Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csalódtam egy barátomban,...

Csalódtam egy barátomban, elengednétek ezekután?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó férfi barátom, a közelmúltban pedig volt egy esemény, ahol én nem voltam ott, ő igen és egy közös férfi ismerős (aki neki haverja) nagyon kellemetlen helyzetbe hozta őt az egész társaság előtt, miattam. Őt is megsértette, leégette, engem pedig pocskondiázott. Ezután abban maradtunk, hogy adandó alkalommal beszélni fog ezzel a férfi haverjával, hogy ez nem volt szép tőle, ne legyen több ilyen. Aztán mikor találkoztak fel sem hozta neki, úgy tettek, mintha semmi nem történt volna. Nekem ez nagyon rosszul esett, nagyot csalódtam benne, mert egyrészt mellettem sem állt ki, másrészt saját maga mellett sem, pedig így ez a haverja ezentúl is át fog gázolni rajta, hiszen semmi következménye nincs, ha megteszi. Nekem ez a viselkedés borzasztóan kiábrándító volt, nem tudom van-e így folytatni ezt a barátságot…. Mit gondoltok?

(Nem tinik vagyunk.)


2023. febr. 25. 09:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy én nő vagyok.
2023. febr. 25. 09:58
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ha magáért sem áll ki, akkor valamiért nem szeretne konfrontálódni ezzel a "barátjával".


Itt a hibás fél szerintem az, aki nagyon kellemetlen helyzetbe hoz másokat, és pocskondiázza is őket. Erről kell beszélni vele, hogy ez így nem egy egészséges baráti kapcsolat ha számára is kellemetlen, és vagy meg kell ezt vele beszélni, vagy ott kell hagyni.

Szerintem a nagyon jó férfi barátod nem (teljesen) hibás. Nyilván egy "férfitől" azt várná el az ember, hogy kiáll magáért, megvédi az érdekeit, de ha esetleg olyan is a társaság, hogy nem állnának ki mellette, vagy ez a jó fej "haverja" ilyen agresszív személyiség, akkor én személy szerint megértem, hogy nem akart ebből konfliktust generálni, és intelligensebben oldotta meg.

Szerintem ettől függetlenül ő is érezte, hogy ez kellemetlen volt, és ő is alkotott erről a közös ismerősről egy véleményt. Szerintem erről kéne beszélni.

2023. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

“a hibás fél szerintem az, aki nagyon kellemetlen helyzetbe hoz másokat, és pocskondiázza is őket. Erről kell beszélni vele, hogy ez így nem egy egészséges baráti kapcsolat ha számára is kellemetlen, és vagy meg kell ezt vele beszélni, vagy ott kell hagyni.”

Igen, pont ebben állapodtunk meg, hogy ezt megbeszéli vele. Nagyon sokszor viselkedett már csúnyán vele ez a haverja. Most viszont már én is érintett voltam. Valahol nem tudom azt elfogadni, hogy valaki ennyire nem tiszteli saját magát sem, hogy ilyen helyzetben igenis kiálljon magáért. Nem veszekedni kellene vele (nem agresszív ez a haverja), csak megbeszélni a dolgot. Persze, elhiszem, hogy kínos, de akkor nem volt az, mikor a haverja a cirkuszt csinálta?

2023. febr. 25. 10:24
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy ezt a közös ismerőst mindig nekem pocskondiázza, de a szemébe nem mond semmit, sőt mindig úgy cseverészik vele, mintha semmi gond nem lenne.

Már ezt sem értettem soha. Ezúttal viszont nagyot csalódtam. Ne értsetek félre, de ez nekem olyan férfiatlan viselkedés, még akkor is, ha barátok vagyunk csak.

2023. febr. 25. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor is kínos, amikor csinálja, később is az. Sok ember, köztük lehet én is, lehet nem nyugodt fejjel állnék neki a beszélgetésnek egy ilyen megalázáshoz hasonlító helyzetben, amikor történik, de később már viszonylag higgadtan meg lehet beszélni.

Azt a részt mondjuk nem értem, ha találkoztak (kettesben?) akkor miért nem szembesítette vele az érzéseit a férfi barátod. Társaságban nyilván nem szeretne kioktatni, leszúrni senkit, és szerintem ez egy intelligens hozzáállás, ha viszont kettesben voltak és nem mondta, hogy figyelj beszélnünk kéne valamiről, akkor be kell látni, tényleg tehetett volna mást is.

Kicsit unszolni kell őt is, hogy tegyen már valamit, mert ez őt régóta bántja, és téged is. Nem tudom személy szerint, hogy mit jelent neki ez a közös ismerős, érdekei vannak-e hozzá, vagy csak gyerekkori legjobb barát, a hibákat szerintem meg kéne beszélni, hátha nem hozza őt vagy másokat még egyszer ilyen kínos helyzetbe.

Ha pedig nem sikerül, akkor a beteg levelet le kell vágni az ágról, nem kell vele barátkozni.. az ember nem tini korában már megválogathatja saját maga is, hogy ki az akivel egy társaságban szeretne lenni, és én az ilyen embereket messze elkerülném, még ha egyedül is lennék.

A férfi barátod - sértés nélkül, feltéve ha kettesben voltak ezzel a nemagresszív ismerőssel - kicsit töketlen, ha így sem konfrontálta az ügy miatt. Meg lehetne ezt szerintem beszélni kulturált körülmények között is, ha a közös ismerős is nyitott rá.

2023. febr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5# igen, teljesen ugyanezeket mondtam neki én is. Jó látni, hogy nem én reagálom túl, mivel ugyanazt gondolod erről, amit én.

Teljesen kettesben voltak majdnem 1 órán keresztül és haverom úgy tett, mintha semmi nem történt volna. Ezért esett baromi rosszul. Ennél jobb alkalom nem is lett volna, hogy megbeszélje vele a dolgot. Valóban töketlen és elárulva érzem magam. Nem ez volt megbeszélve. Barátilag is nagyon kiábrándultam belőle, nem érzem azt, hogy érdemes lenne egy ilyen emberrel tovább barátkozni. Az van bennem, hogy máskor sem adhatok a szavára, máskor sem számíthatok rá.

2023. febr. 25. 10:36
 7/9 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem (teljesen?) ábrándulnék ki belőle, híve vagyok a második esélyeknek, feltéve, ha fontos barátja vagy neki.

Ha pedig nem, és tényleg csak "haver" szinten tekintesz rá, én el tudnám engedni. Egy igazi barát, ha nem is teljesen, de valamennyire kiáll a barátjai mellett, néha szóban, néha tettekben. Ha ezt nem teszi, akkor nagy eséllyel nem fontos neki annyira a barátja/félti a saját bőrét, "imidzsét" (bár ebben a helyzetben pont hogy nem áll ki magáért, az ront rajta), akkor gyáva.

Még arra tudok tippelni, hogy nagyon érdekből tűri a közös ismerős beszólásait, mert akkor következmények miatt nem akarja rontani a viszonyt.

Mindenesetre, én személy szerint megpróbálnám megbeszélni vele, hogy ez rosszul esett neked is, neki is, próbáljon vele beszélni, hogy ez neki kellemetlen. Gimnáziumban nekem is volt egy osztálytársam, aki folyton húzott, kellemetlen helyzetekbe hozott, egyszerűen arrébb mentem, próbáltam nem szóbeli jelekkel tudtára adni, hogy hagyja abba, de követett, ekkor leültem vele, elmagyaráztam neki, hogy ez kellemetlen, akármennyire is szeret heccelni, nyilvánosan ez nekem nem járja, egyszerűen nem jó érzés. Mai napig barát vagyok vele, mert megértette ezt a problémámat, és már csak nagyon szűk baráti körben/privátban húzzuk egymást ilyenekkel.

Ha én sem tudtam volna vele megbeszélni, akkor 100% otthagytam volna. A nyugalmam nekem legalábbis többet ér.

2023. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7# nem fog neki szólni, ismerem. Többször megbeszéltük, hogy amikor találkoznak, felhozza neki. Nem hozta. Mikor utána beszéltünk, egyértelművé vált számomra, hogy soha nem is fogja. Nem fogok erőszakoskodni többet, magától is rá kellett volna már jönnie arra, amit te is írtál.

Egyszer, 1 éve kb. már csalódtam benne nagyot, akkor hónapokig nem beszéltünk. Ez volt már a második esély.

Nagyon sajnálom, mert ő volt az egyik (ha nem) a legjobb barátom. De ezeken nem tudom túltenni magamat.

2023. febr. 25. 10:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor megértelek, nem mindenki tudja túltenni magát egy ilyen csalódáson. Ezért ne okold magad, ha te szerinted minden tőled telhetőt megtettél, akkor nem hibáztál.

Én is hasonlóan reagálnék, ha ennyire cserben hagyna egy barátom, és még nem is nagyon akarna tenni az ügy érdekében. Az ilyen emberek, akik mellett nem érzed jól magadat, nem is kell, hogy barátaid legyenek.

2023. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!