Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hiányzik a legjobb barátom!...

Hiányzik a legjobb barátom! Meg fog még bocsájtani nekem? 21F

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet elég hosszú, próbálok rövid, tömör lenni, hogy minden érthető legyen. A barátom fél évvel idősebb mint én és középiskola óta (2016) ismerjük egymást, osztálytársak voltuk. Később úgy alakult, hogy összejöttünk, egymásba szerettünk, a magányosságból egymást felkaroltuk és olyan élményeket, programokat csináltunk közösen, amik mind a kettőnk jó volt. Később az utóbbi 1-2 évben ellaposodtak, az előforduló viták meg nem oldása miatt. Együtt átvészeltük a vírust, csomó helyen bicikliztünk együtt, kirándultunk, belevitt a fotózás, csillagászat világába. Megtanítottam régebben korcsolyázni, az exem is bemutattam neki és azóta barátok. Volt többször olyan, amikor összevesztünk, és egy/két hetet egymás nélkül töltöttünk, nem beszéltünk. Ott rontottam el, hogy a hibákat, nem javítottam ki, és később amiket nem szeretett bennem, előjöttek. Nekem szükségem lett volna, hogy segítsen és sokat beszéljünk a gondokról (pl irigység). Szerettem volna kompromisszumot kötni vele, hogy könnyebben tudjak olyan dolgokat elfogadni nála, amiket előtte nehezen tudtam. De nem került sor a kompromisszum kötésre, nem nagyon akart. Elkezdett járni egyetemre én pedig dolgozom. Ez látszólag nem állt közénk, ugyan úgy voltak közös programok, csak kicsit kevesebbek, mint korábban. Ezt mind a kettőnk tudta, látta előre és elfogadta. Az ő horoszkópja rák, az enyém, pedig szűz. Voltak a vége felé erősebb harcom vele, mert voltak dolgom, amiket nem tudtam tolerálni, elfogadni, hogy ő azt szereti csinálni, ezzel éli ki magát. Ezek hozzá teszem, apró dolgok, tehát részemről hülyeség volt minden ilyen, mert apróságon felhúztam magam, mondtam neki csomó olyat élőben mérgemben, amit később megbántam.

Elfajultak a dolgok és ő teljesen jogosan megmondta, hogy hagyjuk békén egymást, nem akar többé a barátom lenni. Rám jellemző, hogy nem szeretem megoldatlanul várakozni, ezért sokszor csináltam az elmúlt hetekben vele, hogy kerestem, írásban, telefonon, postai úton, leveleket küldtem neki. Eleinte kaptam választ (ímélben), viszont az utóbbi egy hétben már nem. Kiderítettem, hogy mindenhol eltüntette magát, letiltott, teljesen jogosan szerintem, de én sajnos nem tudom elengedni, ha valamit ennyire elcseszek és nem tudom elfogadni, hogy egy számomra nagyon fontos barátot elvesztettem, mert képtelen voltam vele dűlőre jutni és tenni a hibáim ellen. Hozzáteszem, hogy korábban ő is úgy vélekedett rólam, hogy én vagyok az egyetlen barátja, akiben megbízott, rám mindig számíthatott és sok közös volt bennünk. Csak a bizalmat a butaságom miatt leépült köztünk.

Most már elfáradtam az írogatásba, szeretnék neki teret hagyni, de őrülten hiányzik és bármit megtennék, hogy újra jóba legyünk!

Én nagyon bízom benne, hogy ha időt hagyok neki, akkor később vissza fog jönni és sokadjára ad esélyt nekem és megbocsájt. Megbántam, hogy rosszul bántam vele.


Mit gondoltok? Szerintetek hogy fog dönteni? Rossz ember vagyok?



2023. márc. 15. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Egymásba szerettünk??? Mi a fene ez?
2023. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Hát ezt jol elb@sztad az biztos. De szerintem tök egyértelmű hogy nem akar tőled semmit, szóval lépj tovább.
2023. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fogadd el hogy ennek már vége. Engedd el a dolgot. Megértem hogy hiányzik meg midnen, de egyetlen egy kérésének sem tudtál eleget tenni ha már nem javítottad ki a hibáidatn hogy hagyjátok békén egymást. Kerested, reagált rá, nem írtad mit, nem is érdekel, csak gondolom azt akarta hogy fejezd be, de ennek ellenére is csak keresed és ebbe belefáradt és ezért tiltott minden kapcsolatfelvételi módot hogy végre fogd fel hogy hagyd őt békén!


Ha minél tovább csinálod ezt, annál jobban magadra haragítod és egyszer ha belefárad akkor zaklatásért feljelent és akkor nézhetsz.


Engedd el. Lehet hogy pár év múlva talán enyhülnek a dolgok és talán lesz valami változás pozitív irányba de megsúgom ne reménykedj. Ha ennyire magdra haragítottad most akkor lehet 10 év múlva sem fog megbékélni.

2023. márc. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%
Ne ragaszkodj már mindenáron az első szerelmedhez, nem kell azt feleségül venni. Mért kellett volna kijavítanod azt, amit ő nem szeretett benned? Hogy te min akarsz változtatni, azt egyedül te döntöd el, senki másnak nincs joga téged kívülről megváltoztatni. Ne hódolj be, inkább szerezz önbizalmat! Ne akarj senki csicskája lenni. Voltak dolgok, amiket nem tudtál tolerálni. Meg neki is benned. Akkor nem egymásnak teremtett benneteket a sors. Majd elmúlik, és lesz megfelelő.
2023. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!