Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érzelmileg kimerít a legjobb...

Érzelmileg kimerít a legjobb barátnőm;mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem gyerekek vagyunk már, hanem közel a harminchoz.

Nos, a legjobb barátnőmmel trauma útján kapcsolódtunk (mindkettőnknek nagyon nehéz gyerekkora volt, ami pánikbetegségbe torkollott, stb).

És rengeteget segítettünk egymásnak a nehéz időszakokban, aztán amikor jól lettünk, együtt mentünk ide-oda, szórakozni, bulizni, elég nyitott volt, és én is, szóval szépen gyógyítottuk egymást.


Viszont: ismét egyszerre mélypont jött el mindkettőnk életében, ami sajnos már fél éve tart mindkettőnknél-egymástól független okokból. Viszont, annak ellenére, hogy tudja, hogy nem vagyok jól, minden nap nekem panaszkodik. Nem sok, amit ír, inkább az, hogy mindig azt írja, hogy nincs jól.

Minden nap kapom tőle az üzenetet, hogy ma a feje fáj, ma majdnem elájult, ma nem evett, ma nem bír felkelni, ma depressziós, stb.

Én viszont pont, hogy magamba zárkózom, kerestem terápiát, és a külvilágnak keveset osztok meg akkor, hogy k*rva szarul vagyok jelenleg.


Múltkor találkoztunk, és az tette fel az i-re a pontot, mert 1 órán át keresztül öntöttem rám, mi a rossz az életében, és nem tudtam megszólalni. Úgy mentem haza, hogy otthon elkezdtem bőgni, és elfáradtam.


Nos, ez a barátnőm most nagyon akar találkozni velem, viszont nem tudom, mit tegyek. Én nem akarok vele, mert már azt érzem, hogy lehúz engem az életről. Ugyanakkor meg nagy bajban van az életben (terrorizáló családtagok, nagyon beteg családtag, megalázó munkahely, 0 barát rajtam kívül, véget ért párkapcsolat), viszont nekem is ilyen nehéz a csomag, amit cipelek (skizofrén testvér, alkoholista szülő, stb), és azt érzem ez a barátság részemről kifújt.


Nem tudom már tovább támogatni, de iszonyatosan bűntudatom van. Mit tehetnék? Hogy mondjam meg neki, hogy nem szeretnék találkozni? Rettegek attól, hogy összeomlik/megbántom/valami baj lesz belőle. Viszont magamat sem akarom tönkretenni, ezért akarok határt húzni.


2023. máj. 3. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legjobb, ha őszintén leírod neki, hogy ne haragudjon,szereted őt, de jelenleg nagyon rossz passzban vagy te is, nem akarod megbántani, de jelenleg sajnos nincs erőd támogatást nyújtani. Kérd, hogy keressen fel egy pszichológust, vagy akár mentálhigiénés szakembert, aki valóban tud segíteni. Ezzel teljesen őszinte vagy, nem kell hogy rosszul érezd magad, neked nem feladatod más érzelmeiért, tetteiért felelni. Legfontosabb dolgod, hogy a saját mentális egészséged rendben legyen. Tudom, nehéz, és bűntudatot érzel, de nem viheted más keresztjét, ha te sem vagy rendben. Viszont tisztáznod muszáj lesz ezt vele.
2023. máj. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapból (bár én férfi vagyok) ilyen dolgokat..legalábbis ilyen mélységben még a legjobb barátoknak sem mondok el. Pl “ma nagyon depressziós vagyok” pont azért mert tudom hogy mindenkinek megvan a baja..na de szerintem nem kell megszakítani a barátságot..egyszerűen beszéljetek először kevesebbet. Nem kell mindig fel venni a telefont..nem kell mindenre reagálni. Inkább próbáljátok hogy ki húzzatok egymást a szarból.


Járhatok el szórakozni vagy valami..ne csak a gond legyen mindig aztán kész.

2023. máj. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlóan jártam az egyik szaktársammal. Durván fél éve ismerjük egymást, ez azért fontos, mert eléggé megnyíltunk egymásnak ez idő alatt. Ez idő alatt folyamatosan én voltam az, ha valami gondja, baja volt kereshetett mert próbáltam segíteni, támogatni(mondhatni lelki szemetesláda) . Volt egy nagyon nehéz időszaka is amiből sikerült túllendítenem. Mentális betegsége van, megtudtam azt is. Volt vele orvosnál, de hazudott neki, szóval nem pontos diagnózist állított fel a doki neki. Folyamatosan az ellenségeket látta az emberekben, nagyon negatívan állt mindenhez a véleményem már nem számított neki semmit, belevont olyan dolgokba is amikről nem is szólt, kombinált dolgokat, elárulta a legnagyobb titkaim is, elmondása szerint : annyira nyilvánvaló(meleg vagyok és nem kurtolom világgá). Nekem betelt a pohár, megmondtam neki, hogy én ebből többet nem kérek. Nem haragszom rá, lehetünk barátok továbbra is, de ennyire nem szeretnék vele közeli jó viszonyt ápolni, mert már szint kiközösített magának, és már azért is megharagudott rám, ha mással beszéltem. Emiatt nagyon megharagudott rám, ez egy jó hónapja történt, és elmondott mindennek. Hogy kihasználtam csak, meg csúnya dolgokat is írt nekem utána. Őszintén, nem bánom hogy megmertem neki mondani, mert már mentálisan kezdett leépíteni, pedig nekem se könnyű az életem. Azóta még köszönni se köszön


Kedves kérdező, a legfontosabb dolog legyen számodra az, hogy neked hogy volna jó. Ha sok, mondd el neki, ha bírod támogasd tovább, csak magadnak ne hazudj, mert tönkre teszed magad

2023. máj. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!