Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyit kérjek tőle havonta...

Mennyit kérjek tőle havonta az albérleti költségekre?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel szakított a barátja, ezért ki kellett költöznie a barátja lakásából. Jelenleg decemberig nálam lakik, mert részmunkaidőben dolgozik, és az nem lenne elég albérletre neki. Én albérletben élek és havi kb 140 ezret fizetek rezsivel. Az, hogy ide költözött mérsékelten, de korlátozza az addigi életvitelemet, mert a munkája miatt korábban oltunk villanyt, mint ahogy én szoktam, és a párom sem tud így itt annyi időt tölteni, mint előtte. Ez egy egy szobás, galériás 28 négyzetméteres lakás. Mennyit lenne reális elkérnem tőle havonta az itt lakásért? A rezsiből a különbözetet, amennyivel több lesz, azért mert itt lakik, a fele rezsit, vagy pedig mindennek a felét, tehát a lakbér, és a rezsi felét is? Ti mennyit kérnétek ebben az esetben?

2023. okt. 6. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

A (miután odaköltözött mértékü) rezsi felét tartom jogosnak.

Mármint ha átmeneti dologról van szó, viszont akkor feltétlen írásban tisztázni kell, meddig maradhat ott. (Gondolom, a barátod azért fog továbbra is jönni, legalább is szeretne, ezért tartósan nem megoldás, ha egy idegen is ott él)

Ha tartósan ott akar maradni, akkor viszont a lakbért is meg a rezsit is felesben kellene fizetnie.

2023. okt. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lakbér és rezsi fele.

Örülök, hogy sikerült megbeszélned vele. ;)

2023. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%
Semmit. Szedje magát össze 1-3 hónapon belul és kesz. Tegyen félre kauciora keressen masik melot vagy en keresek neki.
2023. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
1/3 ot , gyűjtsön pár hónapig kaucióra segitsetek jó kéglit keresni beköltözni szerződést írni stb .
2023. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
2023. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

7o ezer a lakberbe,a teljes rezsi fele. Kaucio fele.

Ha a kaucio felet nrm adjs neked oda,akkor fizesse a teljes berleti dijat meked. N

Egy lakasba tobb berlot teszunk . Szobankent fizetnek. Semki se lakhat ingyen.

2023. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Gondolom még egyetemista, vagy esetleg csökkent munkaképességű, és ezért a négy óra.

Így, hogy csak fél állásban dolgozik, biztos nem kérném el a lakbér felét. Szerintem a lakbér egyharmada-egynegyede, és a rezsi fele jó lehet.

Én laktam ugyanígy barátnál, igaz, csak egy hónapot, és sokkal kisebb kellemetlenséggel járt mindenkinek (náluk volt egy zárható kisszoba, meg egy nappali is a hálószobájukon felül, így a hálót bármikor magukra zárhatták, de az is opció volt, hogy ők bekuckóznak-filmeznek a nappaliban, én meg addig azt a helyiséget nem használom, hanem mondjuk megmelegítem a vacsit aztán megeszem a szoában). Nem beszéltük meg a "beköltözésemkor", de számomra teljesen evidens volt, hogy annyit fizetek, amennyit az előző lakótársuk a kisszobáért, de legalább a lakbér harmadát. Nem voltak hajlandóak a rezsi harmadán kívül elfogadni bármi pénzt, pedig én teljes állásban dolgoztam.

Ha egyébként nem kerül neked túl sokba, akkor én a helyedben várnék egy hónapot, amíg megjön minden számla, és már nagyjából érzed, hogy milyen lesz a közös rutinotok, és mennyit használ miből, és ez alapján kiszámolni és megbeszélni vele, figyelembe véve, hogy minél kevesebbet kérsz tőle, annál előbb gyűlik nála a kaucióra való, és költözik ki.

2023. okt. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A rezsi rá eső részét mindenképp elkérném, de a lakbér egy részét is nyugodtan fizetheti, neked sincs ingyen a lakás.

A lakás tulajdonosa tudja, hogy a barátnőd is beköltözött? Erre figyelj oda, mert ha megtudja, megemelheti a bérleti díjat is.

2023. okt. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!