Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan kell arra reagálni, ha...

Hogyan kell arra reagálni, ha egy barátnőd elmondja, hogy a lányának megjött a menstruációja? Kell erre egyáltalán reagálni?

Figyelt kérdés

Egy kicsit szociális analfabéta vagyok. A barátnőm meg mindent megoszt velem. A 11 éves lányának ma megjött, és ezt megírta nekem. Mondjuk, bármennyire is jóban vagyunk, erre úgy reagáltam, hogy szegény, hisz még lehetett volna pár szabad éve. Vagy ennek örülni kell? Én pl tökre letörtem, amikor nekem megjött, mert utáltam az egészet.

Na de amikor a barátnőm a gyerekéről beszèl, amúgy sem tudok mindig jól reagálni, mert nekem még nincs sajátom és nem tudom, hogy miként kéne bizonyos dolgokra reagálni.

33/N


2023. ápr. 17. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Valaki ilyenkor megajándékozza a lányát. Esetleg megkérdezhetnéd, hogy ők "negünneplik"-e az alkalmat ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯

Nem tudom, ez tényleg furcsa téma

2023. ápr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha gonosz akarsz lenni, akkor azt mondod neki, hogy hát hiába, te is öregszel. Ha nem akarsz az lenni, akkor mondhatod neki, hogy kamaszodik a lányod, és ennyi. Nem kell szerintem gratulálni, ez természetesen dolog :)
2023. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Semmit. Ez milyen már, bele sem gondol hogy a lánya megalázva érezné magát, ha tudná hogy anyuci így kibeszéli. Én a helyedben meggondolnám mit mondok el egy ilyen pletykafészeknek, mert biztos hogy rólad is pofázik. Egyáltalán minek mond el ilyet neked? Arról is beszámol ő maga hogy dugott, szopott? Van a nincs közöd hozzá kategória: itt nem te, hanem a barátnő az érzelmi, és szociális analfabéta. El van tévedve ha azt hiszi, bárkit is érdekel hogy a 11 éves gyereke vérzik a vaginájából. És semmi baj nincs a reakcióddal, mi örömteli van abban hogy vérzik, görcsöl az ember?
2023. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Bocs hogy felhúztam magamm, nekem is volt ilyen rokonom mint a barátnőd, csak ő előttem csinálta ugyanezt. Negyven múltam, de még mindig élénken él bennem, hányszor megalázott a szemét pofázásával Csak ő azon csámcsogott hogy nő a mellem, egy családi ebéd közben meg volt pofája megkérdezni szőrösödök-e már lent. Undorító. Hiába volt nő az a rokon, hányinger. Gyűlöltem akármilyen családi összejövetelre menni, mert tudtam hogy az a paraszt némber is ott lesz.
2023. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha megint ezzel jön a barinő, jelezd neki, hogy amit csinál, az szar érzés lesz a gyerekének ha kiderül: hogy anyu így kiteregeti a legintimebb dolgait is. Vagy egyenesen kérd meg rá, hogy legalább az ilyen részletektől kíméljen meg.
2023. ápr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Lepontozócska. locsogd már el mi nyűgöd van: szeretsz a kilányok hüvelyéről hallani, és kiakaszt hogy más felháborítanak tarja amit anyuci tesz? Legközelebb majd arról is beszámol a barinő ha maszturbál a gyereke, ha nem állítja a le a kérdező a paraszt libáját.
2023. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Sehogy, kit èrdekel ez a tèma?
2023. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg figyelmeztesd a lányát, hogy ha megfarkalják védekezés nélkül, akkor lehet terhes is már. Az anyjának meg mondd, hogy vegyen neki betétet (és kotont).
2023. ápr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Nekem a legközelebbi barátnőmmel volt ilyen szitu, mindkettőnk lánya kiskamasz, és már menstruál. Elmondtuk egymásnak. Én kb. azt reagálom ilyesmire, hogy milyen nagy csaj már, egy újabb lépés a felnőtté, nővé válás felé. Te sem mondtál hülyeséget, az viszont nekem fura, és valóban szociális hiányosságokra utal, ha vki csak olyan témákhoz tud zavar nélkül hozzászólni, amikben tökéletesen tapasztalt.


3-4: Te nem vagy komplett. Sajnálatos, ami veled történt, de ne moss már össze szitukat! Én se Facebookra írom ki, meg nem örvendezek ezen egy családi ebéden, hogy 20 szempár szegeződjön a gyerekre, és nem is köszöntök azzal futó ismerőst, amikor a lányommal vagyok, hogy képzeld, az xy (lányom neve) már „nagylány”. Ezek egyértelműen gázos és szükségtelen helyzetek, és szóltam már finoman rokonnak azért is, mert a fiúk témát túlzottan feszegetni akarta a lányomnál, aki ettől zavarban volt, és nem akarta megosztani, ki tetszik neki stb. De képzeld, attól viszont nem lett lelki sérült, hogy a keresztanyja (aki a legjobb barátnőm) tud a menzeszéről, és a másik kislány sem, hogy én meg az övéről. Nem vagyunk perverzek, nem nézegetjük a lányok betétcseréjét, nem dumálunk non stop erről, de rendszeresen találkozunk, és igen, program szempontjából is néha fontos tudni, hogy épp mi a helyzet náluk ilyen téren.

2023. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19%
Csakhogy a kérdezőnek nincs gyereke, és le merném fogadni hogy piszkosul nem érdekli, se hogy menstruál a kiscsaj, se ha folyása van, se ha szélgörcs györti. Csak a szülők hiszik hogy másoknak fontosak ezek. Pedig csak kínos, nem kíván infók, amit mások arcába tolsz. Mondjuk ezt a marhaságot a gyerekük csecsemőkora után kinövi a legtöbb szülő, rájön hogy mást nem érdekli volt e pisi-kaki- büfi. nyáladzik-e még a gyerek... Egyszer meséld már el a lányodnak, hogy kipletykáltad mikor menstruálni kezdett, néz meg mennyire örül amiért nullával egyenlően tiszteled az intim dolgait.
2023. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!