Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Gyerekes barátnő leépítése?

Gyerekes barátnő leépítése?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori barátnőm akivel egymás mellett nőttünk fel, mind a ketten 30 évesek vagyunk már.

Ő korán férjhez ment majd született egy kislánya és elvált. Én egyedülálló vagyok, több éven át külföldi kiküldetésben dolgoztam.


Egy időre elvesztettük egymást, de amióta Budapesten élek újra tartjuk a kapcsolatot.

Mivel én sokkal jobb anyagi helyzetben vagyok mint ők, alkalmakra szoktam vásárolni játékot a kislánynak vagy meghívom őket amikor beülünk valahová. Nem az a néhány ezért forint vág földhöz, bár nèha elég pofátlanul rendelnek és ez zavar engem, sőt utána haza is fuvaroztatja magàt velem (tegyem ki hazafelé bár ellenkező irányban lakom).

Olyan mintha felsőbbrendűnek gondolná magát mert van gyereke és elvált, én pedig fizessek neki ha már pénzesebb vagyok.

Rendszeresen olyan (gyerek)programokra hívna ami fizetősek sok ezer forintos belépőkkel és elvárja a pénztárban hogy legyek olyan rendes és az egész számlát én álljam.

Ők ketten nem szoktak ilyen helyekre járni és úgy érzem mintha engem várna ezekkel a programokkal.

Egyszer fordult elő hogy kifizette a részem (1500 forint) de azonnal kérte is el.

Hogyan lehetne finoman leépíteni?


2023. nov. 5. 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerűbb, ha őszinte vagy vele. Amiről írsz, nem barátság, ha ez a dolog nem ad neked semmit, csak stresszelsz, felesleges vele tartani a kapcsolatot. Biztosan nincs egyszerű élete neki sem, de ha így érzel, amikor vele vagy, akkor egy idő után csak gyűlni fog benned a sok sérelem, és ki fog pattanni.
2023. nov. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen "barátnőm", csak ő még pluszban azt is elvárta volna, hogy ingyen bébiszitteljem a gyereket, ha ők elmennek nyaralni a párjával. Nálam itt volt vége.


Megmondtam neki finoman, hogy dolgozom azon a héten, nem fogok szabadságra menni azért, hogy az ő gyerekére vigyázzak. Úgy tűnt elsőre, hogy megértette, de aztán még írt, hogy meggondoltam-e magam, meg meggondolnám-e magam, ha a hét napból egy délelőttöt bevállalna a húga...


Mondtam, hogy nem, de szerintem akkor se voltam elég kemény. Utána még keresett párszor, hogy menjek már el venni neki valamit, mert neki nincs kocsija, busszal meg lusta, de nem reagáltam. Azóta se keresett.

2023. nov. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szomorú, hogy van ilyen nő. Légy őszinte vele, nyugodtan mond meg neki, hogy úgy érzed, kihasznàl, és ez nem kölcsönös kapcsolat, te csak beleteszel, de nem kapsz vissza annyit, hogy ez megérje neked, és nem korrekt a viselkedése.
2023. nov. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszi, van pénzed, miért ne költenéd rá? Ne keresd egyáltalán, vagy ne fizess helyette. Eddig miért tetted meg? Miért egyértelmű, hogy neked kell hazavinned?
2023. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kevésbé, majd abszolút nem érsz rá! Ennyi!
2023. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4: Nekem van autóm, ő tömegközlekedik. Nem akar tömegközlekedni, taxira nincs pénze így vigyem haza a gyerekkel mert az fáradt.

Fizettem, mert sajnáltam hogy kevés pénzből èlnek és mégiscsak egy gyerek. Akkor észleltem fel amikor rájöttem hogy fizetős programra soha nem mennek csak akkor ha engem akarna hívni. Èn nem fizetem a jegyüket, nem érdekelnek a gyerekprogramok, gyereket nem viszek magammal, annak a gyereknek van egy apja fizesse az.


#2: Nàlam is volt ilyen. Nemet mondtam ami nem tetszett neki majd fél évre megszakította a kapcsolatot velem.

2023. nov. 5. 21:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Aztán újra felbukkant, újra kezdett próbálkozni.
2023. nov. 5. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah hát persze hogy kényelmes az ingyenautó. De pofátlan. Jobb, ha ezentúl nem érsz rá, akkor sem, ha a gyerekkel próbál zsarolni, hogy neki mennyire hiányzol. Nem tartozol neki semmivel, ő tartozik neked. Neked ez nem éri meg, nem kölcsönös. Keressen egy pasit, aki fizeti neki ezeket a programokat.
2023. nov. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhívnak valahova, tömegközlekedéssel menj, a fizetős programoknál meg ne te fizess. Szerintem ez úgy néz ki, hogy odaértek a helyszínre és te automatikusan mész a pénztárhoz elsőként és kérsz két felnőtt és egy gyerek belépőt. Nem hiszem, hogy amikor előtte megbeszélitek a programot, akkor a barátnőd megkér, hogy majd te fizesd a jegyeket. Szóval ne állj előre, várd, hogy mi lesz!
2023. nov. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!