Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akik nem dohányoztok nálatok...

Akik nem dohányoztok nálatok kizáró ok egy barátságban ha a másik cigizik?

Figyelt kérdés
Van egy új kolléganőm és bár nem nagyon szoktam munkahelyen barátkozni vele úgy éreztem , hogy nagyon egymásra találtunk. Kitalálta, hogy elmehetnénk másik városba kirándulni. Már az se tetszett neki, hogy én nem szeretnék busszal menni, évek óta kocsival járok, nyilván ha szervizbe van a kocsi vagy bármi miatt buszra kell szállni nincs vele gondom, de ha elmegyünk kirándulni szerintem kényelmesebb, ha nem vagyunk buszhoz kötve, szeretem amikor nyugodtan tudunk beszélgetni vagy éppen zenét hallgatni útközben, bárhol meg tudunk állni ha útközben valamit meg szeretnénk nézni, nem kell cipelni a cuccokat, innivalót stb. Benzinbe sose kérek pénzt, ha az én autómmal valakivel elmegyunk valahova. De megis kb azt éreztette velem, hogy lusta vagyok és el vagyok kényelmesedve. Én egyszerűen csak úgy éreztem, hogy fölösleges a buszozás hátrányaival számolni, ha itt az autó. Na aztán azt mondta, hogy őt csak az zavarta volna, hogy nem tudok így vele meginni semmit, mondtam, hogy nekem nem olyan fontos az alkohol, de neki rossz lenne. Így megbeszéltük, hogy ott alszunk és akkor nincs gond a kocsival. Majd valahogy szóbakerült, hogy ő el is felejtette, hogy cigizek és mi vár rá…. Na és itt mondtam, hogy akkor hagyjuk. Tudta, amikor megismert engem. Tudom, hogy büdös, káros, nem jó. De ha te valakivel jól kijössz akkor azért ne barátkoznál vele tovább, mert ő cigizik, te meg nem? Amikor én siman alkalmazkodok, hogy mondjuk arrébb állok még rágyújtok és nem füstölök fél óránként. De ha én nem szeretnék inni, akkor is igyak, mert neki nem jó, ha egyedül iszik.
2023. okt. 23. 19:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Egy parkapcsolatban megértem ha probléma, ha az egyik fél dohányzik, a másik nem, ha az egyik fél autóval szeret jàrni a másik busszal, ha az egyik fél éjjeli bagoly a másik meg pacsirta. De egy barátságban?

Ráadásul én éjszakas lettem volna a kirándulásunk előtt, de neki az se tetszett, hogy kora délutan szeretnék indulni és nem reggel, mert aludnék pár órát előtte. De a cigi volt ami betett teljesen , hogy nem is akar jönni velem sehova.

2023. okt. 23. 19:48
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem dohányzok és van pár barátom, aki viszont igen. Attól is függ ki hogy csinálja. Attól pl falra mászok, amikor valakivel bent találkozok (lakás, kávézó, akármi) és fél óránként rohangál ki cigizni. Vagy pl igen zavaró volt, amikor egy hosszú autóúton óránként 15 perc cigiszünetet kellett tartani.

De van akinél szinte fel se tűnik, hogy dohányzik. Nála nem is zavar.

2023. okt. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
A cigi tenyleg undorito. Ne a jelenletemben szivja vki.
2023. okt. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Érdeklődlő válasza:
100%
Nézd én úgy érzem Te magad is úgy gondolod,hogy a kifogások enyhén szólva erőltettek,de jobb így ahogy tőrtént.Ne legyen lelkiismeret furdalásod,marad a munkahelyi kapcsolat.
2023. okt. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
A legtöbb barátom cigizik, és tényleg idegesítő, h állandóan kimennek cigizni, ha összeülünk. Nem kizáró ok nálam, de pl nálunk a lakásban kizárt a dohányzás, úgyhogy itt mászhatják a lépcsőket, ha átjönnek.
2023. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem kellett volna mondani, hogy "akkor hagyjuk". Hanem h nem gáz, mert arrébb állsz stb.
2023. okt. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem ez furcsa volt. Randi volt, hogy a cigi miatt ugrott, de azt meg is értettem. De barátságban még nem jártam így. Úgy gondolom, hogy cigitől fuggetlenul is mindig adódik olyan helyzet, ahol esetleg alkalmazkodni kell. Mondjuk itt már meg is mutatkozott egyből , hogy minden más téren is olyannak kellett volna lennem mint ő, ahhoz hogy jóban maradjunk. Én nem vagyok oda az alkoholért, de neki rossz ha egyedul iszik, emiatt ne is kocsival menjunk. Meg milyen gáz, hogy nem akarok inni. De az is mennyire gáz, hogy én cigizek és ne is cigizzek. Már csak azt kellett volna mondanom nekem is, hogy milyen gáz, hogy te nem cigizel, en nem akarok egyedül cigizni…
2023. okt. 23. 20:22
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát látni kellett volna azt az ítélkező fejet, hogy akkor mi vár szegényre, ha en cigizek… és mivel semmi más se volt jó neki így jobb, hogy hagyjuk.
2023. okt. 23. 20:23
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle hogy most akkor talizzunk vagy ne?
2023. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha normálisabb cigit szív, akkor elmegy, de nem csípem nagyon.
2023. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!