Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kilépnétek ebből a társaságból...

Kilépnétek ebből a társaságból végérvényesen?

Figyelt kérdés

Adott egy baráti társaság, ami már kb. 7-8 éve egyben van. Ez 8 emberből áll, azon belül pedig vagyunk 3-an, akik már 20. éve vagyunk barátok, együtt nőttünk fel.

Az utóbbi időbe, kiszorultam ebből a 3-asból, főleg mert nem szimpatizálok az egyik srác barátnőjével. Társaságban elvagyunk, tehát nincs konkrét ellentét köztünk, de a távolságot megtartjuk.


Szóval, mint említettem, kiszorultam ebből a 3-as csapatból, főleg (én úgy érzem) emiatt a pár miatt -nevezzük x-nek őket-, mert inkább ők klikkesednek a másik párral -nevezzük y-nak-, akik partnerek ebben.


Lehet gyerekesnek hangzik, jogos, felnőtt ember vagyok, de csak szarul esik ez, főleg hogy tizen éven át sosem volt ilyen. Eddig volt a nagy csapat, meg voltunk mi 3-an, akik már csak az idő miatt is szorosabb kapcsolatban voltunk. Most pedig van a nagyobb társaság, és vannak ők ketten (x pár férfi tagja és y pár férfi tagja).


Ezt én szóvá is tettem, pontosabban kérdeztem, hogy van-e valami oka ennek, szándékos-e egyáltalán (nyilván az) vagy csak egyszerűen miért van ez. Úgy voltam vele felnőttek vagyunk, ha valakinek problémája van a másikkal, akkor azt el lehet mondani, ha megbeszélni nem is akarjak. Szíve joga.

De azt a válasz kaptam, hogy ebbe semmi szándékosság nem volt (nyilván), meg hogy ők érezték úgy, hogy nekem van problémám. Ez ott tisztázva lett, de a helyzet azóta is változatlan.


Benne maradnátok egy ilyen "baráti" kapcsolatban?



2023. febr. 27. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen idősek vagytok, de rendszerint idővel az embernek a párja fontosabb lesz, aztán ha családja lesz, akkor az végképp, így törvényszerűen átrendeződnek a társas kapcsolatok.
2023. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essen, ezzel teljesen egyetértek. Ebből a 3-asból az egyik pár 7 éve, a másik 3 éve, mi pedig párommal 5 éve vagyunk együtt, a probléma nem is ezzel van.
2023. febr. 27. 13:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek változnak. Lehet, hogy ők ketten az utóbbi időben jobban megtalálják a hangot egymással, mint veled.

Vagy pedig, írtad, hogy nem szimpatizálsz az egyik srác barátnőjével. Lehet, hogy ezt érzékelték és ezért is kezdtél kiszorulni.

2023. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mind a kettő lehetséges, ezért is érdeklődöm, hogy Ti mit lépnétek ilyenkor? Jobb az egészből kilépni úgy, ahogy van?
2023. febr. 27. 14:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy jobban megismerni azt a barátnőt aki miatt a problémák lettek.

Lehet nem is olyan rossz fej.

Ha vele megtalálnád a hangot talán egyenesbe jönnének a dolgok.

2023. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még egyszer leülnék velük megbeszélni ezt - elmondanám, hogy oké, akkor elvileg megbeszéltétek, hogy ők úgy hitték, neked van gondjuk velük, te meg úgy érezted, ők zárnak ki, és azóta ugyanez van, és nem gondolod, hogy a te hibád lenne, öntsetek a pohárba tiszta vizet... ill. ne zárjanak téged ki, ha nem ez a céljuk. A reakciójuktól tenném függővé azt, hogy megszakítom-e a kapcsolatot. Én amúgy lelkiekben felkészülnék arra, hogy már nem akarnak veled barátkozni, csak nem akarják bevallani.
2023. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lépnék ki ennyi miatt egy 20 éves barátságból. Jól tetted, hogy rákérdeztél, szerintem tartsd tiszteletben a válaszukat, tartsd fent a jogot, hogy igazat beszélnek. Lehet, hogy lett valami közös hobbijuk, vagy közös érdeklődési körük, aztán emiatt ők ketten most kicsit össze vannak nőve, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy téged már nem szívesen látnak a baráti társaságukban. Próbáld kicsit elengedni ezt a témát, ha továbbra is zavar, beszélgess el velük részletesebben erről, és mondd el, hogy ez bánt téged. Ennyit tudok tanácsolni, de megbeszélés nélkül szerintem semmiképp nem lépj ki ebből a barátságból.
2023. febr. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2023. febr. 28. 07:56
 9/11 anonim ***** válasza:

“kiszorultam ebből a 3-asból, főleg mert nem szimpatizálok az egyik srác barátnőjével.”


Törvényszerű a szétesés. A azerelem mindent visz.

2023. ápr. 23. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem beszélnék erről többet. A gyakorlat a lényeg, nem a magyarázkodás.

Nem hívnak, nem megyek és nem hívom őket. Ennyi.

De nem is rágódom rajta.


Sok barátom volt. Ahogy múltak az évtizedek, kikoptunk egymás életéből. Van, aki hasonlóan megsértődött vélt okok miatt, nem fogadta el a válaszom, hagytam.

A többieknek az élete másfele kanyarodott, család, gyerekek, most már unokák.

A 20-ból vannak 3-an. Velük is néha ünnepi üdvözlet, évi 1-2 találkozás. Most is őket is, engem is jobban lemöt a munka, a család.

2023. ápr. 23. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!