Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ununk egymásra, ez...

Miért ununk egymásra, ez ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy erősen introvertált ember vagyok. Nem járok bulizni, utálom a tömeget, szociális szorongásom van, nehezen nyílok meg. Szabad időmben sokat olvasok, néha futok.

Egy 4fős baráti társaság tagja vagyok. 18éves. Csak osztálytársakat ismerek, mivel nem járok sehova. A baráti társaságunk 2-2 legjobb barátnős duóból áll akik barátok (legalábbis voltak).

Hetek óta érzem, hogy valami nincs rendben köztünk. Próbáltam megbeszélni, de mindenki hallgat. Ma komolyabban rákérdeztem az egyik érintett félnél, hogy mi a baja (az én legjobb barátnőmmel semmi bajunk nincs szerencsére megvagyunk) mire hosszas száj húzogatás után elmondta, hogy unja a legjobb barátnőjét. Tudni kell, hogy ő erősen extrovertált nagyon pletykás és imád bulizni, de a barátnője inkább rám hasonlít. Azt mondta unja, hogy ugyanazokat témákat hozza fel, ugyanazokat beszélik és számára több kell, valami új.

Ez akarva-akaratlanul, de engem is elgondolkodtatott. Mi van, ha egyszer a barátnőm engem is megun? Mi van, ha lesz kapcsolatom (még nem volt) és én fogom kinyírni azzal, hogy dögunalmas vagyok és semmi témánk nem lesz?

Furcsa kérdés, de hogyan változtathatnék az életemen? Hogyan lehetnék érdekes? Figyelmet lekötő?

Emberek között szorongás kap el, dolgozok az ügyön pszichológussal, de ez még folyamatban, hosszú út áll előttem.

Hogyan lehetséges, hogy a párok nem unják meg egymást? Mondjuk akik 30éve házasok. Persze a gyerek sok új témát hoz, de ha nincs? Mit csinálnak? Ott azért 30év alatt csak elfogy a téma. Mit csinálnak ilyenkor?

Keresem a hobbikat, ezért kezdtem futni is, de ez ugye egy személyes dolog megint csak, mint az olvasás vagyis nem vagyok előrébb.

Durva rájönni, hogy az ember élete dögunalom, vagyis számomra nem én szeretem, de mások számára annyira monoton vagyok.



2023. febr. 1. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek valtoznak es a tini baratsagok nagy resze elhalvanyul, megszunik. Persze vannak kivetelek. Biztos lesz sok olyan akivel nemfog menni hoszabb tavon baratsag/kapcsolat meg olyan is akivel igen. Ezzel mindenki igyvan
2023. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne akarj változtatni önmagadon. Ha valaki megszeret akkor az az igazi éned miatt lesz. Nem kell érdekesebbé válnod, hiszen mindenki érdekes valamiért. Ne stresszelj amiatt, hogy te nem vagy az. Csak azért mert introvertáltabb vagy, attól még neked is vannak gondolataid, érzéseid, életed.


A témákkal kapcsolatban szerintem az a legfontosabb, hogy ne gondolkodj rajta hogy miről beszéljétek. Illetve a beszélgetés elején persze gondolkodni kell, de közben ne agyalj ezen, mert közben annyira be fogsz pánikolni, hogy mi van ha a másiknak nem elég érdekes az adott téma, hogy teljesen meg fogod ölni a beszélgetést. Pedig ha nem azon töröd a fejed hogy mit lenne jó mondani, akkor nagyon gördülékeny, tartalmas és változatos lesz a beszélgetés.

2023. febr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az emberekkel általában történnek dolgok, hallanak, látnak olyanokat, amikről lehet beszélni. Hírek, tudományos felfedezések, rokonok barátok drámája, hobbik, stb. Ezek szerintem sosem fogynak el. Lassan 3 éve ismerem a legjobb barátnőmet és minden nap órákat beszélgetünk a fent említett dolgokról, plusz közös érdeklődési körökről, filozófiáról, költészetről, környezetvédelemről, társadalmi problémákról. Ezek is kimeríthetetlen témák Szerintem. Úgy gondolom, ha valakiben megszűnik az a gátlás valaki mellett, hogy "jaj ezt nem mondom inkább mert azzal csak untatni fogom" vagy "ez túl ciki/unalmas/komoly téma" akkor már bármiről tud beszélgetni a másikkal.
2023. febr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!