Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akárhány közösségbe bekerülök,...

Akárhány közösségbe bekerülök, ignorálnak, nem vesznek be a beszélgetésbe és levegőnek néznek?

Figyelt kérdés

Ez már nagyon kimerít. 25 éves lány vagyok. És igen, nem vagyok se csúnya, se büdös, se igénytelen, se bunkó. Ránézésre egy teljesen átlagos fiatal nő vagyok, aki ad magára és próbál kedves lenni mindenkivel.

Ha bekerülök valahová, mindig köszönök és bemutatkozok. Nem játszok Istent. Sokszor már erre sem kapok reakciókat. Aztán ha pl anno suliban, vagy aztán a munkahelyeken beszélgetni próbáltam, mindneki hamar lerázott, a nagyobb társaságokhoz meg ha hozzá próbáltam szólni, nem válaszoltak, úgy tettek, mintha meg sem hallottak volna. Folytatták tovább a beszélgetést. Érthető, normális, hallható hangnemben beszélek. A témához szólok hozzá, nem random hülyeségeket beszélek nekik. Mindig kedvesen próbálok közelíteni, de valamiért nem fogadnak el az emberek. Egyedül vagyok, mint a kisujjam. A mélypont az volt, hogy beléptem egy internetes szerverre, amely állításuk szerint egy befogadó közeg, de még ott is, ha beírtam a közös csetbe, 1-2 tagot leszámítva mindenki kakált a fejemre. Pedig a témához szólok hozzá. Vagy ha csak beköszönök, meg sem állnak nekem köszönni, a többi tagnak igen. Na, hogy a neten is ez történik, nem csak élőben, azt már tényleg nem tudom hova tenni. Ott még azt sem látják, hogy ki vagyok. (De mint mondtam, szerintem nincs velem baj.) Úgy érzem már, hogy szerethetetlen és unalmas vagyok mások számára. Sajnos ez van.


2023. jún. 16. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudok tanácsot adni, csak leírom, hogy sokszor én is ezt érzem. Bár én nem vagyok annyira átlagos, elég csendes is vagyok, de amikor próbálok megszólalni, sokszor meg se hallják. Emiatt elmegy a kedvem attól is, hogy próbálkozzak beilleszkedni. 27/L
2023. jún. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez a közösség hibája. Én elég könnyen ismerkedem, bárkivel tudok beszélgetni szinte, de velem is előfordult már ilyen, hogy ha nem volt kedvem kifejezetten ráerőszakolni magam a társaságra, úgy viselkedtek, mintha ott sem lettem volna.


A baráti társaságomban van több nagyon csöndes emberke is, akiből fogóval kellett eleinte kihúzni a dolgokat, mégis bevontuk őket és most már ők is beilleszkedtek és feloldódtak köztünk.


Vannak tuskó emberek, akik klikkesednek és tolják a saját hülye dumájukat, tele belsős poénokkal e olyan témával, amit csak ők értenek, magyarázat nélkül. Ez nem a te hibád.


Nyilván van, amikor az illető annyira zárkózott és szótlan, hogy ahhoz kell külön erőfeszítés, hogy bevonjuk, de létezik a ló túloldala is.

2023. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
17%

Azért van mert dög unalmasak vagytok akik be akarnak illeszkedni a társaságba azaz becsicskulnak a normáknak. Ilyen emberek semmi pluszt nem tesznek hozzá nem rendelkeznek megfelelő értékrenddel.


Én ha új társaságba kerülök mindig kirívom a figyelmet mert hatalmas egyéniségem van én nem lealacsonyodni akarok másokhoz és elfogadtatni magamat hanem van egy magas önbecsülésem és pacekom ami vagy tetszik vagy nem tetszik másoknak, de én nem fogom a személyiségemet és a stílusomat megváltoztatni mások miatt. Ha olyan a téma ami nem érdekel akkor az engem nem érdekel nem próbálok meg közbeszólni csak hogy közbeszóljak. Ha pedig olyan téma van ami érdekel ahhoz van annyi hozzáfűznivalóm ami érdekes lehet mások számára és jó párbeszédek alakulnak ki.


Egyébként elég sok barátom van, egyik munkahelyen sem okozott gondot a beilleszkedés. Továbbra is azt vallom hogy inkább ne illeszkedjek be egy olyan társasághoz ami nem megfelelő a szintemnek mint hogy lealacsonyodjak.


29/F

2023. jún. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!