én is simán részt vettem a köszöntésben mint a többiek. Úgy éreztem nem kell hogy ez rosszul essen, mert én is ritkán köszöntök fel másokat a névnapjukon, meg olyan hülyén jött volna ki ha akkor szólok, hogy ja amúgy nekem is névnapom van... A társaság egy részével nem is vagyok közeli viszonyban.Viszont volt olyan akinek meséltem ezt a sztorit és azt mondta nagyon gáz hogy nem szóltam.

2023. febr. 6. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szóltam volna
2023. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Énnekem a közvetlen családtagok névnapját is elég fejben tartanom, úgyhogy maximálisan megértő volnék azokkal, akiknek fogalmuk sincs, mikor van az én névnapom. Úgyhogy szerintem jól tetted, hogy nem akadtál fenn rajta.

Egyébként minél kevesebb dolgon akadsz fönn, annál könnyebb életed lesz. És minél több dolgon, annál nehezebb. Szóval aki akarja, nehezítse az életét, de ha jót akarsz magadnak, inkább könnyítsd.

2023. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, engem a szülinapomon se köszöntött fel senki sem.
2023. febr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
mivel névnapon szinte senkit sem szoktam felköszönteni, elnézem bárkinek ha figyelmen kívül hagyja, sőt örülök ha január első hetében az újévkezdésnél egyáltalán valaki hajlandó rá és felköszönt, de ebben a helyzetben biztos mondtam volna a társaságban hogy nekem is holnap/ma van amúgy. nem tulajdonítok neki olyan nagy jelentőséget valamiért mint egy szülinapnak pl. (azt is sokan elfelejtik/leszarják)
2023. febr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Én sem szóltam volna, utána nem lett volna már ugyanolyan jó a hangulat. Viszont lehet kicsit rosszul esett volna azért.
2023. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Azt se tudom, hogy a sajátom mikor van, hagyjál már ilyen baromsággal!
2023. febr. 7. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

...pedig én László vagyok.

Amúgy meg ha már valakinek így belejöttek a névnapozásába, és csak egy éneklésről van szó, akkor kedvesen érdekességből nem megsértődve meg lehet mondani, és akkor te is kapsz egy éneket, de nagy megsértődős izéknek nincs értelme.

2023. febr. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, nekem egy áldás, ha nem kell ezeket a köröket lefutni
2023. febr. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát akinek számít igazán és olyan közeli baráti a viszony, az tudja mikor van neked is, mindegy hogy mennyire ritka név vagy sem....

Ha szólsz, akkor sem örültél volna neki ha akkor mondja csak, ha alapból azt várod, hogy valaki önszántából felköszöntsön. Szóval így nem szóltam volna, mert minek?


A volt barátnőm éppen tegnap írta ki pl, hogy minek vannak barátok ha fel sem köszöntik az embert? Csóri.... Pedig annyi sok "barátja" volt, akit többre tartott velem szemben is és nem köszöntötték fel?? Még ilyet, jaaaaj...

2023. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ne higgyétek hogy annyira fontosságról szól ez, egy példát mondok, édesanyámat a Világon midnennél jobban szeretem és szerintem a legfontosabb is, a szülinapja dátumát mégis keverni szoktam pár napot, vagy csak nagyjából jut eszembe az időszaka, olyan embereknek meg akikkel pl. jóban voltam beszéltünk sokat úgy is megragadt a nem kiemelkedő dátum hogy mára szinte megszakadt a kapcsolat és csak én írogatok minden évben hogy boldogat
2023. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!