Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nálam a kölcsönös baráti...

Nálam a kölcsönös baráti kapcsolatok nem működnek, miképpen lehet rájönni ennek okára?

Figyelt kérdés

A kölcsönös baráti kapcsolatok nem működnek az életemben.

Ha én keresek másokat, akkor visszaírnak például. Szóbeli kommunikációra nem nyitottak.

Ha a segítségem kell, megtalálnak, egyébként el vagyok felejtve.

Születésnap-névnap-ünnepek stb csak én tartom számon hogy nekik mikor van, az enyém nem fontos senkinek.


Döbbenten tapasztalom, hogy például Facebook-on bulizva, egymás társaságát élvezik olyan emberek, akik egymásnak nyilvánosan ártottak (például ki akarta rúgatni az egyik a másikat), vagy nyilvánosan beszélték ki egymást és például az egyik közölte, hogy a másiktól hányingere van, annyira utálja stb. A bulika meg ezerrel megy, valamint a közösségi oldalon a másik promotálása.


Én soha nem tettem ilyet, nem pletykáltam ki/járattam le senkit, aki velem tett hasonlót vagy nem volt szimpatikus, igyekeztem elkerülni, de mást nem tettem.


Sok pszichológusnál jártam már, emberi kapcsolatokról beszélve ők se jöttek rá: miért alakul ez így.


Ha valakinek - akit jó emberismerőnek tartottam - beszéltem e problémámról, csak azt értem el, hogy vélt hibákat igyekezett találni nálam. Egyszer megkérdeztem tőle: "Mi a helyzet?" mire dührohamot kapott és rámförmedt: "Mi az hogy mi a helyzet?! Ez olyan mint amikor a nagyfőnök összehívja az alkalmazottakat és a nagy főnöki fotelből, magas lóról beszélve megkérdezi: Nah mi a helyzet kedves alkalmazottak?" - "Majdnem biztos vagyok benne, hogy másokkal is ilyen magas lóról beszélsz és mégcsak észre se veszed, mert nincs önkritikád, de én megmondom a szemedbe, de mások nem mondják, maximum nem keresik a társaságodat". Szerintem pedig ennek a "Mi a helyzet?" kérdésnek kapcsán elég meredek mindenféle főnöki gondolatot vagy magas lóról beszélést kitalálni, mint mögöttes tartalom. Bármilyen kérdéssel kapcsolatosan ki lehet találni hasonlót.


Volt már valakivel hasonló az emberi kapcsolatokat illetően, aki rájött a megoldásra?



2023. máj. 6. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam sem.

A bnőim elkérik a cuccaim pl amit soha nem adnak vissza.

Kikezdenek a pasijaimmal.

Es mindig a magánéletemről faggatnak, visszafelé meg nem osztanak meg semmit.

Én simán ignoráltam őket ismerkedtem más lányokkal.

A más lányok meg:

-egyikkel megismerkedtünk pasikkal. A pasik rá is rám is elkezdtek nyomulni, ő le is feküdt az egyikkel, aztán a pasik is meg ő is engem kezdtek kiközösíteni a társaságból, aztan hátam mögött lehordani egymás közt szemembe egyik se mondta csak jöttek vissza hogy ez meg az azt mondta rólad hogy, na ő se lett a bnőm

-másik új csaj: mindig összefutunk reggelente egyszerre járunk kb boltba és kávézni, de nem, ő nem jön el velem bulizni meg sehova mert ő nem bulizós meg ilyenek, egyszerűen lépni se lehet vele tovább a reggeli boltnál. Maradt reggeli bolti köszöngetős "idegen".

Aztán van egy dagadt bulizós csaj az meg azért kerül engem mert én meg nem vagyok dagadt, hülyén néznénk ki a 45 és a 70 kilós együtt.

Aztán már neten is kerestem bnőket hogy költözöm x városba nem ismerek senkit erre egy csaj meg úgy rámtapadt, hogy szabqlyosan megijedtem mit akar, nem e a bnőivel átverni kirabolni vagy bármi..., így a túl tapadós stílusa miatt ghostingoltam.

2023. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az oka a mostani világ.

Mindenki rohan, mindenki a saját dolgával van elfoglalva.

A pénz lett a legfontosabb.

Az internet miatt felszínesebbek lettek az emberek, és a kapcsolatok is.

Továbbá a felszínes kapcsolatokat is felszínesen "ápolják" az emberek, azaz csetelnek.

A net előtt szépen fel kellett öltözni, és elmenni a találkozókra személyesen, mindenki energiát tett a barátságokba, randevúkba, emiatt azok jobban meg is voltak becsülve.

Most a vécén ülve, szarás közben megír az ember 10 messenger üzenetet, azt le is van tudva a barátkozás.

Ja és annyi még, hogy rém lusták, és önzőek is lettek az emberek. Ami nem hoz hasznot, de energiát, időt kéne belefektetni, azt már nem szívesen.

2023. máj. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam is hasonló a helyzet. Nem bennem van a hiba úgy érzem. Sajnos nagyon elidegenedett ez a világ, mindenki csak magával foglalkozik. A legtöbb barátság érdek és egyoldalú sajnos.
2023. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Biztosan valamit rosszul csináltam/csinálok egész életemben, mert fiatalabb koromban - amikor még nem voltak ennyire felületesek a kapcsolatok - akkor is rendszeresen így jártam.

Összejövetelekből is rendszeresen kihagytak. Amikor kérdeztem, hogy miért, akkor az volt a válasz, hogy ők sem találkoztak, már sok-sok hónapja, most találkoznak először. Pár perc múlva pedig a múlt heti találkáról kezdtek el beszélni, "véletlenül összefutottak ketten" aztán - biztos véletlenül - megjött a másik három is.

Szóval sokszor lavíroztam bele magam egyfajta "segíts aztán el vagy felejtve amíg újabb segítség nem kell" típusú kapcsolatokba.


Aki pedig rendkívül barátkozni akar, az ő társaságából nem kérek, jönne kéretlenül is hozzám vendégeskedni, akaratát rám akarja eröltetni. Történt már, amikor - úgy döntött - hogy nem szeretne velem barátkozni, ezt nem velem beszélte meg, hanem mással, sok bizalmas információt is elmondva. Többet nem tudom közel engedni magamhoz.

2023. máj. 6. 12:31
 5/7 anonim ***** válasza:
3as vagyok. Ne hibáztasd magad , én középsuliba tök népszerű voltam, de később rájöttem azok zöme is érdek volt . Viszont most már felnőttként is azt látom legtöbbször húzódik valami a háttérben. Nagyon kevés az őszinte barátság.
2023. máj. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Manapság egyre több egymás háta mögött pletykáló embert látok önfeledten egymás társaságát élvezni _Fb-n úgyhogy kezdem elhinni, hogy érdek-kapcsolatok vannak. Bár nekem hányingerem van az ilyentől, de ez van.
2023. máj. 6. 18:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége kamu , egy kamu életet él . Kamu házasság , kamu barátok…
2023. máj. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!