Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ezzel a helyzettel?...

Mit tegyek ezzel a helyzettel? Segítenem kell neki ?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm ès engem nagyon idegesít már a viselkedése . Havonta szétmennek a barátjával akkor nekem sír , aztán meg összejönnek . A barátjának szerintem igaza van mert állandóan teszi magát meg hogy ő milyen jó nő meg pasikkal beszèlget .

A másik meg hogy pánikbeteg és minden kis apróságon bepánikol . Napi szinten több dolog miatt . Hozzá tenném èn is pánikbeteg voltam és agora fóbiás is , hónapokat töltöttem kórházban , és sikerült megyógyulnom . Tudom milyen érzès . De amit ő csinál az nekem sok .

Szóval nem tudom mit tegyek . Legszívesebben nem beszélnék vele de akkor magamat hibáztatom hogy nem segítek neki és nem támogatom. Sokszor csinálom azt hogy nem veszem fel neki a telefont vagy nem írok vissza és bűntudatom van . Úgy érzem segítenem kell neki mert TUDOM milyen érzès egy pánikroham . De másrészt meg annyira nem érdekelnek a hülyesègei.



2023. júl. 19. 13:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Hogyan legyek úgy jó ember hogy közben szabad választásom legyen és meg tudjam húzni saját határaimat ? Mindig másokat helyeztem előtérbe magam helyett , mert úgy érzem rossz ember vagyok ha nem teszem meg amit elvárnának tőlem
2023. júl. 19. 13:09
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
"Nézd, Manyi! Kedvellek téged mint barátnőt, de már elegem van ebből az állandó cirkuszolásból, amit a barátoddal műveltek. Engem ez lehúz, nem akarom hallani. Már elmondtam a véleményemet nem is egyszer, de nem hallgattad meg. Akkor most figyelj: innentől kezdve NEM akarok többet hallani erről a témáról. Beszéld meg valaki mással, de velem ne. Minden másról beszélhetünk, a pánikbetegségeddel kapcsolatban is szívesen segítek, ha tudok, de a pasid a továbbiakban nem érdekel. Ha ez így megfelel neked, akkor maradhatunk barátok, ha nem, akkor sajnos véget kell vetni ennek."
2023. júl. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell mindenáron barátkozni csak azért, mert valaha barátnők voltatok. Ez nem barát, ez energiavámpír. Aki magán nem hajlandó segíteni, azon nem lehet. Neked nem dolgod őt a saját mentális egyensúlyod rovására megtartani. A barátság kölcsönös. Ha ez téged már nem épít, akkor meg kell szüntetni. Te nem barátkozol, hanem az ő zsákját cipeled.
2023. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kólauborkával ***** válasza:

Az igazság, hogy az első hozzászólásban nagyon korrektül és szépen szedtél össze egy fontos kérdést. Rég olvastam ilyet gyakorin!

Nehéz kérdés, amire sajnos én nem tudom a választ, a határai mindenkinek máshol vannak és ha ez neked sok, akkor sok, ez van. Egy utolsó beszélgetésben még elmondhatod neki, amit itt leírtál, de ha ő így áll a dolgokhoz, akkor valószínűleg nem fog változni, akkor pedig úgy is tudjuk mi lesz a vége előbb-utóbb.

2023. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A legközelebbi panaszkodásnál visszakérdezhetsz, hogy ő mit szeretne, mit reagálj erre, mivel az eddigi tanácsaid úgy látszik nem voltak hasznosak, elvégre újból ugyanezt a beszélgetést folytatjátok le, tehát nem tudsz neki érdemnen segíteni. Esetleg olyan alternatíva jut az eszedbe, hogy felhívod azt, akire panaszkodott, hogy ő is tudja, mik a prkblémák, miben kéme javítania, de szerinted ezt a barátnőd is meg tudja tenni.


Akkor udvariasan megadtad a lehetőséget, hogy felvázolja, milyen segítséget vár tőled, mit szeretne hallani, fel is ajánlottad a segítséget, de meg is érti, hogy nem nagyon szeretbél már ebbe a játékba belemenni és már unod.


A pánikrohamot illetően meg van egy trükk.

Ha valaki hisztizik, túltolja a pánikrohamot, szigorúan kell venni.

Ha elkezd hisztizni, akkor vissza kell kérdezni, hogy te most mit csinálj, hogy érezze, belépett egy olyan zónába, amiből már magának kell visszajönnie.


Esetleg csinálhatod azt, amit a fyerekeknél szoktak. Mondhatod, hogy látod, most egyedül szeretne lenni, kicsit elmész sétálni, amire visszatértél reméled lenyugszik.

2023. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen ember pusztán energiavámpír és te csak azért kellesz neki, hogy panaszkodhasson.


Irtsd ki az életedből minél hamarabb.

2023. júl. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!