Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aki nem keres annak nem...

Aki nem keres annak nem hiányzol? Illetve akit nem keresnek az senkinek sem hiányzik?

Figyelt kérdés

Két út van előttem:

-ha meg akarom tartani a meglévő kapcsolataimat akkor én keresem őket, ha viszonzatlan ha nem

-ha én nem keresem a másikat akkor idővel lekopik és nem lesz a barátom

Kipróbáltam, szándékosan, emberekkel, akik olyan baráti kapcsolatnak számítanak, nem keresem, várom, hogy ő keressen, le se szarják. Mostani legjobbnak vélt barátommal egy hónapja beszéltünk, várom, hogy keressen, semmi. Én hetente többször felvettem vele a kapcsolatot. Most tényleg, velem van a baj, vagy az emberek ennyire elidegenedtek egymástól?



nov. 29. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire.
nov. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kérdésben a válasz.

Nehéz helyzet ez, és számomra is ismerős. Van olyan jó barátom, akivel kölcsönösen keressük, látogatjuk egymást. Ezzel a barátommal is beszélgettem már ilyenről. Ő azt mondta, hogy az emberek el vannak foglalva a saját életükkel: munka, gyerek, szülők betegsége stb. Na de pont ez a barátom az, aki számos teendő és probléma ellenére is elhívott magukhoz vendégségbe. Szóval sokkal valószínűbb, hogy arról van szó, az az indok, amit írtál a fő kérdésedben. :(


Van olyan, aki önmagától nagyon ritkán keres. Ha én írok neki, annyi a válasza, hogy "nincs semmi különös". Ebbe az egyoldalú érdeklődésbe belefáradtam. Sajnos nem mindenkinek vagyunk/maradunk fontosak, eltávolodunk egymástól, elkopnak barátok, ismerősök. Csak hát ugye azért is nehéz ez, mert lehet, hogy velem van baj, valami oka van annak, hogy úgymond leráznak egyesek.

nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már teljesen lesz@rom.


Ha te nem keresel valakit és az idővel lekopik, az nem a barátod. Maximum egy olyan személy, akivel ezidáig jó ismeretséget ápoltál.


Amúgy ha megnézed a Kadarkai Endre műsorát, amiben egy pszichológussal beszélt a social media okozta szorongásról, megemlíti a csaj, hogy milyen érdekes, hogy az embernek van Facebookon 1000 ismerőse, de nincs senki akit felhívhatna ha mondjuk beteg, vagy ha el szeretne menni moziba.


Nekem van egy "barátom", ismerem 10+ éve és tényleg jó barátok voltunk. Én Ausztriában dolgozom.


Az esetek 99.9 %-ban mindig én írok neki, hogy na mi újság, stb.


Legutóbb azt mondta, hogy ő szívesen beszélget velem, de nem akar írogatni, 5 percet nem érdemes beszélni, szóval vasárnap délután 4-6 között felhívhatom 😀 Konkrétan időpontot kell kérni hozzá...


Ez volt 2 hete, na itt fogadtam meg, hogy az hagyján hogy én nem fogok többet írni, de ha ő ír sem reagálok, mert nekem ez nem fekszik.


Ez van, ilyen világot élünk.

nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ők csak haverok/ismerosok sajat elettel. Ez nem baratsag
nov. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kedves Kérdező, hogy én is kérdezek. :) Mit gondolsz arról a helyzetről, ha például testvérrel kapcsolatban van ilyen egyoldalú érdeklődés, vagy mondjuk szülővel?
nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennél már csak az a jobb mikor hosszú idő után megkeresnek, oszt kiderül csak azért mert kérni akarnak valamit.😐
nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Szia! De rég láttalak, milyen jól nézel ki! Hogy megy az életed? Ne is mondd, látom nem valami jól, ezek a bolti árak rémesek. Figyelj már, nem akarnál összefutni velem jövő hét elején egy kávéra? Van nekem egy csodás üzleti ajánlatom, ami megoldaná a problémáidat. Csak pár órás munka, rengeteg pénzt lehet keresni vele. Na mit szólsz?
nov. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyira szégyellem magam, mert én se keresek senkit. Fel nem hívnék senkit. Az oka az, hogy én nem akaszkodom senkire, nem zavarnék senkit. Se a hívásommal, se az üzenetemmel. Persze ha hívnak, írnak akkor válaszolok, de én nem kezdeményezek.

Nem tudom miért alakult ez ki nálam.

Aki ismer, az tudja és elfogadja.

nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A válasz: szorongás.
nov. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9# 🙂

Ezt csak azért írtam le, mert ilyenek is vannak mint én.

Remélem nem sokan.😉Ettől függetlenül még vannak barátaim.

8as vagyok

nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!