Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek egy része az...

Az emberek egy része az introvertáltságot a gyengeséggel azonosítja?

Figyelt kérdés
Ha valaki kimerül egy társaságban a szocializáció miatt azt hajlamosak gyengeségnek beállítani?
2023. máj. 1. 09:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Sokan helytleenül értelmezik az introvertáltságot. Én pl. introvertált vagyok, de egy társaságban szeretem magam jól érezni, beszélgetni, ismerkedni. De 2 óra után teljesen elfáradok. Az extrovertált személyek folyamatosan a társaság középpontjában vannak, fáradhatatlanok, a belső élmények helyett a külső élményeket szeretik előnyben részesíteni.


Sokan az introvertáltsággal leplezik a szociális fóbiájukat, és ha valaki a sarokban ül behúzódva, egy mondatot sem szól egész idő alatt, akkor tévesen azt mondhatja magára, hogy ő csak introvertált személyiség. A nagy lóf*szt. Szociális fóbiája van. Ezt a viselkedést azonosítják a gyengeséggel, nem az introvertáltságot.

2023. máj. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Az emberek nagy része a kedvességet is a gyengeséggel párosítja.


Nem kell csodálkozni az emberi ostobaságon.

2023. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Én mikor milyen vagyok. Introvertáltnak mondom magam, de valóban a szociális fóbia amit az első ír lehet hogy igaz rám, de nem olyan mértékben hogy beülök egy szórakozóhelyen a vécébe és megvárom a buli végét. Na az már beteg. Vannak szintek. Engem sok sérelem ért gyerekkoromban, plusz a csajok szemét megjegyzései amivel bele tiportak egy srác lelki világába az sem valami előnyös a felnőtté válásnak. Sokan durván viselkednek az embertársaikkal, azért van annyi magányos és zárkózott ember. Én ha tehetném elhúznék egy lakatlan helyre és nem beszélnék senkivel. Persze ez nem megoldás, de klassz lenne.
2023. máj. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3


De nem lehet egyszerre introvertált és szociális fóbiás is ami az introvertáltsága miatti alázás alakult ki?

Tehát indulásból introvertált volt és erre jött rá a szociális fóbia.

Megértelek, engem is sok sérelem ért és valamilyen szinten természetes, hogy kialakul az emberben a fóbia (ilyenkor mindig azt mondják, hogy de hát nem mindneki olyan gonosz, ennek ellenére elég ha 30-40 ilyen emberrel összehozott az élet, hogy kialakuljon a fóbia) és nem érzi jól magát emberek között.

Igazából az introvertáltságot szerintem csak akkor tűrik meg az extrvertáltak, ha az illető személy nagyon szép. Olyankor mintegy díszítőelemként tekintenek rá és nem bántják.

2023. máj. 1. 10:58
 5/20 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten szerintem introvertáltnak lenni annyit jelent, hogy az ember elszakadt az ősi beidegződésektől és szociális szokásoktól és mélyebben gondolkodik, tud kívülállóként is tekinteni az emberi viselkedésformákra, elemezni azt, megérteni logikátlanságait.
2023. máj. 1. 11:00
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
5: nem, ez szimplán az intellektus, semmi köze ahhoz, hogy ki mennyire bírja tartani a tempót egy szociális összejövetelen. Merthogy az intro és extrovertáltság erről szól.
2023. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6


Nem csak ennyiről szól.

Agyi, idegrendszeri eltérések vannak mögötte.

Sok tanulmány van a témában.

2023. máj. 1. 11:16
 8/20 anonim ***** válasza:
46%

Te degradálod az extrovertáltatakat azzal, hogy ösztönlények, akik még nem szakadtak el az ősi beidegződésektől, és nem gondolkodnak túl mélyen.

Holott az introvertált/extrovertált személyiségek között csak annyi a különbség, hogy az előbbi hamarabb lelép a buliból, az utóbbi pedig szeret a társaság középpontjában lenni, és ő megy haza a legvégén. Dióhéjban ennyiről van szó.

2023. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

8


7-ben leírtam, hogy nem ennyiről szól. Idegrendszeri, agyi okai vannak.

Az, hogy kimerül hamarabb társaságban az csak egyik okozat a sok közül.

2023. máj. 1. 11:29
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

Még mindig nincs köze az intellektusnak az intro/extrovertáltsághoz, hiába akarod ezt hinni.


Nem tudom, hogy milyen agyi eltérésekre gondolsz, de egyetlen egy embernek sincs ugyanolyan agya. Már az is különbséget okozhat, hogy valaki szereti a csokit, valaki pedig nem.

2023. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!