Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Noi baratsagok csak nekem nem...

Noi baratsagok csak nekem nem mukodnek?

Figyelt kérdés

Mindig voltak baratnoim, de mindegyik tonkrement az evek soran. Nagyon sokszor volt az, hogy szakitottam baratommal es osszejott 1-1-1 baratnom az exemmel, ez 4x fordult elo.

Egy masik lany megsertodott orokre ram, mert egyszer nem hivtam el egy buliba ahova az akkori baratommal es az o barataival mentunk (ezek tini sztorik)


Kesobbi mar egyetemi baratnoknel mindkettovel az lett, hogy gyerekuk szuletett es totalisan elfodrultak tolem, kb semmite nem ragalnak, nem ernek ra.


Munkahelyen joban voltam egy novel, de miutan felmondott megbeszeltunk talalkozot es valamiert tobbet nem keresett, lemondta.


Volt meg egy masik lany aki nagyon jo baratnom volt, de amikor szakitott 4 ev utan az uncsija velem azt mondta az uncsi oldalara all es soha tobbe nem beszelt velem.


A fiu baratokrol meg mindrol kiderult x ido utan, hogy tobbet akarnak.


Egyebkent nekem akkora igenyem nem lenne baratnokre a korabbi tapasztalatok miatt sem, de ugy latom mindenki furcsan tekint ram, mert nekem nincs egy baratnom sem mar… hiaba mondom a baratomnak is, aki szinten nem erti, hogy noknel ez teljesen mas, mint a ferfiaknal akiknek rengeteg haver joban es rosszban osszetart.


Szerintetek velem lehet a gond, hogy mindenki elfordult tolem?


2023. szept. 7. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"noknel ez teljesen mas, mint a ferfiaknal akiknek rengeteg haver joban es rosszban osszetart"

Ez nem így van

2023. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Néhány évre könnyű barátokat szerezni, életre szóló barátság kevés embernek adatik. Amúgy ha valaki családot alapít, az is természetes, hogy a barátok háttérbe szorulnak, hiszen minden időt kitölt egy gyerek, meg ha jó a házastárs, ahhoz se véletlenül mentek hozzá
2023. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Egy részétől te fordultál el, mert meg akartad szabni, kivel járhatnak. Mire föl?
2023. szept. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem csak neked, de nem is ennyire fekete-fehér. Valóban sokkal több barátságra alkalmatlan lányt ismerek, mint fickót.


A feleségem barátságai között is erős volt a szelekció ilyen téren: az egyik halálosan megsértődik, mert sms-ben hívta meg a születésnapjára, a másik csak akkor hajlandó időt szakítani rá, ha a pasija nincs otthon, a harmadik csak magáról beszél megállás nélkül, különben meg telefonozik, és még sorolhatnám.


Ezzel együtt neki mégis nagyon mély barátságai vannak. Kihullott a férgese, és az fájdalmas volt, de amúgy ami maradt az értékes. Szóval nem mondom, hogy csak neked nem működik, de azt sem, hogy természetes, amiben te vagy.

2023. szept. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem - ismerősi körben ezt látom - sok barátság esetén jön elő a rivalizálás, "kinek milyen pasija van", "nekem már van gyerekem, de neked", "az én gyerekem szebb-jobb-okosabb-gyorsabban tanul", "az én gyerekem ilyen korban már..." stb...

Nem azt akarnám mondani hogy minden barátság ilyen, de sokat jellemez ez.

2023. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki elfordul tőled, akkor veled is gond van. Olyan nincs, hogy mindig mindenki más a hibás, csak te nem.
2023. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
aha..
2023. szept. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akik exeimmel jottekossze ott nem en fordultam el toluk. Bar amugy szerintem nem etikus foelg ugyhogy nem is szoltak elotte. De amugy volt, hogy tokre orultem a boldogsaguknak a csaj megis onnantol feltekeny lett ram. Egyetlen egy lanyra haragudtam meg arra aki mar akkor rament a baratomra amikor jartam vele es az mar egy 4 eves kapcsolat volt.

nos lehet akkor velem van a gond, de tenyleg nem tudom mi, mert akarmikor hivtak en mindig mentem, ha ugy volt ejjel is felhivhattak, atjohettel hozzam barmikor aludni is, meghallgattam, ha gondja volt, sosem beszeltem ki egyikuket sem, tanultam asszertiv kommunikaciot is, szuletesnapra,nevanpra mindig megleptem oket. En ugy erzem tenyleg rnegeteget beleadtam a kapcsolataimba. Tinikent azt mar latom, hogy azt rontottam el, hogy akkoriban nagyon magammal torodtem es ritkan kerestem meg oket, ezt volt aki szova is tette, hogy nem hivom fel gyakran. De felnottkent mar ezekre is figyeltem, igy tenyleg nem ertem, mi lehet bennem olyan amivel eltaszitom oket.

2023. szept. 7. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!