Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ez jelentheti azt, hogy...

Ez jelentheti azt, hogy megnézték a Facebook profilom?

Figyelt kérdés

A történet:

Gyerekkoromban (kb 4 éves voltam) jóba voltam egy fiúval de aztán elköltöztünk egy messzi városba és akkor megszakadt a kapcsolat. Nem olyan régen ismerősnek jelöltem Facebookon de nem válaszolt rá vagyis se nem utasította el, se nem fogadta el. Ez az állapot utána elég sokáig így maradt, kb 6 hónap után aztán kezdtem észrevenni, hogy a "Kit ismerhetek?" ismerősajánlón (a Facebook egyik alfunkciója) szinte csak az ő ismerősei voltak. Azelőtt soha sem láttam ezeket az embereket csak amikor rámentem a profiljukra akkor láttam, hogy elég közeli kapcsolatban állnak ezzel a fiúval. Utánanéztem, hogy milyen alapon ajánl a Facebook ismerősöket ezen a funkción és láttam, hogy közös ismerősök, közös csoportok, egyéb applikáción összeköttetés, GPS adat stb. A helyzet az,hogy nincsenek közös ismerőseink ezzel a fiúval és fura, hogy szinte csak az ő ismerőseit láttam abban a funkcióban, nem csak 1-2 ismerősét. Azt gondolom, hogy a Facebook veszítene a népszerűségéből, ha bevallana ilyet, hogy látható legyen, hogy ki nézi meg a profilodat és nekem gyanús, hogy ez lesz a helyzet.


Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?


2023. okt. 5. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Random.
2023. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem


A Kit Ismerhetek funkcióban teljesen random dobál fel embereket, sokszor olyanokat is, akiket te magad néztél meg, és miután megnézted az adott illetőt, elkezdi szépen ajánlgatni az ő ismerőseit is (függetlenül attól, hogy van közös ismerős vagy sem).


Nekem olyan is volt, akinek gyakran néztem a profilját, 20+ közös ismerősünk volt, SOHA nem láttam még a Kit Ismerhetek funkcióban, ellenben láttam olyat, akivel 1 közös ismerősünk sem volt, csak éppen annál a cégnél dolgozott 8 éve ahol most én jelenleg.

2023. okt. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ez azt jelenti, hogy te nézed az ő profilját.
2023. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Utánanéztem, hogy milyen alapon ajánl a Facebook ismerősöket ezen a funkción és láttam, hogy közös ismerősök, közös csoportok, egyéb applikáción összeköttetés, GPS adat stb."


Mi a kérdés akkor? Köze sincs hozzá, nem jelzi ki sehogy, ha megnézték az adatlapod. Értem, hogy szeretnéd, ha érdeklődne utánad, vagy nézegetné a képeid, de ebbe ne láss bele olyat, ami nem történt meg.

2023. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4

Írtam ezt is:"Azt gondolom, hogy a Facebook veszítene a népszerűségéből, ha bevallana ilyet, hogy látható legyen, hogy ki nézi meg a profilodat"

Hozzáteszem a neten ennek is utánanéztem és elég sok oldalon értenek ezzel egyet, illetve elég sokan írják a neten, hogy volt olyan élményük, ami arra utal, hogy ez lehetséges.

2023. okt. 5. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha fontos számodra a srác ennyi idő után is, akkor szerintem egy próbát megér, hogy ráírj messengeren.


Előbb utóbb látni fogja az engedélykérést a messengerben.


Mond el, hogy kiskorotokban itt meg itt laktatok és, hogy emlékszik-e rád? Vagy mire emlékszik ebből mert neked ez egy kedves emlék volt. Aztán vagy alakul tovább vagy nem.


Én rápróbálnék így.

2023. okt. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha bejelolsz valakit, akkor utana valoban az o ismeroseit is dobalja fel a face, foleg azokat, akik pl egy varosban laknak veled, vagy kozos munkahely/iskola, az algoritmus igy probalkozik minel nagyobb esellyel lehetseges valos ismerosoket felmutatni.
2023. okt. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Semmi közös nincs bennem és az említett emberekben amit a Facebook észlelhetett volna, azon kívül, hogy ezzel a személlyel függőben volt az ismerősnek jelölés.

2023. okt. 7. 00:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt irtam, hogy FOLEG. Ha nincs kozos varos, vagy egyeb, attol meg dobalhatja az ismeroseit, de csak azert, mert bejelolted...
2023. okt. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!