Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti, hogy tudnátok elengedni...

Ti, hogy tudnátok elengedni egy olyan barátot, aki szerves részét képezte az életeteknek?

Figyelt kérdés

2 héttel ezelőtt összevesztem a legjobb barátommal, akit már fél éve ismerek. Elég csúnyán, ugyanis sajnos mentális beteg vagyok(bipol.dep.), OCD-m van, és nagyon sokat ittam, rettenetesen részeg voltam, így mikor felhívtam mondtam neki nem szép dolgokat("elég szégyen vagy" "alja ahogy viselkedsz velem")... Azóta bocsánatkérés megvolt, el is gondolkodtam az egész eseten.. a kapcsolatunk alatt én rengeteget tettem érte, vettem neki ajándékot, hazakísértem... Ő is tett azért jópár dolgot, amivel konkrétan megszüntette a bipoláris depressziómat. Mivel már 2 hete ignorál igazából, csak annyit ír(telefont fel se veszi), hogy "okés" "örülök neki" így még rosszabb az egész. Én nem érdemlem meg valahol ezt, mert őt szerettem a világon legjobban, mivel a szüleim meghaltak gyerekkoromban, aztán állami gondozásban senki nem szeretett. Voltam már alkoholista is, amióta nem veszi fel a telefont, és nem látom szörnyen magányos vagyok, és iszok-sírok-iszok. Legalább annyit mondhatna, hogy "Kedves XY, nem szeretnék a barátod lenni" . Tudjátok miért várom el ezt? Én tényleg szerettem, és csak egy rossz pillanat volt, és nem is vele volt bajom, és tud minden mentális betegségemről, egyszer elkísért a pszichiáteremhez, és nem... Én mindent megtettem volna érte, és sosem lesz még egy ilyen barátom. Elrontottam és a vétkem miatt öngyilkos is lennék.

23 évem alatt ez volt a legszebb időszak az életemben, amit vele tölthettem. Nem egyoldalú volt, hiszen én voltam neki is a legjobb barátja, egy valóban jó emberke volt.


Bocsánatkérésemre annyit írt, bár 15x esszé formájában kifejtettem neki, hogy "nem érdekel, megcsináltad" a másik "megtörtént kész majd meglátjuk" és leírtam neki, hogy hiányzik erre annyit, hogy "nekem is hiányzik sok minden". Egyszerűen borzalmas, nem tudom elviselni, hogy lehettem ilyen aljas.



dec. 15. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Segítséggel.

Mert arra van szükséged.

dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engedd el. Lehet, hogy neki már ez sok volt, lehet, hogy amiket részegen mondtál az már csak egy végső lökés volt neki, valószínűleg nincs azon a szinten, hogy megbírkózzon a barátságotokkal. Ha igazán szereted, szabadon engeded, a szép emlékeket megtartva.

Fiatal vagy még, hidd el, lesz még sok barátod, kapcsolatod.

Viszont segítségre van szükséged. Gondolom jársz szakemberhez, aki tud segíteni. De te magad is próbálj meg megnyugodni és ne vádold magad, felesleges.

dec. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szakemberem sajnos nem elég profi, én semmi javulást nem érzek. sajnos, alá tudom támasztani, hogy az volt a végső lökés, nem voltam neki egyáltalán sok. Sőt még kevés is néha. Nagyon nehéz elengedni, ez lehetetlen feladat számomra.
dec. 15. 22:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Korrigálom, nem végső lökés volt, hanem egyetlen lökés, de végzetes. Lehet végén kinyírom magam. Borzalmas érzés.
dec. 15. 23:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de számomra is sok lenne egy ilyen barátnő, aki ennyire instabil. Vannak olyan embertípusok, akik egy hiba után is képesek elengedni és nincs visszavonuló, valószínű hogy ő is ilyen,ha tényleg ,,egyetlen lökés'' volt.

Nekem is ért véget legjobb fiú barátság 3 és fél év után, szinte ugyanolyanok voltunk,minden nap minden gondolatot megosztottunk egymással. Igaz ott én voltam abban a szerepben akit ócsároltak és többször visszafogadtam.

Azt gondolom, túl lehet élni :)

Neked a legfontosabb hogy rendbe tudj jönni lelkileg, hiszen mást is elriaszthatsz a jelenlegi állapotodban. Remélem hogy jobban leszel mielőbb!

dec. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Bűnös vagyok. Akkor megölöm magam.
dec. 16. 11:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem érted. Nem megölni kell magad, hanem rendbetenni a lelkivilágod. Mert ha ilyen labilis vagy, csak végletekben gondolkodol.

Majd miután megölted magad mivel lesz jobb?

dec. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amíg a mentális betegségeiddel takarózol és sajnálod magad, semmi nem lesz jobb. Ott kezdődnek a problémák, hogy ő "szüntette meg" a bipoláris depressziódat... Mi van? Még ha lehetséges is lenne ilyesmi (mint hogy nem), ez borzalmas nagy felelősség lenne egy másik embernek. Senki nem azért vab
dec. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

*Senki nem azért van, hogy másokat megmentsen, és elviseljen/megértsen mindent, ami a betegségükkel jár. És egy emberre építeniaz egész jóllétedet sosem jó megoldás.

Azt javaslom, keress jobb szakembert, aki segít feloldani benned a szorongást okozó dolgaidat, és megtanulni az elengedést.

dec. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!