Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Én vagyok féltékeny, vagy ez...

Én vagyok féltékeny, vagy ez a helyzet másnak se tetszene?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, akinek nem nagyon vannak barátai, legalábbis olyanok nem, akik el is hívnák magukkal bármerre. Mivel én sok emberrel jóban vagyok, ezért volt már rá példa többször, hogy összejövetelekre elhívtam ezt a barátomat. Igen ám, csak közben a társaság valamelyik tagja elkezdte őt mindenhova elhívogatni ismerkedési szándékkal (magyarán fel akarja szedni). Mivel jelenleg nem Magyarországon tartózkodom, ezért én ezeken az eseményeken nem tudtam jelen lenni, viszont ez a barátom akiről szó van, elment kb az összes összejövetelre, ami engem enyhén szólva is zavar. Nyilván nem tettem ezt neki szóvá, viszont zavar, hogy nélkülem lóg az én barátaimmal. Nem tudok róla, hogy fúrna engem a hátam mögött, vagy bármit ellenem beszélne, mégis idegesít a tudat, hogy az én barátaimra van ráakaszkodva.

Én vagyok féltékeny, vagy más is így érezne hasonló helyzetben?



2023. ápr. 8. 00:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincsenek barátai, nyilván szeretne újakat szerezni. Ha a barátaid hívják magukkal, nyilvánvalóan kedvelik. Nem értem ez miért zavar téged ennyire, normális ember örülne, hogy a különböző barátai jól kijonnek egymással.
2023. ápr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
#1 egyáltalán nincs szó kedvelésről, mint írtam egy ember hívogatja állandóan, ő is szimplán azért mert fel akarja szedni. Akkor nagyon kedvelhetik, ja.
2023. ápr. 8. 00:31
 3/26 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy miért zavar? Mert túl sokat profitált már abból, hogy velem van jóban.. most a részletekbe nem mennék bele, de ez a másokkal való lógás csak a jéghegycsúcsa. Csak elvesz, de adni nem ad, ez vele a főprobléma.
2023. ápr. 8. 00:34
 4/26 anonim ***** válasza:
85%
Egy irigy kutya vagy. Egy barát nem a tulajdonod, hogy kisajátítsd.
2023. ápr. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
#4 jólvan, lehet arrébb kotródni.
2023. ápr. 8. 01:06
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

És ha tetszik valakinek? Talán osszejonnek, talán nem. Attól a többiek meg kedvelhetik. Annó én is úgy kerültem a baráti tarsasagomba, hogy egy srác kedvelt és hívogatott. Aztán vele nem lett semmi, cserébe a barátok megmaradtak.


Ha ennyire nem kedveled a lányt, te miért hívtad el bárhova? Vagy azért jól esett a mártír szerep, hogy te egy hos vagy mert hívod, pedig nincsenek is baratai? Vagy külföldön annyira nem keresnek a barátaid, és ezért vagy féltékeny? Szóval a válasz a kérdésre, hogy te vagy féltékeny, mást ez a helyzet nem zavarna.

2023. ápr. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
#6 aha szóval ezért gondolod így a dolgokat, mert te is más barátaira akaszkodtál rá. Sajátok nem voltak? Ettől függetlenül a véleményed elfogadom.
2023. ápr. 8. 01:16
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Öhm, nem, egyik barátom sem a tulajdonom :D Definiáld kérlek mi a saját barát? Mert egy idő után kB mindegy hogy találkoztatok, ha utána kölcsönös kedvelésen, tiszteleten alapszik a barátság.


Az én kérdéseimre amúgy nem válaszoltal. Miért hívtad a baratnodet ha ennyire nem kedveled?

2023. ápr. 8. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#8 saját barát = nem más által bemutatott emberek, hanem pl munkahelyen/egyetemen/buliban/bárhol saját magad jóvoltából megismert személyek, akikkel aztán jóban lettél később.

Azért hívtam sok felé, mert akkor még máshogy tekintettem rá, ez az egyik és legfontosabb indok. A másik meg, hogy sajnáltam, amiért nincs kivel lógnia. Mondjuk így utólag visszagondolva nagyon más választást nem is hagyott, mert mindig úgy kavarta a lapjait, hogy meg legyen hívva.

2023. ápr. 8. 01:30
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezek szerint nincsenek saját barátaim. Gyorsan szólok is, hogy mondják le a közös nyaraláson a szobámat :D Oh, wait, azt én foglaltam mindenkinek. Szerintem kB. mindenkit valaki által ismer meg az ember. Egyetemen is, ismersz valakit, akinek a gólyataboros csoportvezető mutatott be, ő meg bemutatat valaki másnak. Én szerintem teljesen magamtól ismeretlent még sose szólítottam le.


Egyébként szerintem még nagyon fiatalok vagytok, ezért veszitek ezt ennyire komolyan. Ha tényleg ilyen gáz az a lány, a barátaid meg olyan jofejek ahogy gondolod, akkor magától is rá fognak jönni. Felnőttként meg majd rájössz, hogy akiket nem kedvelsz igazán, el kell engedni, és csak olyanokkal barátkozni, akiket őszintén szeretsz. Másoknak viszont nem mondhatod meg kikkel legyenek, majd kialakitjak a saját ertekrendjuk szerint.

2023. ápr. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!