Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi vagyunk ‘furák’, vagy ez...

Mi vagyunk ‘furák’, vagy ez érthető a részünkről?

Figyelt kérdés
Röviden a helyzet annyi, hogy külföldön élő gyerekkori barátaink/ szintén egy házaspár\ hívtak magukhoz karácsonyra. Nagyon jó ötletnek tűnt együtt ünnepelni, bulizni, várostnézni terveztünk, még sosem voltunk abban az országban. Már majdnem megvettük a repülőjegyet amikor közölték, hogy egyikük testvérét és párját is hívták, szóval velük lennénk végig. Ennek hallatán a férjem és az én kedvem is elment a dologtól. Férjem ismeri régről az egyik tagot, nem túl nagy a szimpátia, sosem bandáztak együtt. Úgy érezzük, nem szórakoznánk olyan lazán, nehezebb az alkalmazkodás, mintha csak négyen lettünk volna, akkor már inkább töltjük a sajàt családunkkal az ünnepet. Inkább elutazunk máskor, amikor nyugodtan és azzal tölthetjük az időt akiket szeretünk, főleg, hogy a repülőjegy sem olcsó. Úgy tűnik a barátnőm kicsit neheztel rám emiatt, nem igazán érti meg a helyzetet. Mit gondoltok erről?
nov. 10. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Fordított helyzetben ha mondjuk valaki neked mondja azt, hogy nem megy hozzád, mert ott lesz a tesód is és őt annyira nem csipázza akkor az neked hogy esik?


A barátnődnek nyilván ti is de a testévre/férjének a testvére (nem derült ki) is fontos, aztán érthető, hogy szeretné ha a szerettei szeretnék egymást.

nov. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazából a barátnőm sem bírja őket annyira, volt pár nézeteltérésük régebb de a párja miatt elviseli.


Mi úgy vagyunk vele, hogy valószínűleg először és utoljára fogunk abba az országba utazni és ezt az alkalmat nem így képzeltük el…

nov. 10. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt megértelek, mert sokan nem szeretnek jópofizni karácsonykor, csak azért, mert "muszáj". Én se tartom a kapcsolatot azokkal, akiket ki nem állhatok, de azért mert nagy a konfliktus, komoly okom van rá. Tehát nem szimplán az van, hogy "csak" nem szimpatikus.

Mennyire nem szimpatikus az illető? Miért nem szimpatikus? Mi volt a konfliktus tárgya? Nem muszáj itt megválaszolnod, nincs közöm hozzá, de arra mondom, hogy nem mindegy, mennyire elviselhető / nem elviselhető az a tag.


Csak azért mondom, mert én már személy szerint szilvesztereztem egy olyan társasággal, ahol nekem az egyik csaj egy csöppet unszimpatikus volt, de sose volt közöttünk szó váltás, úgyhogy én összességében jól éreztem magam.

nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ezzel úgy vagyok, hogy egyrészt szeretem, ha már meghíváskor (vagy adott esetben program szervezéskor) megmondják, hogy mások is lesznek ott. Én nem szeretem, ha úgymond "rászervez" valaki a programra, de ez én vagyok, biztosan van, aki lazább, és így is jól érzi magát.
nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagytok furák, és főleg, hogy drága befektetés mellé, még kellemetlenség is befigyelne, teljesen jól döntöttetek! No para..

a barátnőnek kell itt megértőbb lennie, mert az ő nézőpontjából úgy kell kinéznie, hogy mindent rendbe kell szervezni, de hogy a másik hogyan érzi magát az nem számit neki, ő is megbeszélhetné a párjával, hogy pont karácsonykor nem kellene olyan emberekkel lenni aki nem mindenkihez passzol, legyen az egy másik program..

van választásom, azt választom ami nekem jó, és nem ami másnak jó és közben füstölgök...

nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!