Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy lehet jól feloldani azt...

Hogy lehet jól feloldani azt a helyzetet, hogy valakinek jobban kelletek, fontosabbak vagytok, mint ő nektek? Szerelem, barátság, akár családi kapcsolatban is értelmezhető a kérdés. Vagy a fordítottja is érdekel.

Figyelt kérdés
Amikor te jobban odavagy valakiért, de meg csak annyit tud vagy akar adni, amennyit. Hogy kezelitek ezeket? Szép a kapcsolatokban egyenlőségről meg egyenrangúságról, kölcsönösségről beszélni, de pont egyenlő sose lesz semmi, nem?
2023. febr. 25. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom kezelni ezt. Nem bírom elviselni, hogy nem tudok annyit adni, amennyit érdemelne. Tehát elmondom neki, hogy ez sok/nekem nem megy és leépítem őket. Valamivel később pedig már lehetséges, hogy a másik fél is csak annyit akarjon, mint én.


Fordítva sokkal könnyebb, általában el tudom engedni és tudok azon a szinten maradni, mint a másik. Legalábbis másra még nem volt példa.


Pont egyenlőnek nem is kell lennie. Mindenki máshogy szeret, nem lesz pont ugyanaz, ráadásul lehetnek szerepek is. Viszont egyenértékűségről lehet beszélni. Illetve van egy hibahatár, amennyi különbség belefér.

2023. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Ezt nem lehet jól “feloldani”. Másik érzését nem tudod teljes mértékben befolyásolni (néha még ő sem).

Sőt! Semmilyen mértékben nem tudod befolyásolni!


Velem már előfordult, hogy a legvégén már ordítóan nagy különbség lett kettőnk között ebben, ezért befejeztem. Igazából nem voltam oda érte, csak látszott, hogy ő neki egy voltam a sok közül, míg én kevés emberrel alakítok ki szoros kapcsolatot, de őket nagyon megbecsülöm. Nála minden csak szavakban nyilvánult meg, tettekben soha.

2023. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2-es, szerintem a saját érzéseinket se tudjuk befolyásolni, vagy igen? Szerintem nem.

Akkor nem is jogos számonkérni senkin, hogy neki nem vagyunk annyira fontosak, vagy nem tesz annyit a kapcsolatért, mint én? Azzal semmi gond nincs ezek szerint, ha valaki kevesebbet tesz bele, vagy kevésbé szeret minket, csak kommunikálja nyíltan, jól értem? Ha viszont nyíltan kommunikálja (mondjuk így: "nekem te nem vagy annyira fontos", "nekem nem annyira fontos a kapcsolatunk, mint neked, én ebbe nem akarok annyit beletenni, amennyit te elvársz"), az meg igen fájó.

2023. febr. 25. 12:56
 4/17 A kérdező kommentje:

1-es: "nem tudok annyit adni, amennyit érdemelne. Tehát elmondom neki, hogy ez sok/nekem nem megy és leépítem őket. Valamivel később pedig már lehetséges, hogy a másik fél is csak annyit akarjon, mint én.



Fordítva sokkal könnyebb, általában el tudom engedni és tudok azon a szinten maradni, mint a másik." Szerintem mindkét eset megalkuvás, te mit gondolsz erről? Az első esetben valójában ő később is azt a sokat akarja, de ésszel megérteti magával, hogy nem fogja tőled azt megkapni, ezért leszállítja a saját igényeit. A második: ugyanez, csak itt te mész bele egy alulvállalásba. Jó megoldás lehet, ha neked az. Én úgy érzem, ekkor megvalósulna a kiegyenlítettség, de ettől boldog nem lennék. Te hogy vagy ezzel?

2023. febr. 25. 12:59
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt nem lehet bármennyire is rosszul esik. Annak oka van, ha másik nem tesz ugyanannyit a kapcsolatba.

Hitegetheti magát az ember, hogy biztos jobb lesz, de ez nem így van.

El kell engedni mert mindig ott lesz az a hiányérzet és az nem jó.

2023. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Oka van, ha a másik nem tesz ugyanannyit a kapcsolatba. Mi az ok szerinted, a "nem akarom"-on kívül? Mindkét oldali megélésed érdekel, mi volt az oka, mikor te nem kaptad meg, amit vártál és mi volt az oka, mikor te nem tettél annyit egy kapcsolatba?
2023. febr. 25. 13:03
 7/17 anonim ***** válasza:

Leírhattad volna a konkrét sztorit akkor mindenki jobban értené hogy mi a baj és talán jobban tudnánk segíteni!?

A "nem akarom" az sokszor azt jelenti, hogy nem is tud, mert nincsenek meg rá a tanult eszközei (gyerekkorban hogy szocializálódott), vagy a másik lehetőség a "nem akarom" = nem szeret, tehát nem is jön belőle zsigerből az az érzés hogy többet tegyen bele a kapcsolatba, vagy jobban kimutassa hogy szeret.

Ezek a dolgok vagy jönnek érzésből vagy nem.

És ha az egyik félnél ez nem jön magától akkor kár erőltetni a kapcsolatot.

Arról meg ne is beszéljünk hogy sokan csak azért vannak valaki mellett, mert anyagilag, lakhatási szempontból könnyebb az élet ketten.

És már rég nincsenek benne érzések, tudja ha nem is erőlteti meg magát akkor is biztosítva van a lakhatása, könnyebb élete. Olyankor a másik meg várhatja a csodát, de az nem fog eljönni.

Az lenne a normális ahol megvalósul az adok-kapok egyensúlya (nyilván ezt nem lehet patikamérlegen kimérni...)

2023. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.


Nem érzem olyan igazi megalkuvásnak. Kicsit az valóban, de én tudok boldog lenni ilyen helyzetben is. Nem akar tőlem annyit? Oké, semmi gond (ekkor pillanatok alatt elfogadom és kiábrándulok, teljesen máshogy állok hozzá). Ha pl barátságról van szó és a másik nem tesz annyit a kapcsolatba, mint én szeretném, akkor megmarafok vele haveri szinten és más barátaimra koncentrálok. Semmi gond.


Fordított esetben is hasonló. Adok egy kis időt, hogy elfelejtsen és később (pl egy év múlva) újrabarátkozunk. Mikor már nincsenek meg azok az elvárások egymás felé, mert tusztáztunk mindent. Gimiben sokan beleszeretnek osztálytársba (kb mert gyakran találkoznak és szimoatikus meg okésan néz ki), de sok esetben ez nem nagy dolog és ha egy évvel végzés után beszélgetnek, lehetnek csak barátok. Én az összes volt "szerelmem" (sulis kiszemelt) esetében szimpátiát érzek és semmi mást. Ha gyakrabban találkoznánk, ez akkor sem változna

2023. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy gyerekkorból nem hozott jó mintákat. A felnőttkori fejlődéséért mindenki maga felelős szerintem. Így a "vagy jönnek érzésből"-dologgal is vitatkoznék. Te mit teszel, ha olyan ember vagy, akinek nem jön érzésből, de valaki fölhívja rá a figyelmed, hogy igény meg azon az oldalon lenne rá? Nem foglalkozol vele, vagy megpróbálsz megfelelni az ő igényeinek? Vagy kár erőltetni a kapcsolatot, így nem is erőlteted? Esetleg azt hagyod, hogy ő erőltesse?

Konkrétabb sztorik: amikor én úgy láttam, hogy párkapcsolatban én teszek többet bele (nem anyagilag, hanem egyértelműen tettekkel), sokáig kértem, hogy ő is tegyen bele többet. Egy darabig ígérgetett, aztán addig nyiktattam, míg szavakkal is ki tudta mondani (amit a tettei addig is mutattak): nem akar többet beletenni, ezt csak én akarom. Szeretnéd, hogy leírjam, mik voltak azok, amiket én kevésnek találtam? Egyébként én a patikamérlegen mérős fajta vagyok, legalábbis mondták már ezt rám, és egyetértek vele.

A másik oldalon úgy voltam, hogy volt egy baráti kapcsolatom, sok beszélgetéssel. De én kevésbé hallgattam meg őt, mint ő engem. Szerettem vele lenni és beszélgetni, de a saját sztorijaim mindig fontosabbak voltak nekem. Ezt ő jelezte, tök jogosan, hogy sérelmes neki. Bocsánatot kértem tőle a viselkedésemért, de azt is elmondtam neki (máskülönben hamis lettem volna), hogy ez nem azt jelenti, hogy máshogy fogok viselkedni, nem akarok több energiát beletenni. Ő ezt úgy látja, kihasználtam. Én is úgy látom és nem is vagyok erre büszke. De ha hazudok és elkezdek neki ígérgetni, hogy ezentúl majd máshogy fogok viselkedni, az se lett volna helyes. Így viszont ő sérült.

2023. febr. 25. 13:31
 10/17 A kérdező kommentje:
9-es, OK, köszi. Ezzel a "pillanatok alatt elfogadom"-mal nekem még lenne dolgom, szerintem én még soha semmit nem tudtam ilyen helyes módon feldolgozni, nem pillanatok, de évek alatt se. :(
2023. febr. 25. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!