Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkoznátok olyannal aki...

Barátkoznátok olyannal aki soha nem meséli el a problémáit?

Figyelt kérdés
Több éve ismerem ezt a személyt. Ha nekem bármi bajom, konfliktusom van az életben azt ő azonnal meghallgatja/tudni akarja és van valami “jó tanácsa” , ami nekem már egy ideje sokszor inkább okoskodásnak tűnik. De egyébként mindig mindenkinek az életéről tudni akar mindent. Ha őt kérdezed akkor náluk mindig minden rendben, minden tökéletes. Még akkor is ha látszik, hogy nem. Vagy tudsz róla, hogy történt valami és amúgy majdnem szakított a párjával is, de neked nem meséli el, de a te életedről meg mindent tudni akar. Két ilyen személyt is ismerek és kicsit már kezd tele lenni a hegyi bölcs szerepével a hócipőm, olyan dolgokról amiről semmit se tudnak és senki se kérdezte. Ráadásul olyan emberek ők, akiknek a saját életük egy nulla. Tehát ő nem nyílik meg feléd, de állandóan vagy a te vagy mások élete a téma…

2023. aug. 13. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
nem, de nem azért mert nem mesél magáról, hanem mert osztja a kéretlen jótanácsait. Számomra ez irritáló. Halkgasson meg, azt kuss. Nem kell tanács.
2023. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem kellenek kéretlen jótanácsok, de energiavámpírok mégannyira sem.
2023. aug. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért is akarod meghallgatni, hogy mi történik egy olyan emberrel, akinek véleményed szerint egy nulla az élete?Lehet azért nem mesélnek neked, mert tudják, hogy te lenézed őket.
2023. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

Nem. Úgy érezném, hogy nem bízik bennem.

Az csak bónusz, hogy ismertem ilyen embereket és nem voltak pozitívak. Pozitívnak akartak látszani, de inkább pletykásak és fontoskodóak voltak.

2023. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Én valami sunyiságot éreznék emögött.
2023. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Én soha nem mesélem, mert szerintem kinevetnének. Vagyis kinevettek akkor is, mikor depressziós voltam, a barátaim sem vettek komolyan párkapcsolati dolgoknál, mert nekem nem volt tinikoromban pasim. Szóval megszoktam a meghallgató szerepet, de nem szeretek magamról beszélni. Meg nekem nincsenek is problémáim, ha vannak, azt vagy adott emberrel oldom meg, vagy pszichológussal beszélem meg.
2023. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Azért mondom, hogy nulla az élete, mert másokat szidalmazott nekem, hogy ilyenek-meg olyanok, miközben mondjuk ugyanaz a negatív tulajdonság benne megvan csak sokkal rosszabbul. Pl hogy XY hogy meghízott meg lusta, miközben ez az ember maga is kövér…. És én meg csak ülök ott és nem is értem, hogy miért mond ilyeneket másokról amikor ugyanaz a hiba benne is megvan…

Vagy arra értem hogy jaj hát ennek és ennek még ez sincs, miközben ő neki meg még annyija sincs, mint akiről beszél.

2023. aug. 13. 14:53
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező: utolsó kommented alapján is nem biztos, hogy rólad nem pletykál ezt-azt.

Egyébként a barátság minden mozzanata nem feltétlenül arról szól, hogy lelki problémákról beszélnek oda-vissza minden nap és tanácsosztás van.

2023. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy rólam is pletykál és azért kérdezősködik folyton. Volt hogy szerveztünk közös programokat, de ezek miatt a dolgai miatt egyre jobban kezdem kiismerni. Ti hogyan építenétek le egy ilyen embert akkor? Vagy mit tennétek?
2023. aug. 13. 15:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon lehetséges, hogy ha nem keresed többet, ő önmagától nem fog keresni. A kapcsolat magától megszűnik ezesetben.
2023. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!