Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez normális általános iskolában?

Balasa Bence kérdése:

Ez normális általános iskolában?

Figyelt kérdés

5 vagy 6 osztály, irodalom óra:

Olvasmány: Sławomir Mrożek: Az őrangyal:

Egy neveletlen kisfiút megfegyelmez a saját őrangyala, de idővel túlmegy a célon, már indokolatlanul is arcul csapja a fiút - amit persze ő úgy érzékel, hogy egy láthatatlan kéz adott neki pofont - a végén ez addig fajul, hogy a fiú felrobbantja a saját szüleit.


7 osztály: hit és erkölcstan óra

A tanárnő olyan csodálatos témákról nézet velünk filmeket, hogy hogyan kasztrálnak egy fiút, vagy hogy mi történt Hirosima és Nagaszaki lakosaival a két atombomba ledobása után.


Emlékszem, ezen nap után (hetedik osztályos emlék) ha nem fogom végig a falat, biztos el fogok ájulni, vagy hányni is talán.



Még most, 21 évesen is görcsbe rándul a gyomrom ezeknek a leírásától.



2023. máj. 9. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a hittan oktatás nem mindig zajlik a legmegfelelőbb módon. Többnyire nálunk sem volt a legkorrektebb, ettől eltekintve én látom ateistaként is a vallás "szép" oldalát. Viszont ha a hittanórás traumáimról beszélek vallásos emberekkel akkor mindig kifejezik sajnálatukat, hogy ez tényleg nem erről kéne szóljon és sajnálják, hogy rossz tanárokat fogtam ki.


Az irodalmi művek értelmezése egy másik érdekes kérdéskör lehet.

Egyrészt nyilván az oktatási hivatal és minden döntéshozó azt hitte, hogy ha a Harry Pottert kötelező olvasmányként beteszi akkor elfeledtetheti a nem megfelelő - vagy épp korosztály szerint nem megfelelő műveket.

De lehet, hogy a tanárnőtök se fogta fel, hogy mi van ha megérti a gyerek. Őszintén szólva: én is megtanultam ötödikbe a Kőműves Kelement, minden trauma nélkül, most viszont ha olvasom akkor mindig összeszorul a gyomrom. Valószínűleg akkor anno még nem fogtam fel.

2023. máj. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ez régi vita, soha nincs vége. Ilyenkor jöhet az, hogy de hát a Piroska és a farkas is egy horror, Hófehérkét meggyilkolják stb.

Amúgy meg ez az élet. A és B változat van az iskolában, valamit hozzátesznek, valamit elvesznek a gyerekből. Az iskolákban az átlagos gyerekek a minta és a sikeres stratégia. A többinek marad a remény, hogy "ami nem pusztít el, az megerősít"!

Meg aztán mi ez ahhoz képest, amit az Ottlik Bébéje vagy Medve Gábora átélt? Persze, igazad van, ha valami rossz, csináljuk jobban. De úgyis jön helyette más.

dec. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!