Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Angliában gyakori, hogy az...

Angliában gyakori, hogy az angolok a személy nevét kis betűvel írják üzenetekben, emailekben?

Figyelt kérdés
2023. nov. 7. 10:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Az én nevem folyton kis betűvel írják, és ez otthon tiszteletlenség jele lenne. Itt nem tudom hogy van.
2023. nov. 7. 10:31
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Sokan, nemzetiségtől függetlenül, nem foglalkoznak a helyesírással, nekem több magyar ismerősöm van, aki mindent, még a neveket is kisbetűvel írja.

Angliában, az angol barátaimtól sokkal kisebb mértékben tapasztaltam ilyesmit, igazából egy valaki van, aki mindig és mindent kisbetűvel ír, mert állandóan siet és kapkod.

2023. nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én bátyám meg mindent nagy betűkkel ír... Mondjam neki, hogy ne kiabáljon?

:D

Azt hiszem a Pigmalionban olvastam, hogy ha mindenkit ugyanúgy kezelsz, akkor jársz el helyesen. Tehát, ha mindenkit kis betűvel ír, abban nincsen semmi. Ha te vagy egyedül "nemecsek" a társaságban, akkor az azért jelzés, hogy keress más barátokat.

2023. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3


Ezek felnőtt emberek , 30 vagy 40 vagy 50 évesek, komoly munkahelyen.

2023. nov. 7. 12:35
 5/16 anonim ***** válasza:

A lényeget kihagytad: mindenki nevét kicsivel írják vagy csak a tiédet?

Az elvárásaid vagy várakozásaid számodra normálisak (hiszen a tieid és mindenki inerciarendszerének középpontjában önmaga áll), mások számára nem azok. Van ilyen. Lehet, hogy őket meg az zavarja, hogy munkahelyi levelezésben is ragaszkodsz a nyelvtani helyességhez és érezhetik úgy, hogy "ez a kis k*csög itt nyelvtannácizik, felsőbbrendűnek képzeli magát és fitogtatja itt a nem létező IQ-ját" - most csak mondtam valamit... Ha van lényegtelen dolog egy munkahelyen, az az, hogy hogyan írják le a neved, ha mindenkiét ugyanúgy, konzekvensen helytelenül írják.

Remélem nem zavar, hogy az e-mail címedben is csupa kis betűvel szerepel a neved!

Jó munkát!

2023. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

5


Másokét többnyire nagy betűvel. Más külföldiek nevét szokták még olykor kis betűvel.

Az enyémet szinte mindig kis betűvel.

2023. nov. 7. 13:07
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet csak téged nem kedvelnek; a sokadik angol ellenes kérdésed után nem is csoda. 😂
2023. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

7


De miért nem?

Egyébként nem GYIKoznak. Nem tudják, hogy róluk kérdeztem

2023. nov. 7. 14:19
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért kedvelnének, amikor te se kedveled őket? :D
2023. nov. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9


Ez nem így működik. Legalábbis egy csoportban nem az a szabály, hogy ha rendes kedves vagy akkor mindenki az lesz veled. Hány éves vagy, hogy ez még nem tűnt fel?

Legtöbbször a legrendesebbel a legszemetebbek.

2023. nov. 7. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!