Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy fogadnád,ha egy nagyon...

Hogy fogadnád,ha egy nagyon közeli, szinte legjobb barátod ezért nem menne el az esküvődre?

Figyelt kérdés
Az esküvőd egy hétfői napra esik. Ez a bizonyos közeli barátod vagyok egyetemista, és az esküvőd a szorgalmi időszak utolsó hétfőjén van, és ő azon a napon két zh-t kell, hogy megírjon. Nem biztos, hogy át tudja rakatni mind a kettőt, és az egyik olyan, hogy ha nem írja meg, akkor bukó, és mivel sok ráépülő van, még csúszna is miatta egy évet.
2023. márc. 13. 09:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Szomorú lennék, de teljesen megérteném.
2023. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Ha annyira fontos lenne a házasodónak, hogy az a valaki eljöjjön, akkor miért nem egy héttel későbbre tervezték az esküvőt? Miért a vizsgaidőszak végére?
2023. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%
Minek kell 22 évesen házasodni, remélem a babaváró is már fel van véve.
2023. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
13%

Megteheti, hogy csak a szertartásra megy, a lagzira nem, ez így csak egy minimális kiesett idő. A lagzira is megy, de hamar elmegy, ez is csak pár óra plusz kiesést jelent.

Ha azon a pár órán múlik az eredmény eddig valamit rosszul csinált a barát, így nem érteném meg, hogy nem tud eljönni

2023. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Ha hétfőre tennék egy esküvőt (WTF???), fel lennék rá készülve, hogy egy csomó embernek nem lesz jó.
2023. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Ezt el kell fogadni. Nyilván számára kényelmi szempont szól a hétfői esküvő mellett, de lemondásokkal járhat, és számolni kell azzal, nem lesz ott mindenki. Neked viszont sok problémát jelentene, amit Te tudsz mérlegelni.


Nekem az unokatestvérem esküvője volt pénteken. Mivel akkor még tanárként dolgoztam, szóba sem jöhetett, hogy szabadságot tudja kivenni, pedig nagyon szerettem volna menni.

2023. márc. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Hétfőre teszik az esküvőt akkor azon csodálkozok, hogy lesz aki végképp elmegy.
2023. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem lennék akkora idióta, hogy hétfőre raknám, ha meg már igen, akkor ennél kisebb indokkal is el tudnám fogadni, vagy valaki nem jön el.
2023. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha hétfőre tettem az esküvőt, akkor számolok ezzel.


De amúgy meg attól függ. Ha megírta az egyik ZH-ját 10:00-kor, a másikat 14:00-kor, és ugyanabban a városban nem tud eljönni a 16:00-kor tartott esküvőmre, akkor azért hümmögnék egyet-kettőt.


Nekem az esküvőmre azért nem jött el az egyik haverom, mert focimeccsen volt. Mármint úgy fél éve megvolt a jegye és a rep.jegye egy londoni premier league meccsre, amit ráadásul egy szurkolói közösség szervezett. Tökéletesen megértettem, hogy ezt nem mondta vissza. Főleg, hogy még meg is próbálta elcserélni egy másikra a klubon belül, de nem sikerült.


Egy másik haverom meg azért nem jött e az esküvőmre, mert másnap délután vendégségbe mentek, és egy hétvégére két program az sok. Fogalmazzunk úgy, hogy ez nem esett valami jól.

2023. márc. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

Szomorú lennék,de megérteném a barátomat. Nem akarnám, hogy bukjon vagy csússzon. Amúgy mikor írja a zh-kat? Azt írod, mindkettő hétfőn lesz. Akkor zh-k után nem tud elmenni? Gondolom nem este írja őket.

Ami még a hétfői esküvőt illeti: szerintem nem kéne bántani meg leidiótázni a párt,mert erre a napra került. Nem kötelező eleve részt venni rajta. Lehet a helyszín,amit kinéztek, csak hétköznapra tudott időpontot adni erre az évre, arról nem is beszélve, hogy állítólag azok olcsóbbak, mint a hétvégén tartott lagzik. Sokaknak ez sem mindegy. Tavalyhoz képest valami 50%-kal drágultak átlagban az esküvők. Úgyhogy hadd döntse már el a pár, hogy mikor tartják:)

2023. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!