Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy barátnőm, aki minden...

Van egy barátnőm, aki minden reggel messengeren jó reggelt kíván egy gif-fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon idegesitő, mert emiatt feleslegesen kell ránéznem a telefonomra. Nem merek szólni neki, mert nem akarom megsérteni, évtizedek óta barátok vagyunk. Vagy szóljak neki mégis?

2023. szept. 20. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Komolyan nem értem, hogy miért nem lehet megkérdezni, megbeszélni vele? Miért? Mi van a fejedben ilyenkor? Szeretnék kiindulni valahonnan. Hogy nem egymással kommunikálnak az emberek, miért egymásról kérdeznek? Milyen traumád van, ami miatt nem mersz megszólalni?
2023. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem nekem van traumám, hanem a barátnőmnek van pszichiátriai betegsége. Ezért félek, hogy ha beszólok, kiborul.
2023. szept. 20. 10:44
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

lenemithatod, és akkor nem ébreszt fel és visszaírsz amikor már ébren vagy.

De most az hogy jó reggelt kívánsz neki annyira nagy feladat..?

2023. szept. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne válaszolj neki, és majd leszokik róla.

Ha ez nem jön be, némítsd le vagy tedd kéretlenbe, és akkor nem is látod.

2023. szept. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Némítsd a beszélgetést.
2023. szept. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Hozzá kell szoktatni, hogy nem reagálsz egyből. Mindenkinél lehet határt húzni és kell is. Nem szabad hagyni, hogy azért mert neki mentális problémái vannak téged is befolyásoljon.
2023. szept. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
#1 Nem tudom miért lett leszavazva. Ha valakivel nem lehet megbeszélni hogy ne csináljon valamit mert zavar, magyarán nem tudsz egészséges határokat húzni, akkor az az ember nem alkalmas szociális kapcsolatokra. És ezen nem változtat hogy jaj beteg szegény. Attól még alkalmatlan. Kész. Mondd meg neki egyenesen hogy legyen szíves abbahagyni, és ha kiborul, hát kiborul, az nem a te sarad lesz.
2023. szept. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%

Visszaírhatnád, hogy:

"Haggyámáahöleségeiddeee'!"

2023. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
9%

valaki: "jó reggelt"

gyk: "ez a szociális parazita viselkedés túlmegy minden határon, tudom hogy őrült vagy, de ne kényszerítsd rám, a teljesen normális, mentálisan ép, racionális emberre a befolyásodat. meg kell húzni a határt, és én itt és most még is húzom!!"

2023. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

9

XD


Azt azért ne felejtsük el, hogy a kettő kedves és a három már zaklatás... ha minden nap benyomja neki, akkor az már bizony inkább a zaklatás kategória, már, ha szólsz neki, hogy nanemááááá'.

2023. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!