Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg,hogy nekem...

Hogy mondjam meg,hogy nekem ez így sok?

Figyelt kérdés
A barátnőm sokszor szól, hogy vigyazzak a gyerekeire, mert nem tudja őket hová tenni, ha intézne valamit, vagy dolgozik. Nekem 1 fiam van, neki 1 fia,1 lánya 7 és 4 évesek. A fiuk jó barátok ezzel nincs is gond, meg amugyis megyünk egymáshoz, bár inkább ők szoktak jönni hozzánk...A kislány nagyon nagy figyelmet igényel, vele folyamatosan ott kell lenni, és őszintén nekem erre se időm se energiám, nagyon lefáraszt, meg mellette én 8 órába dolgozom is,barátnőm egyéni vállalkozó, de még kezdő, szóval sok munkája nincs. Tudom, hogy nehezen oldaná meg a gyerekeket, mert a férje este ér csak haza munkából, ezért eddig szívesen segítettem, de már kb állandóan én vigyázok rájuk, és ez már sok. Hogy mondanátok ezt el neki, hogy ne legyen belőle sértődés?

2021. ápr. 9. 13:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

“Julcsi, figyelj, az elmúlt időben nagyon sokat vigyáztam a gyerekekre. A fiaddal nincs is semmi probléma, elvan az enyémmel, de a kislányod olyan sok figyelmet igényel, hogy az nekem nagyon megterhelő. Sajnos ilyen sokat nem fogok tudni vigyázni rájuk a jövőben.”


Időben kell leállítanod, mielőtt teljesen elpofátlanodik. Mert ne haragudj, de amit most csinál, az igenis pofátlanság. Nem passzoljuk le valakihez RENDSZERESEN a gyerekeinket! Ha nem tudja őket magával vinni, kérjen meg nagyszülőt, nagynénit, szomszédot, másik barátnőt stb stb. Vagy fizessen ki szépen egy bébiszittert.

2021. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen,már kicsit én is annak érzem:/ és rohadtul kellemetlen, hogy pl ma is terveztem délutánra programot, és délben hív, hogy tudnék e 1 órára vigyázni a fiára/az sem 1 óra lenne/,és hogy ha hazaér, akkor atjönnének, aztán kávézunk..szóval meghivatja magát 😁 köpni nyelni nem tudok ilyenkor, most mondtam neki, hogy később beszélünk mert vendégem van, és most agyalhatok mi az istent mondjak, mert most valahogy nincs kedvem ehhez, főleg így..
2021. ápr. 9. 13:48
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mond, hogy egygyermeked van, ahjoz vagy szokva. A fiaddal még eljatszik a fiú, ő így oké, de nem tudod a felelősséget vállalni még egy kicsiert is. Aztán ha baj van meg egyből vádaskodna gondolom.


Nekünk egy fiunk van de olyan eleven és figyelni kell rá hogy csak az egyik nagyszülő re merjük rábízni, mert nem várunk erőn felüli felelősséget a másikaktól. Jelezd kedvesen, hogy nektek is van elfoglaltságotok, nem tudsz alkalmazkodni hozzá már.

2021. ápr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Még te agyalsz, hogy mit momdj. Ne már, te is velátod, hogy ez igy gáz. Állj a sarkadra, tudni kell nemet mondani
2021. ápr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg egyszerűen, hogy délutánra mást terveztél, legközelebb előbb szóljon (és akkor akár el is lehet neki mondani, amit írtam). Nehogy már lemondd, mert ő csettint egyet.

“Julcsi, ezt a kávézgatást el kell halasztanunk, mert ma programom van, nem szeretném lemondani. Legközelebb hamarabb szólj légyszi, ha átjönnétek.”

2021. ápr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb az igazat mondani.

Most pl. van is tervezett programod. Nem értem, miért nem mondtad neki azonnal.

2021. ápr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tudom:/ ebben sosem voltam jó sajnos..de most osszeszedem magam,mert ehhez most nagyon nincs kedvem 🤷‍♀️
2021. ápr. 9. 13:54
 8/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van tudom, csak mindig megsajnalom:/ képes vagyok ilyenkor háttérbe szorítani az én terveim, ha nem olyan fontosak. Ha meg nem vállalom, akkor meg lelkiismeret furdalasom van, de most már itt van az a határ, amit nem nyelek be..Köszönöm a válaszokat 😊
2021. ápr. 9. 13:58
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazat adok az eddigi kommenteknek, de én nem részletezném, hogy a fiú még ok, a lány meg necces. Abból csak az lenne, hogy a fiút továbbra is vinné.

De mindenképp le kellene állítani, mert ez túlzás.

2021. ápr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért kér téged mert érzi hogy bem tudsz nemet mondani
2021. ápr. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!