Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A székelyek miért ilyen...

A székelyek miért ilyen becsületesek?

Figyelt kérdés

Székelyként bárhová utazok, a kétszínűség, hazudozás, kibeszélés alap szocializálódási kultúra, de nem nálunk székelyeknél.

Hogyan alakult ki ez a becsületesség a székelyeknél?


2023. okt. 19. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Régebben szerintem a közemberek között ez volt a természetes, meg igazából sokan vannak meg akiknél most is. Csak egyre többen rájönnek hogy a becsületes emberek között sokkal könnyebb kétszínűen előrejutni.
2023. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

"bárhová utazok, a kétszínűség, hazudozás, kibeszélés alap szocializálódási kultúra"

. Irónikus, hogy pont ez a mondat hazugság.

2023. okt. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, hova szoktál utazni, de mifelénk nem ez az alap. Persze vannak ilyenek, de nem mindenki ilyen, pláne nem az az alap.
2023. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne nem a gettóba menni...
2023. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértésnek szánom, mert nem szoktam származás miatt általánosítani, de külföldön évekig székelyekkel dolgoztam együtt.

Ott tettek keresztbe nekünk többieknek, ahol csak tudtak.Oldalokon keresztül tudnám sorolni, hogy miket csináltak, mondtak.

Úgyhogy kérlek, te se általánosíts, hogy kik a becsületesek és kik a kétszínűek.

2023. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
En a rendszervaltas utan Magyarorszagra zudulo szekelyekrol tudok csak nyilatkozni. Abszolut pozitiv eloitelettel indultam. Sunyisagot, ugyeskedest, potyazast, pofatlansagot tapasztaltam nagyon jellemzo mertekben.
2023. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Ugy ertem, 6-os vagyok, inkabb joindulattal indult a hozzaallasom, semmi negativ erzesem nem volt, de lett.
2023. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Jelenleg te vagy az kérdező, aki kibeszéli az embereket :)
2023. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Arra viszont mérget veszek hogy a kérdező nem székely. Mi nem igy fogalmazunk.

A becsületesség... Talan a komunizmusra vezethető vissza, sokan rá voltak kényszerülve a furfangra hogy meglegyen a minimalis eletszinvonal. Ezert vannak akik sokaig életművészek voltak.

De ez nem jelenti hogy mind azok lennenk. Sőt, az a generáció is már elöregedett, tehat ne 15-20 evvel ezelőtti dolgokbol kellene ítélkezni.

Ennyi erővel nekem is van negativ tapasztalatom Magyarországi lakosokkal, vegyem mind egy kalap alá?

2023. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Nekem volt 3 székely kollégám, náluk álszentebb, hazudozós, lusta munkásokkal még nem találkoztam!
2023. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!