Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Láttam egy nagyon okos,...

Láttam egy nagyon okos, kedves régi osztálytársamat hajléktalanként a fővárosban. Szégyenemben direkt kikerültem. Hogyan kellett volna kezelnem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Középiskolában volt osztálytársam. Nagyon okos srác volt, a nyelvek nagyon mentek neki. Kedves volt, udvarias, soha nem alkoholizált vagy drogozott. Érettségi előtt meghaltak a szülei, akkor a nagymamájához került Budapestre. Még velünk vizsgázott de utána elköltőzött. Az utolsó amit tudtunk róla hogy nagyon szegények a nagyszülők, adósságok maradtak, így nem tudott elmenni az egyetemre ahova felvették, helyette egy áruházban lett rakodómunkás. Ez volt az utolsó infó, senki nem tud az akkoriak közül többet róla (sajnos a hely nevét se tudjuk)

Lefagytam ahogy megláttam, a földön ült koszos ruhákban de viszonylag rendezett külsővel (biztos hogy hajléktalan mert sok táska, zacskó volt vele meg egy koszos matrac). Zavaromban inkább gyorsan elfordítottam a fejemet és továbbmentem. Nem tudtam mit kéne csinálni, mondani. Szégyellem magam emiatt!

Másnap visszamentem, meg még kétszer de nem volt ott. Szerintem felismert engem (egy pillanatra összenéztünk) és szégyenében ment el máshova. Nagy jövő elött állt, nem gondoltam hogy ide jut.

Ha meg is találom mit csináljak? Adjak neki pénzt? Munkát nem tudok adni neki, mást se ismerek. Irodában vagyok középvezető, a diploma a beugró nálunk. Nem ismerek senkit aki máshol dolgozna, nincsen sok ismerősöm.

Alkoholt nem iszik ebben biztos vagyok! Tiszta volt a tekintete, nem bűzlött úgy mint más hajléktalanok! Biztos hogy nem ilyesmi miatt került az utcára, inkább anyagi/egészségi oka lehetett.


2017. ápr. 25. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

hm Szia

"Ha meg is találom mit csináljak? Adjak neki pénzt? "


ez attól függ milyen kapcsolatban voltál vele

és előtte beszélni kell

mint egy baráttal , régi baráttal mert még rosszul is eshet neki

de nagyon , és nehogy megsértsd

2017. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

" Tiszta volt a tekintete, nem bűzlött úgy mint más hajléktalanok! Biztos hogy nem ilyesmi miatt került az utcára, inkább anyagi/egészségi oka lehetett.


Zavaromban inkább gyorsan elfordítottam a fejemet és továbbmentem. Nem tudtam mit kéne csinálni, mondani. Szégyellem magam emiatt! "


--

Zavarodban is oda mehetsz , és gondold el

ahogy Jézus is másokon betegeken segitett

igy kell tenni


a szégyen nem kell ott legyen ,


lelkiismeret furdalásod miatt szégyelled most magad , de akkor is lehet hogy szégyelted és zavarban is voltál?

---

Ez is , ez csak nekem a leirásom , nem kötekedni akarok

mert szeretnél segiteni rajta gondolom


de hogy mások is észre vettek volna vele

vagy miért lettél volna zavarba?


és mi van ha bűzlik úgy mint más hajléktalan?

akkor is kell segiteni minden emberen



még ha ismered akkor főleg , szégyen nem szégyen

mást nem érdekelhet - arra gondolok ha meglátnak vele


ez szerintem fontosabb , még akár korházba is el lehetne vitetni

mert ők oda se nagyon mennek , kivizsgálásra

ha az utcán él

gondold el ,


akkor már nem lenne ember? ha bűzlik?

vagy ha alkoholista pont nagyobb segitsére szorulna


csak Jézus idejére ha gondolunk

mindenki mindenhol , ha meleg volt bűzlött


még ivoviz is alig hogy volt , nem hogy fürdésre mind most

minden lakásban stb

attól ember volt az ember

az emberek jobban türtek


elmentek több kilométereket gyalog , hol tudtak volna

minden nap tisztálkodni? ha nem volt közelben viz



kitudja milyen bajai lehetnek

ha fogászati ,csak " egy rossz fogtól " is nagyon rossz

szaga lehet , szájszaga

de lehet kezelni is


gyomor problémák , fekélyre gondolok ha nem evett sok napon keresztül rendszeresen

sok stressz miatt stb

2017. ápr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

"Nagy jövő elött állt, nem gondoltam hogy ide jut."



ez nem számit


mert sajnos de igaz itt mindenki meghal a Földön


a Bibliában van egy jó leirás , történet erre


A gazdag és Lázár

Lukács evangéliuma 16. fejezet


Lukács 16,19-20


19„Volt egy gazdag ember, aki bíborba és patyolatba öltözött, és nap mint nap fényes lakomát rendezett. 20Volt egy Lázár nevű koldus is, aki ott feküdt a gazdag előtt, fekélyekkel tele, 21és azt kívánta, hogy bárcsak jóllakhatna a gazdag asztaláról lehulló morzsákkal; de csak a kutyák jöttek hozzá, és nyaldosták a sebeit. 22Történt pedig, hogy meghalt a koldus, és felvitték az angyalok Ábrahám kebelére. Meghalt a gazdag is, és eltemették. 23Amint ez a pokolban kínok között gyötrődve felemelte a tekintetét, látta távolról Ábrahámot és kebelén Lázárt. 24Ekkor felkiáltott: Atyám, Ábrahám, könyörülj rajtam, és küldd el Lázárt, hogy ujja hegyét mártsa vízbe, és hűsítse meg a nyelvemet, mert igen gyötrődöm e lángban. 25De Ábrahám így válaszolt: Fiam, jusson eszedbe, hogy te megkaptad javaidat életedben, éppen úgy, mint Lázár a rosszat. Ő most itt vigasztalódik, te pedig gyötrődsz. 26Ezen felül még közöttünk és közöttetek nagy szakadék is tátong, hogy akik innen át akarnak menni hozzátok, ne mehessenek, se onnan ide át ne jöhessen senki. 27Ő pedig így szólt: Akkor arra kérlek, atyám, hogy küldd el őt apám házához; 28mert van öt testvérem, beszéljen a lelkükre, nehogy ők is ide kerüljenek, a gyötrelem helyére. 29Ábrahám így válaszolt: Van Mózesük, és vannak prófétáik, hallgassanak azokra! 30De az erre ezt mondta: Nem úgy, atyám, Ábrahám, hanem ha a halottak közül megy valaki hozzájuk, akkor megtérnek. 31Ábrahám ezt felelte: Ha Mózesre és a prófétákra nem hallgatnak, az sem győzi meg őket, ha valaki feltámad a halottak közül.”

2017. ápr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
És sokan mondják hogy a nem a pénz boldogit. Pedig de. Itt az élö példa rá. Ha nincs pénz nincs tanulás karrier munka, állás, lakás, ennivalo. Tulajfonképpen pénz a bolfogság kulcsának a kulcsa.
2017. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

Csak állj le vele beszélgetni, esetleg kínáld étellel, az mégse olyan megalázó, mint az aprópénz (ha már papír kategóriában adnál neki, azt meg elvenné a többi, dolgoztam velük, sajnos tapasztalat). Kérdezd meg, miben segíthetsz, hátha van valami, amire te nem is gondolsz.

Egyébként teljesen megértem, hogy zavarodban kikerülted, valószínűleg én is ezt tettem volna :( A kényelmes fotelemből, jól szituált volt osztálytársakkal megáldva könnyű "okoskodni".

2017. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és volt szerencsém olyan hajléktalanhoz, aki a kínkeservvel megszerzett diplomájával együtt került az utcára...
2017. ápr. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!