Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális hogy 34 évesen...

Normális hogy 34 évesen családosként nincsenek barátaim, akik voltak meg elfordultak vagy kikoptak?

Figyelt kérdés

Ahogy apa lettem szinte fél év leforgása alatt azzal szembesültem hogy barátok nélkül maradtam. Pedig próbáltam egyensúlyban tartani a dolgot hogy család mellett a baráti körre is maradjon idő. De mindezek ellenére elfordult tőlem az összes ismerősöm akit barátnak gondoltam nagy ritkán csak akkor jelentkezik némelyik ha segítségre van szüksége.

Új ismeretségekre meg úgy érzem ebben a korban sokkal nehezebb szert tenni mint mondjuk 25 évesen.


Hasonló cipőben járó család apák nálatok is fordult elő ilyen?


2023. jún. 18. 07:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Igen,fordult ilyen elő.

Már akkor,amikor kapcsolatuk lett, akkor eltűntek.Mikor gyerek lett,akkor pedig végleg.Panaszkodni persze előjöttek,de annak véget vetettem.

Ergo = nincs barátom,de talán nem is baj,mert megmutatkozik,ki a barát,ki nem.

Pofavizites,vigyorgós emberekre és lelki szemetes szerepkörre nincs szukségem.


F

2023. jún. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
76%
Inkább nem kell barát ha kétszinű még ha csak akkor kellek amikor nem egy jól a sorsa..nem vagyok lelki szemetesláda
2023. jún. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Vélhetően nem sikerült egyensúlyban tartanod a dolgokat, így aztán "leírtak".
2023. jún. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valahol normális lehet, de így az írásod alapján nekem úgy tűnik, hogy kiderült, ők nem voltak soha sem a barátaid, csak valami bulihaverok, vagy nem tudom.
2023. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos normális. Ahogy ez előttem szóló is írja, ezek csak ivócimborák voltak. Nő vagyok, de nekem is voltak ilyenek az életemben, amint megszületett a gyerek, eltűntek. El se jöttek meglátogatni, hiába hívtam őket többször. Ha nem a buliról meg a piáról szólt az együttlét, már nem is volt érdekes.

A feleségednek, ha nyitott személyiség, valószínűleg előbb-utóbb lesznek anyuka barátnői, próbálj meg akkor te is nyitni a férjek felé, hátha találsz olyat, akivel az élethelyzet is közös, és jól ki is jöttök. Sajnos a férfiak ebben a korban már zárkózottabbak, de azért láttam néhány jó példát.

2023. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsenek barátaim (igaz, feleségem meg gyerekem se), pontosabban, nincsenek olyan férfi ismerőseim akikkel napi vagy heti szinten összejárnék vagy buliznék vagy hasonlók. Amióta ezt tudatosítottam magamban arra is rájöttem hogy nincs erre szükségem. Szerintem egy teljesen fals dolog, hogy csak az a jó, ami szociális, hogy az ember társas lény, minden jobb az egyedüllétnél és hasonlók. Nekem ezekkel tömték a fejemet és kb 7-től 33 éves koromig frusztrált hogy nincs elég barátom, nem vagyok elég szociális és hasonló. Amióta ezt elengedtem, sokkal könnyebben létesítek kapcsolatokat, van egy csomó ember akivel havi vagy éves szinten egy jót beszélgetünk, néha segítek embereknek, néha ők nekem, leginkább szakmai vagy sport dolgokban... és ez elég is. Nekem nincs arra szükségem hogy a semmiről csacsogjak más csávókkal. Szerintem fontold meg te is, hogy adott élethelyzetben valóban arra van-e szükséged hogy "barátaid", "baráti köröd" meg hasonlók legyenek, mint a kamaszoknak és/vagy a lányoknak. Könnyen arra juthatsz hogy nem, és hogy pont hogy jobban tudsz (jelenleg) bizonyos dolgokra összpontosítani egyedül. Ezzel nem azt állítom, hogy örökre remete életmódra kell váltanunk (családdal egyébként se tudnál), de jól jöhet egy-egy ilyen időszak. Az okos ember az egyedülléttől nem megijed, hanem kihasználja.
2023. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Hogy is mondja Kiss Tibi?

"Sorra tűnnek el mellőlem a srácok, mindenkinek jobb dolga akad. Zajos magányban foszforeszkálok..."

2023. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nincs gyerekem, de a volt barátaim akkor tűntek el amikor nekik lett gyerek/házasság. A házasság után nem volt idejük a barátokra. Amint gyerek lett, utána csak más szülőkkel haverkodtak. Akinek nincs gyereke az nem értheti meg őket..jajj nem jöhetnek hozzám gyerekkel mert van macskám/nem bababiztis a ház/mi van ha hisztizik a gyereke/stb. Én ne menjek mert rendetlenség van. Kimozdulni se tud mert ott a gyerek.

A játszótéren más anyákkal tud dumálni órákon át..

27 vagyok, de már csak egy barátom van 😒 ki tudja meddig, majd ha becsajozik és gyereke lesz tuti eltűnik ő is.

Megtanultam nem ragaszkodni az emberekhez. Egyedül is elvagyok.

2023. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 8-as válasz szépen bemutatja a másik oldal nézőpontját is. Mindenki másikra mutogat, pedig egyszerűen csak annyi történik, hogy változunk, változnak a körülményeink, és elsodor minket egymástól az élet. Lehet itt izmozni, hogy ebben ki a hibás de semmi értelme. Mindkét oldalnak megvan aaga igaza.
2023. jún. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
41%

A 8-ashoz annyit megjegyeznék,hogy sokat szoktam parkokban pihengetni,olvasgatni. Van,ahol játszótér is van a parkban és meg kell mondjam,annyi unott, savanyú, közönyös apukát az életben nem látni,mint ott.

Nem értem,akkor miért hanyagolják,dobják el a barátaikat,ha csak kínlódnak a gyerek mellett.

Vagy esetleg elvárás tőluk,hogy ha van gyerek,akkor egyszer és mindenkorra be kell falazódni?


#1

2023. jún. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!