Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek a gyűlöletbeszéd...

Mit tehetek a gyűlöletbeszéd ellen a facebookon, ha az illető képre rakja ki a káromkodást és jót nevet a markában, mert azt írhat ki, amit akar következmények nélkül?

Figyelt kérdés

2023. szept. 8. 08:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelented. Amit nem olvas le a mesterséges intelligencia, azt ember is nézi, aki tud magyarul (és magyar, tehát ismeri a kulturális kontexust, érti a szóvicceket, a rejtett utalásokat is). Persze lehet, hogy kell egy pár jelentés, mire eléri az ingerküszöböt.
2023. szept. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelented. Viszont a szimpla káromkodás még nem számít gyűlöletbeszédnek.
2023. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelented, és ezen kívül sajnos mást nem sokat. A probléma viszont ott van hogy a facebook teljesen amorális módon profitorientált. Szóval én találtam már teljesen nyílt, gyűlölködő, rágalmazó, dezinformáló csoportokat is. És hát mivel 10ezer fölött volt a létszám, persze hogy nem törölték. Pedig nyilván több bejelentés is érkezett. Aztán persze a facebook másnap már ajánlotta nekem a csoportot hogy szerinte érdekelhet engem is, nem-e akarok belépni :)
2023. szept. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
mi az a facebook?
2023. szept. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jelentettem, de mivel ez egy kép nem találja meg a gyűlöletszót benne. Nem veszi káromkodásnak.
2023. szept. 8. 14:37
 6/10 A kérdező kommentje:
Írtam szöveget is.
2023. szept. 8. 14:38
 7/10 A kérdező kommentje:

4-esnek: a facebook az egy közösségi hálózat az interneten: [link]


2-esnek: de az ürüléket sem illik megnevezni egy közösségben. Maga a mondás mégis gyűlöletbeszéd. Nem akarom leírni. Nem szép.

2023. szept. 8. 14:42
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocs, a 6-os bejegyzésem félrement. :)
2023. szept. 8. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:

,,A gyűlöletkeltés jogilag a gyűlöletbeszéd fogalmával ragadható meg. Ez alatt a rasszizmust, a homofóbiát, az idegengyűlöletet és más kisebbségi csoportok ellen irányuló, előítéletes és stigmatizáló megnyilvánulásokat értjük." - TASZ

Vagyis ha valaki csak káromkodik, az nem lesz gyűlöletbeszéd. Ha pedig azt a csoport szabályai nem tiltják, nem fogják törölni. A gyűlöletbeszéd viszont szembemegy a Facebook közösségi irányelveivel, szóval azt elvileg törölniük kéne, ha jelented. Attól, hogy képen van a szöveg, még vannak szoftverek, amik tudják ellenőrizni (szimpla Google Lens is tud fényképről olvasni), illetve, ha élő személy ellenőrzi, ő is nyilván látja.

De ehhez gyűlöletbeszédnek kell lennie. Pl. az, hogy "rohadék munkakerülők" nem gyűlöletbeszéd, a "rohadék cigányok, mind munkakerülők" már az.

2023. szept. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én eddig egyetlen jelentett tartalomról kaptam pozitív visszajelzést, hogy köszönjük, törlés megtörtént. Ahol egy kisebbségi nő átkozódott, szídta a magyarokat, és emberek kiírtására buzdított másokat. Szóval ennyire kitolódott a határ, hogy gyakorlatilag bármi aljasság ami ennél kisebb volt, az nem ütötte át a törlési szintet, hiába ment szembe a saját szabályaikkal is! A jóizlésről, kultúráltságról már nem is beszélve. Na ennyire a klikkelés számít már ott is régóta, hiszen minél szélsőségesebb 1-1 téma, annál több klikkelés és hozzászólás. A társadalmi hatásait meg inkább hagyjuk is...

Ja és nem voltam nagy feljelentő bajnok, talán 10 alkalom ha lehetett, aztán leszoktam róla. Abból lett ez az 1 ami pozitív. Az összes többi nyílt gyűlölködés, fix személyek rágalmazása, káros sőt akár életveszélyes dezinfók terjesztése, minden maradhatott! Oké, az ultrabrutál sokkoló meggyilkolt állatos képre később "legalább" dobtak egy klikkelős filtert, csak az lássa aki akarja. Szóval a facebook is bekaphatja.

2023. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!