Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mással is volt már így?...

Mással is volt már így? Ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy a barátaim (vagy nem is tudom minek nevezzem őket) amikor kellek nekik, hogy elmondják, hogy jajj milyen sz@r az életük akkor jó vagyok, mindig meghallgatom őket, nem ítelkezek meg semmi stb és próbálok segíteni. Fél éve szültem a kisfiamat és bár mindennép jobban szeretem őt és tiszta szívemből hálás vagyok, hogy egészséges stb de néha nehéz. Nem mindig könnyű (nincsen nagyszülői segítség) és úgy voltam vele, hogy én is kiöntöm már a szívem, mert én is akartam “panaszkodni”, én is akartam magamról beszélni, milyen érzések vannak bennem. Ki is öntöttem a szívem és hát azóta alig beszélünk. Nem viccelek, tényleg alig beszélek velük. És nem tudom miért. Úgy érzem, hogy csak addig voltam jó nekik, amíg “tökéletes” voltam de így hogy én is elmertem mondani miket érzek, milyen a szülés utáni élet így már annyira nem is vagyok jó, ha nekem is vannak érzéseim (eddig is voltak nyilván, csak nem mondtam nekik, mindig csak én hallgattam őket inkább). Úgy érzem, hogy én nem lehetek önmagam, mert akkor nem kellek az embereknek. Mindig tökéletesnek kell lennem és mindent lenyelni mert ha nem így teszek, akkor nem kell senkinek se a társaságom.

2023. aug. 13. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Nos, Először is, a legtöbb ember a saját panaszát szereti kifecsegni, és az már nem érdekel, hogy mi van a másikkal. Téged valaha megkérdeztek, hogy mit érzel, hogy érzed magad, mi van veled mostanában stb? Mert, ha nem, akkor nem igazi barátok. Nagyon sajnálom. De tényleg, arra jó vagy nekik hogy elmondják hogy milyen szar nekik, de arra nincs idejük, hogy meghallgassanak Téged. Keress szerintem új igazi, normális barátokat.:(
2023. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!