Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy egy utcában lakunk a barátnőmmel, de telefonon tartjuk csak a barátságot?

Figyelt kérdés
Lassan 40esek vagyunk,van családunk, több, mint 10 éves barátság, de a barátnőmnek az a normális, ha kb. 2 naponta telefonon 2 órát beszélünk.Szerintem meg ez abszurd. Ő szinte ki sem mozdul otthonról, nem lehet elmenni vele sehova sem,hozzám sem jár.Menjek csak én mindig. Nekem egy barátság nem ilyen...
2023. jún. 25. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tessék elmondania neki :).
2023. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem normális. Nem tinik vagytok már, hogy pisilni is együtt jártatok, hanem mindkettőtöknek van élete és rengeteg dolga. De ha neked ez így nem felel meg, akkor miért nem változtatsz? Például próbáltál-e már beszélni vele arról, hogy gyakrabban igényelnéd a társasàgát?
2023. jún. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát fura, esetleg nem félős a másik fél, hogy ezért ragaszkodik ehhez?
2023. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális is meg nem is. Igazából csak más az igényetek.


Neki elég a telefon, meg a kényelem, hogy jársz és szórakoztatod. Neked viszont ettől több kell, ami szintén érthető.

2023. jún. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2023. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetbe, kb. ugyanezekkel a paraméterekkel csak férfiak vagyunk.

A haver soha nem mozdult ki a komfortzónájából; a legapróbb közös programért, de még egy tisztességes beszélgetésért is mindig könyörögni kellett, pedig 15+ éve ismerem.

Nagyon egyoldalú barátság volt és egy idő után bele is fáradtam, így kénytelen voltam elengedni a dolgot. Több volt a bosszúság, mint az öröm, változni viszont kicsit sem akart, pedig tisztában volt vele, hogy kéne.

2023. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ki a kérdést. A barátnőmmel pár utcányira lakunk, heti szinten beszélünk órákat, mégis évente max.2-3 alkalommal találkozunk.

Hogy normális-e, azon múlik, hogy minek érzed. Én nem érzem annak a miénket, úgyhogy kezdem leépíteni. A barátnőm soha "nem ér rá" találkozni, mert hozzájuk ne menjek, ott vannak a gyerekek, ide nem jön, mert a gyerekeket nem fogja rángatni, be se üljünk sehova, mert nincs aki vigyázzon a gyerekekre. Nekem is vannak gyerekeim, úgyhogy talán jogosan érzem, hogy ez abszurd. Múltkor nagy nehezen megbeszéltünk egy találkozót, azzal mondta végül le, hogy inkább megy a Tescóba...

Sajnálom, mert jól kijövünk, tényleg nagyon jókat szoktunk beszélgetni, de számomra ez így már nem barátság.

2023. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 Sajnos régen én is az az otthon ülős "beszélgetős" voltam. Több haverom meg is unta, tök jogosan. Volt aki kerek perec meg is mondta, hogy neki ez így nem barátság, hogy igazából soha semmit nem csinálunk a világmegváltó beszélgetéseinken kívül. Sehova nem mentünk el, semmi programot nem szerveztünk.


Mára szerencsére megváltoztam. Rettentően igénylem a programokat és egyáltalán nem vágyom az üljünk le és beszélgessünk dolgokra. Nem bulizásra kell gondolni, de mondjuk egy közös kikapcsolódás, utazás, akár csak beülni valahova, kimozdulni a városban, elmenni kirándulni, moziba. Ezek (is) kellenek.


Volt egy nő ismerősöm, ő maga pont ugyanezt mondta. Egyetlen barátnője van, de az soha nem akar menni sehova és csak az a program, hogy a csaj átmegy és beszélgetnek, meg szórakoztatja a barátnőt.

2023. jún. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves első, én már megtettem.-sértődés lett a vége. Igazából úgy érzem, hogy nem erőltetem tovább. Nekem kell a találkozás,a közös élmények.
2023. jún. 26. 19:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami már egy ideje nem megy azt nem kell tovább erőltetni, még ha nehéz is, de tovább kell állni.

Az élet már csak ilyen.

2023. jún. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!