Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért tette ezt velünk miért...

Miért tette ezt velünk miért árult el így minket?

Figyelt kérdés

Volt egy srác a baráti társaságunkba akit már vagy 5 éve ismernek sokan én is vagy 3-4 éve. És eleinte unszimpatikus volt mert láttuk, hogy van benne nagyképűség. De láttuk nem az a fajta, hogy bárkit is bántana úgy tűnt, hogy egy nagyon jó ember ezért befogadtuk. A társaságban nem csak helyiek vannak benne. Van mikor néha valakinek nem köszön előre vagy kicsit fleggmán köszön. Meg sok embernek szeret úgy bemutatkozni, hogy neki RTX 4090 videokártyája van IPhone 12 Pro telefonnal, Mercedes Benz A 180 Amg Line 2022-es kocsija van és, hogy ő multimilliárdos. Az egyik srác barátnője a legnagyobb formának a csaja viszont mindig azt mondta rá, hogy nem bírja mert nagyképű. De ezzel nincs gond mert humorosan adja elő ezen kívűl nagy forma nagyon jókat lehet röhögni vele. Mert ide ilyen embereket fogadunk be aki nem bánt senkit ok nélkül sehogy, gyengébbeket inkább védi is a barátait meg főleg akárkitől őt is megvédtük ilyen helyzetekbe is. A szülinapjaiba is besegítettünk neki, hogy még jobb házibulijai legyenek. Tavaly ő is fizetni akart nekünk Soundos belépőt egy napra de nem fogadta el senki mindenki fizette magának. De más kisebb dolgokat elfogadtunk mi is. Amikor mindenki más lenézte mi akkor is támogattuk mindenben. És most az a köszönet, hogy kibeszél minket a hátunk mögött konkrétan közös ellenségeknek, akiket ő is utál. És mi nem úgy ítéltük ezt meg, hogy csak úgy random visszahallottuk ő is azt mondta ránk a szemünkbe is legalább, tehát bizonyítva is lett, hogy hátba szúrt, hogy semmirekellő csicskák vagyunk..

Meg egy másik haveromat meglátta előtte pár héttel egy csajjal randizni épp arra jártak és a tag úgy nézet rá mint egy véres szardarabra teljes irigység és gyűlölet volt az arcán. Pedig van barátnője is, nekem nincs mégsem voltam irigy. Azt tervezték öten egyébként, hogy Budapestre egy egyetemre mennek tanulni köztük ő is és együtt fognak nyomulni, lakni most ősszel. De így ő mostmár maradhat egyedül és kereshet más társaságot. Szerintetek mennyire érdemes neki beolvasni? És megmondani neki, hogy többet ne számítson ránk? Már ugyan megtettük de akkor nem mert végig hallgatni?

19/F



2023. júl. 1. 19:11
 1/3 anonim válasza:

Sokszor nem lehet tudni, hogy valaki miért f*sz, de szerintem általában nem is annyira lényeges a mögöttes ok, mert nem változtat azon a tényen, hogy az illető f*sz. Néha persze enyhítő körülmény lehet a mögöttes ok, pl. ha épp pár napja halt meg valakije, stb...


Szerintem simán meg lehet mondani az illetőnek azt, hogyha offolni akarjuk, pláne ha nyomul és továbbra is ott akar lenni a társaságban.


Viszont ha eleve hanyagolja a társaságot, akkor nem biztos hogy feltétlenül szükséges még pluszban ráírni, illetve jól be is olvasni neki.


Mindazonáltal úgy gondolom, hogy az ilyen esetekre nincsen tökéletes recept, hogy mikor érdemes beszólni valakinek vagy jól elküldeni a picsába az illetőt. Szerintem a tizen-huszon éves kor szociális szempontból arról szól, hogy az ember elkezdi magát többféle módon is kipróbálni az egyes szituációkban, aztán utólag mérlegeli, hogy jól vagy rosszul döntött és ez a kísérletezés meg a rengeteg hibázás, amiről utólag derül ki, hogy mégis máshogy kellett volna csinálni - segít kialakítani az emberek személyiségét olyan 25-30 éves korra. De ez nyilván később is tovább változhat.


Szóval ha azt érzed, hogy el kéne küldeni a f*szba, akkor küldd el. Aztán később levonod a következtetés, hogy jól tetted e. Ha nem kell félnetek attól, hogy megver vagy megveret valakivel, akkor szerintem a határozott egyenes beszéd itt jó megoldás lehet.


Akárhogy is döntesz, az építeni fog téged szociális szempontból és a későbbiekben majd hasznos tapasztalat lesz.


Akár azt is mondhatnám, hogy ne a kis nyomival foglalkozz, hanem sokkal inkább saját magadra figyelj és arra, hogy te milyen ember akarsz lenni és te hogy éled meg magad miközben elküldöd őt a f*szba és hogy azt milyen módon, milyen stílusban teszed. Mert később ez lesz már a fontosabb utólag visszanézve, hogy te milyen ember voltál akkor és hogy milyen ember akarsz lenni.

2023. júl. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ő eddig mindig jönni akart velünk a legtöbb helyre ahova mi is és legtöbb esetben hívtuk is, most nem tudom mit szeretne ahogy őt ismerem még jók lennénk mi neki egyes esetekben.
2023. júl. 2. 00:53
 3/3 anonim válasza:

Nektek kell eldönteni, hogy mit akartok vele kezdeni.


Szerintem itt nincs egyértelműen jó vagy rossz döntés.


Inkább az a kérdés, hogy ti mit szetetnétek. Adni neki még egy esélyt, megpróbálni megbeszélni vele az egészet. Vagy elhatárolódni tőle és a jövőben hanyagolni a társaságát. Vagy elküldeni a p*csába.

2023. júl. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!