Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen gyakran, milyen módon...

Milyen gyakran, milyen módon szokás szemkontaktust tartani egymás mellett történő sétálás közben?

Figyelt kérdés
Baráti beszélgetésekről lenne szó első sorban.

2023. ápr. 14. 19:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Ti hogyan, milyen gyakran szoktátok csinálni? Mit gondoltok hogyan érdemes?
2023. ápr. 14. 19:08
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Ez egy bonyolult dolog és általában az emberek akkor néznek a másik arcára (szemeire), ha a másik épp nem nézi őket; majd fordítva. Aki ebből az alap szituból tudatosan kilép, tehát direkt néz vagy nem néz, az felrúgja a tudattalan szabályokat, ami több mindent jelenthet:


- szerelmes és szemezni akar, vagy

- valamilyen mentális baja van (sokáig tartó kontakt vagy éppen annak hiánya), vagy

- bizonyos esetekben a párharcra való kihívást jelzi a hosszú szembe nézés.

2023. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, én nem szoktam erre figyelni, pont a fentiek miatt. Nézek, amikor kedvem tartja, vagy amikor olyan érdekes állítás hangzott el, ami miatt muszáj leolvasnom a közlő fél arcáról az érzelmeket, hogy tudjam, hogy komoly-vicc vagy milyen stílusban kell érteni az elhangzottakat.
2023. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

Brit tudósok 3 perc 42 másodpercben állapították meg az ideális időintervallumot, egy-egy 2-8 másodpercig tartó szemkontaktus között.


Kivéve akkor, ha éppen banánt eszel. Olyankor javasolt kerülni a szemkontaktust.

2023. ápr. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1 "Aki ebből az alap szituból tudatosan kilép, tehát direkt néz vagy nem néz, az felrúgja a tudattalan szabályokat, ami több mindent jelenthet"

Tudod, ez nem minden embernek jön természetesen. Én például neten keresgélve tanultam meg hogyan, meddig és mikor érdemes szemkontaktust tartani másokkal, és egy ideje már jól is csinálom, természetesnek, átlagosnak tűnik. Azelőtt meg nem is néztem mások szemébe, csak nagyon ritkán.

Tehát nem a szabályok felrúgása a célom, sokkal inkább a szabályok részletes kiismerése.


Persze nyilván én sem vagyok egy átlagos ember. Én még a barátkozás és az emberi kommunikáció rejtelmeit is netes tippekből, trükkökből, meg itteni kérdésekből szedegettem össze, hogy aztán végül barátkozóképes ember váljon belőlem... Van akinek ez nehezebben megy.

2023. ápr. 15. 14:23
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és #1 alatt #2-t értek
2023. ápr. 15. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!