Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Valódi barát szerintettek?

Valódi barát szerintettek?

Figyelt kérdés
Hogy az elején kezdjen. Van egy jó barátnőm,kb.8 éve vagyunk barátok. Eddig nem kellett benne csalódnom. Kedves,aranyos,segítőkész. Az utóbbi 2 évben még közelebb kerültünk egymáshoz. Jelenleg egyetemista vagyok,3.féléves. A nyáron elvesztettem a nevelőapám(nagyon szerettem). Sokszor mindennen mentem keresztül. A tavaszi félév ezért is volt különösen nehéz. Az eredeti vonalhoz visszatérve,mostanság észrevettem hogy nem olyan mint korábban a barátnőm. Furcsa lett. Többször rákérdeztem hogy mi a baja. Válaszként megkaptam,hogy többször odaszóltam neki és nem voltam vele kedves. Az egyetem miatt valóban feszultebb vagyok,és mellette ott a munka. Nem könnyű időszak ez nekem. Én arra az eredményre jutotttam,hogy panaszkodhat rám,másoknak(rájöttem a reakciókból) illetve nem érti meg az én helyzetem,nem látja át. Borzalmasan sétodékény,és azt is nehezményezi hogy nem járkálok vele ide-oda. Bár a külső szemlélők szemében,nagyon aranyos és bájos. Szerintettek?

dec. 17. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Egy egyetemista tudhatná, hogy a vessző után szókoz van. Csak szólok.
dec. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Grétsy László, köszönjük! 🥰🥰
dec. 17. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
A barátságok nem tartanak örökké. Ha ideges vagy vele és nem jársz el vele, ha hív, akkor már nem akar veled barátkozni. Nem köteles.
dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Azért az ő oldalát is jó lenne látni. Én értem, hogy nehéz időszakod van, de neki úgy jöhet le, hogy már jó ideje feszült vagy, nem vagy vele kedves és már nincs is időd úgy rá, kevesebbet csináltok közös programot. Nem azt mondom, hogy a te hibád, egy szintig teljesen érthető, hogy egyetem és munka mellett tényleg nincs időd úgy rá, mint korábban, de ő akkor is érezheti úgy, hogy te nem vagy már olyan jó barát és azért viselkedik furcsán. Ha időd nincs is több, de arra pl. figyelhetnél, hogy beszélj kedvesebben vele akkor is, ha sok a dolgod. Ha szeretnéd megmenteni ezt a barátságot, akkor beszéljétek meg indulatok nélkül a helyzetet és ha mindketten szeretnétek és tesztek is érte, hogy helyre álljon, sikerülhet.
dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos átlátja a helyzeted, ha nem lenne benne megértés mások felé, nem lennétek jóban 8 éve. Szerintem is csak úgy érzi elhanyagolod, nem élvezed a társaságát, és ezt nehezményezi. Hívd meg egy kávéra, beszéljétek át az egészet, mondd el neki pontosan mit érzel, és hallgasd meg az ő álláspontját is.
dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!