Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez a barátság menthető még?...

Gags kérdése:

Ez a barátság menthető még? Vagy itt az ideje elengednem?

Figyelt kérdés
Középsuliban ismertem meg, és már akkor tervezgettem hogy szóba hozom a továbbtanulást, hátha oda szeretne menni ahová én (közös albérlet, meg meló miatt is). Idő közben összebarátkoztunk egymással, de a téma valamiért sokáig nem került terítékre. Az én tervem az volt hogy a közeli egyetemeket veszem célba, többre anyagiak miatt is. A pedagógia, az irodalom és menedzsment érdekelt (ez elsőhoz jó alap a tanítóképzőm). Valami hasonlóra számítottam tőle is, de... kicsit elrugaszkodott a valóságtól. Azt mondta Budapesten akar tanulni (Romániában élünk) és színészetin. Én komolyan nem akartam megbántani, de mivel sohasem láttam ilyen témájú szakkörökre járni, vagy úgy előadni bármit is... a kelleténél kicsivel jobban meglepődtem ^^' Nem hiszem hogy túlreagáltam volna. Csak annyit mondtam hogy nagyon nehéz belőle M.O- on és Romániában megélni (végül is nem a filmipar tesz minket híressé) és hogy a színésznők sokszor a kapcsolataik alapján kapnak szerepet és hírnevet (főleg nálunk) na meg nem kevés az olyan eset sem amikor megfektetik őket érte (nemrég voltak a botrányok). Ezt valamiért támadásnak vette, és a rengeteg facebook bölcsesség alapján, ami szerint én csak lesújtom őt, és nem támogatom, és mérgező barát vagyok aki biztos irigy is rá, napra napra felszámolta a 3 éves kapcsolatunkat. Próbáltam megmagyarázni neki hogy nem ezek voltak a szándékaim, de egyszerűen hajthatatlan. Hetek óta nem beszélünk, elnéz mellettem. Máig sem értem mit vétettem, és hogy mivel tehetném jóvá.

2018. okt. 22. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj! Mikor valaki erősen az álmait kergeti és minden erejével azért küzd, akkor általában az ilyen és ehhez hasonló kinyilatkoztatásokat támadásnak veszi. Főként, mert most ez hajtja, ez érdekli, ebben hisz. Ezt nem igazán lehet neki felróni.

Emellett lehet, hogy tőled nem ezt várta. Sőt, lehet, hogy nem is voltál vele annyira kedves. Konkrétan azt mondtad neki, hogy amit akar, az felesleges. És ez sehogy sem szép vagy hasznos.

Továbbá látva, hogy te ennyire komolyan terveztél vele, el tudom képzelni azt is, hogy sok rosszindulat szólt belőled, mert "tönkre teszi a terveidet".


Valamint annyit hozzá, hogy a megélhetést illetően nem teljesen van igazad. Nekem vannak ismerőseim itt Magyarországon. Statiszták (idősek) és elég jó pénzük van már abból is, hogy csak ácsorognak vagy menetelnek egy-egy jelenetben. Nem a filmiparról, a színházról beszélek. De egy színész nem csak filmben vagy színházban szerepelhet. Lehet szinkron hang (hiány van belőle, keresik őket) lehet reklám szereplő (mindig van adandó alkalom, nagy pénz) és még megannyi a lehetőség, bár ezt sokan nem tudják.


Szerintem hagyd békén őt, majd kialakulnak a dolgok. Ha nagyon a szívére vette, úgy sem tudsz tenni semmit. Ha később nyit feléd, akkor meglátod, hogy helyrehozható e a dolog.

2018. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Hát, tényleg hülyeség volt amit mondtál.
2018. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!