Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fővárosból hova érdemes...

Fővárosból hova érdemes továbbköltözni, ha Pest megye részünkről kizárva és kisgyerek jövője is szempont?

Figyelt kérdés

Olyan szerencsés helyzetben vagyunk idézőjelben, hogy annak ellenére, hogy a 11. kerületben egy panellakásban lakunk az ingatlan értékbecslője szerint legalább 63 millió Ft-ért eladható az ingatlanunk.


Ezért ebben az árfekvésben + 10 millió ft spórolt pénzünk van férjemmel, így keresünk lakást, kertes házban nem gondolkozunk, mert a ház körüli munkára kevés időnk jut.


Rokonaink laknak az alföldi régióban, ennyiből ismerjük.

Fontos volna, hogy egyetemi város legyen, én home officeban dolgozom jelenleg is távmunkában, férjem pedig mérnök.


Debrecen nekünk nem esik útba sehogy sem, az lett volna az első ötlet, de ebből fakadóan kilőttük, Győr szintúgy ilyen, pont az ország 2 csücskében van ez a 2 város.


A gyerkőcnevelés pedig olyan szempontból fontos, hogy legyenek zöld területek, nyugisabb legyen sokkal, mint a főváros. Bátrabb közlekedési tere legyen majd, ne az legyen, hogy nem tud bemenni a belvárosba anélkül, hogy szorongjon majd az emberek miatt., stb


Ezek jutnak eszünkbe: Veszprém, Szeged, Kecskemét



#Szeged #Kecskemét #Veszprém #Egyéb, kommentben
2023. nov. 7. 17:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%
Hát sok hely van.
2023. nov. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azok alapján amit írtál, Szeged megfelel az elvárásoknak: egyetemváros, van élet de nem olyan forgalmas / zűrös mint Budapest, zöldterületek adottak, a közbiztonság adott a forgalmasabb és látogatottabb területeken.
2023. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát eléggé leszűkítetted a dolgot Szegedre a leírás alapján. :)
2023. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát a leírásod alapján inkább Szeged.
2023. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
külföld
2023. nov. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
A kritériumok alapján Szeged. De elhelyezkedése miatt pedig Veszprém. Mert az egyáltalán nem biztos, hogy olyan szakot fog választani ami a városotokban pont van. És Veszprémből meg több helyre tud menni úgy, hogy ne kerüljön túl távol tőletek.
2023. nov. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kecskemétre ne gyertek. Kevés lehetőség, szörnyű városvezetés, rossz közbiztonság. Most az utakat kezdik újítani, mert jövőre választások, de azok is kritikán aluliak. Én is tervezek innen elköltözni, és nem vagyok egyedül.


Szegeden voltam néhányszor, nekem nagyon szimpatikus, fiatalos, van több lehetőség mindenféle szempontból, a tömegközlekedés is egész jó, meg azért parkok is vannak.


Veszprémről nem tudok nyilatkozni, ott csak 1-2x jártam, akkor is kirándulni/átutazóban, így az ottani lehetőségeket nem ismerem.

2023. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Székesfehérvár
2023. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A fentiekből Szegedre voksolok én is. Igaz, csak nyaralni voltam ott pár éve, de nagyon tetszett a város, az emberek, az egész légkör, össze sem hasonlítható a Pest megyei agglomerációs várossal, ahol élek. Most nemrég két harmincas ismerősöm is Szegedre költözött, azt mondják, jó ott élni (mindkettő Bp-ről). Van élet, lendületes város, és ezerszer élhetőbb, mint BP vagy az agglomeráció.
nov. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Veszprém nagyon rossz. Hangulatos, főleg kisváros-feeling, de a külföldi egyetemisták miatt az ingatlanárak az egekben, a pesti munkalehetőségek és fizetések nélkül. Szeged nem rossz, esetleg Pécs (nagyobb, mint Veszprém, de nincs annyira elszállva).
nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!