Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Általánosabb jellegű problémák...

Általánosabb jellegű problémákra is lehet pszichológust keresni?

Figyelt kérdés

A pszichológuskeresőn most sok szakembert megnéztem. Ugye a pszichológusok általában kérdéseket tesznek fel, de ritkán alkotnak véleményt.

Én pont olyan szakembert szeretnék keresni, aki segítene feltárni, hogy jól látom-e a dolgokat pl munkahelyi nehézségek során vagy családi / anyagi nehézségek esetén.


Olyan, mint egy barát, de mégsincs elfogulva és elmondaná, hogy mit gondol, plusz ha kis szakmaiságot hozzátenne az sem volna rossz.


A legtöbb pszichológust amit olvastam most, azok inkább ilyen terápiás jelleggel dolgoznak emberekkel, általában 5-15 alkalommal.


Nekem pont olyanra volna szükségem, akivel mondjuk 2 hetente mindig át lehetne beszélni a nehézségeket, vagy aki kicsit véleményt alkotna ha téveszmével küzdök, vagy túldramatizálom a helyzetet.


Tudom erre ott a legjobb barát, de ő mindig elfogult.


2023. júl. 2. 20:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez vakvágány..nincs ilyen pszichológus. Akármennyire is próbálnak rugalmasak lenni és közlékenyebbnek lenni mondjuk vélemény formálásával, előbb-utobb úgyis visszatérnek a tanultakhoz és abba a mederbe terelik a dolgok folyását. Talán kicsit sértő is, ha valaki beszélgetne, tanácsot kérne kizárólag tőlük, mert ők sokat tanultak, ami így van, de szerintem ennél nincs nagyobb bizalom, ha a véleménye, tanácsa kell és ez azt is jelenti, hogy okosnak tartod nem? Én sem értem néha a pszichológusokat.
2023. júl. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem vannak ilyen pszichológusok.

Nem véleménytformálnak, de jó lehetőséget adnak arra, hogy elgondolkozz a témákon.

2023. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!