Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek van még igény...

Johhny05 kérdése:

Szerintetek van még igény őszinte barátságra? Abban a formában amikor valóban megosztják egymással az emberek élettapasztalataikat, akár közös utazást, vagy hobbit szervezve. ?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 5. 04:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

#10: mert a közvetlen ismerősök között nem lenne olyan, "akiben teljesen más hitrendszer, minták, megoldókulcsok vannak"?

A felelősség meg azé, aki elfogadja az ötletet.

2023. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
13%
Dehogyisnem. Még barátoknál is lehetnek véleménykülönbségek. Csak nem mindegy, hogy valaki le akarja dominálni a másik véleményét, meg meggyőzni, vagy elfogadja és békén hagyja. A békén hagyás egy nagyon magas szint. Kevés ember tart ott.
2023. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet, tapasztalat sosem azért kell, hogy vakon kövesd. A diák sem másolja a tanár, mentor, szülő életútját. Gondolatokat indít el benne, megfontolásra készteti, másféle nézőpontot ad.
2023. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Rendben. Másról beszélünk. Én elfogadom.
2023. ápr. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Én személy szerint úgy gondolom igén lenne, de!

Vagy nem teszünk érte, ennek sokféle oka lehet. Ha egyszer megégeti magát valaki, lehet hajlamos az általánosításra.

Egyesek talán olyanszintű félelemben élnek önmaguk ismerete hiányában, hogy félnek szembesülni olyannal amit egy barát tükörképként állíthat vele szembe.

Egyszerűen nem fogadják el az emberek valamiért, hogy nem vagyunk egyformák! Ennek alaposabb megismerésére is alkalmasak lehetnek a barátságok.

Az elzárkózás szerintem egy rossz irányzata a civilizációnak.

Vannak érdekek amik erre nevelik az embereket, de csak rajtunk embereken múlik mit fogadunk be tudatunkba.

Sokkal több esélyünk van személyes barátságok esetén egymás, és olykor önmagunk szélesebbkörű megismerésére.

2023. ápr. 6. 05:08
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak barátaim, de közös programot felnőttként már nehezebb szervezni, mert mindenkinek megvan a maga élete, időbeosztása, család, munka, hobbik, amik nem feltétlenül hasonlók azoknak, akik barátok. Egyébként pedig mindettől függetlenül ezek azért barátságok. Nekem teher lenne egy olyan "barátság", ahol a másik fél folyton a seggemben akarna lenni (párkapcsolat esetén is zavarna ez a túlzott ráakaszkodás a másikra). Normális, mentálisan egészséges embernek több barátja van, akár több különböző helyről, közösségből is, nem lehet mindig ugyanazzal lógni, más barátokra is kell időt szakítani (nem is értem azokat, akik megsértődnek azon, ha egy barátjuk másokkal is lóg), meg néha jó egyedül is időt tölteni ebben a nyüzsgő világban.
2023. ápr. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!