Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mikor kezdődik a hajléktalan...

Mikor kezdődik a hajléktalan szallokon és melegedokben a téli szezon?

Figyelt kérdés
2023. nov. 4. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
November 1-től Április 1-ig általában.
2023. nov. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Melegedőkben és "krízisnek" hívják, a szálló fizetős és állandó, kb. havi 10 ezer.
2023. nov. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam , hogy a fűtés.
2023. nov. 5. 07:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Krízistől van fűtés, sőt előbb is, de maga a "krízis" a jelzett időszakban, amikor a melegedők éjjeli menedékhelyként is funkcionálnak. Minden alapszolgáltatás működik (fürdés, étkezés/reggeli-ebéd-vacsora, szabadidős tevékenység, ügyintézés, munkakeresés), csak meg kell nekik felelni. Intézménybe való felvétel, érvényes tüdőszűrő, személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya (amit lehet ott rendezni), jó magaviselet, házirend betartása. Bármelyik pont megszegése többszöri figyelmeztetést és kitiltást von maga után. Krízis idején éjszaka el szoktak tekintetni a felvételtől hogy megvédjék a rászorultakat a fagyásveszélytől, de ettől még semmilyen deviancia nem megengedett, mert jelzőrendszer működik (pl: rendőrség).
2023. nov. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor még várni kell a krizisre, mert még nem hallottam olyan hajléktalan szállórol ahol lenne fűtés. Melegedőrol is csak egyről hallottam. Csak a boltokba és a plázákban sincsen fűtés. Ez a hideg nem számít ugylatszik krizisnek.
2023. nov. 6. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs. Lakóházakban is van fűtés, kint most már 7-10 fokok vannak.

Hivatalosan novembertől-áprilisig van, hogy ezt melyik melegedő tartja be, azt nem tudom, de már ott is van tutira fűtés! Hogy mikor hirdetik meg a "krízist" az intézményenként változik, de mondom, hivatalosan elvileg novembertől-áprilisig tart. Budapesten, belvárosban mindegyik kerületben találsz legalább egy nappali melegedőt. A szálló az más téma, oda fizetni kell és meg kell felelni a feltételeknek, ha van férőhely. Ha "krízis" van, a nappali melegedő alakul át éjjeli menedékhellyé. Ha nincs "krízis", a nappali melegedősök szoktak átmenni az éjjeli menedékhelyre.

2023. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6# propaganda.

Csak az számít krizisnek ,ha jönnek a mínuszok.

A kérdés áll az egész országban.

2023. nov. 6. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!