Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy oldjam meg?

Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
A barátom mindig rendel valamit online, amit természetesen nekem kell átvennem, de nincs nálam soha apró, mit adni tudnék és volt hogy elküldtek a fenébe emiatt.
2023. okt. 31. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Borravaló adása nem kötelező, nem is helyes. Ne adj.


Kérje csomagpontra a barátnőd, te pedig tanulj meg neki nemet mondani.

2023. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez magyarországon történt? Az életbe nem hallottam ilyet, hogy beszóltak volna, még ételfutár sem szólt be nekem soha
2023. okt. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%
Szólj neki, hogy fizesse ki előre kártyával.
2023. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

A Kiflinél beállítottam a felületen a borravalót egységesen, azt a rendeléssel autmatikusan hozzáadja és úgy is jön le a számlámról.


A többire nem találtam más megoldást, mint hogy egyszer elintézni valahogy külön pénzt felvenni erre és kis címletekben kikérni, vagy akár postán váltani, és akkor előre ott van erre valami perselyben több hónapra.


Borravaló lehet hogy nem jó, de igazából olyan sokat nem gondolkodom rajta, inkább a lakhatási fasizmus zavar, hiszen az konrétan egész rétegek elnyomorodását hozta, ami súlyos és hosszantartó nyomot hagy az ország jövőjén is. Borravaló általában lélegeztetőgép szokott lenni súlyos strukturális hiányosságok elfedésére, de mivel ennél még súlyosabb alapvetőbb hibák is vannak már úgy a késő 80-as évek óta (főleg a sérülékeny rétegek feláldozására, a nagy triázsra gondolok, ami lényegében rendszerváltás formájában vált közismertté, bár a pontos folyamat ennél valamivel diffúzabb volt), ezért annyira nem szoktam ellene tenni a borravalónak, a futároknál egyszerűen megszoktam és próbáltam valahogy előre megoldani.

2023. nov. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!