Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lányok, jobb a depressziós...

Lányok, jobb a depressziós férfiakat nagy ívben ketülni? Nem képesek megállni, hogy lustaságból házinyúlra lődözzenek? Vagy csak én voltam peches?

Figyelt kérdés

Senkit nem írok le az agylövése miatt, még kevésbé a diagnózisa miatt, de amikor egy haver azért próbálkozik be, mert nincs energiája csajozni, és a haveri kőrében néz szét, "hátha ennek én is jó leszek", akkor nem érzek késztetést, hogy megmentsem a "barátságot". Mindenkit feldob, ha érdeklődnek iránta, de lelomboz, ha szükségleti cikknek, unaloműzőnek tekintenek.

Már több nő és férfi ismerősömnél láttam, hogy a depijüket minden alól felmentésnek tekintik, a világ az ő köldökük körül forog, nekik se kötelezettségük, se felelősségük, csak oda nekik az oroszlánt... unalmas.


Van pár férfi barátom, akivel 20+ éve barátok vagyunk, szóval hiszek a ffi-nő baràtságban, a nyomikkal való barátságban mostmár kevésbé.



2023. ápr. 9. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
OK.
2023. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
inkább az olyanokat jobb nagy ívben kerülni mint te
2023. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Ez két külön dolog. Legfeljebb annyi az összefüggés, hogy egy depressziós ember előbb lesz lusta/motiválatlan, mint akivel minden rendben.

Viszont nem csak azok lövöldöznek házinyúlra, meg nagyjából bárkire, aki kinéz valahogy és 4-nél több agysejtje van, akik depressziósok. Ismerkedtem olyan pasival, aki 2 hét ismertség után már azt akarta volna, hogy hozzáköltözzek, de elutasítottam, mert pontosan ezt éreztem, hogy nem konkrétan én kellek neki, hanem valaki(bárki), aki vállalhatóan néz ki, és el tud vele beszélgetni. Kicsit sem tűnt depressziósnak, maximum kapcsolatfüggő volt és szimplán lusta. Az ilyeneket simán el kell kerülni, mert úgysem lesz belőle boldog, de valószínű tartós kapcsolat sem.

A depressziót egyébként tényleg sokan használják kibúvónak, pedig közel sem olyan súlyos az állapotunk, mint ahogy beállítják. (Nem, nem is érzik úgy… Csak olyan helyzetben vannak, hogy megtehetik, mert valaki eltartja őket, stb… Nincsenek rákényszerülve, hogy erőt vegyenek magukon és szakemberhez forduljanak.) Azt már kívülről nem láthatjuk, kinél mi a valóság. Ha ez zavar, ne beszélgess ilyen emberekkel, a legtöbbeken külső személy úgysem tud segíteni, mert nem hagyják, csak lehúznak másokat.

2023. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen,sok depressziosnal ott van a felelosseg vallalas hianya,de lehet ok nem is igazi depressziosok csak aldozatnak tuntetik fel magukat.Nekem baratsagban van olyan aki az allapotara hivatkozva huzogat talalkozot pedig nem ez van mogotte...mert masokkal azert szervez,talalkozik itt inkabb a felelosseg vallalas hianya van hogy ne mondja azt nem er ra,meg hatha ott van a masik rezerva programnak.Csak ezzel sajat hitelesseget,szavahihetoseget rontja az illeto.Kezdek elundorodni az ilyen kapcsolattartastol.Es mostmar nem csodalom amikor mondja sokan elmaradtak tole.Depis emberrel tobbet nem szeretnek osszebaratkozni,parkapcsolatba lenni meg vegkepp nem.Mindket eset olyan mintha egy ketrecben lennel es az egyik szarnyadat lekotoznek csak vergodsz mellette.
2023. ápr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát jó
2023. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!