Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Külföldön elfogadnak majd...

Külföldön elfogadnak majd ìgy? Akarnak velem baràtkozni, hogy eleinte nehezen kommunikàlok idegen nyelven, lehet baràtom is?

Figyelt kérdés
Szóval azt tervezem, hogy kimegyek külföldre egyetemre. Ez persze nem most lesz, mèg 2 èv van addig. De elèg nehezen tudok kommunikàlni idegen nyelven, az elejèn tudom, hogy nyökögni fogok, nagyon nehezen fogok összerakni 1 mondatot is, rèmes az akcentusom ràadàsul kifejezni se tudom magam, le a kalappal előttük ha megèrtenek. Persze ha ott töltök 2-3 èvet ez vàltozhat, de addig lehet valaki akinek lesz türelme hozzàm? Lehet talàn kèsőbb ìgy baràtom is, aki egy külföldivel akar jàrni? Azt is hallottam, hogy a külföldieket nem igazàn szeretik sehol se. Kicsit fèlek, hogy kirekesztve leszek, esetleg valakinek van valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

dec. 26. 17:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja bocsànat, nem tudom hogy jó kategóriàba ìrtam-e be csak nem tudtam hova kène.
dec. 26. 17:28
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
biztos lesz aki elfogad majd, és lesz aki meg kiröhög majd a f***ba
dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Egyrészt sok függ attól, MELYIK külföldre mégy, van, ahol elfogadnak minden gond nélkül, meg van, ahol nehezebben.

Másrészt ha már tanultad a nyelvet, akkor kis idö után menni fog, feltéve, hogy ott nem magyarokkal töltöd az idödet!

Meg két év alatt bármilyen nyelvet meg lehet tanulni középszinten, elöre ezen problémázni hülyeség

dec. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 grafno ***** válasza:
A legtöbb egyetemen van angol nyelvű képzés. Azt azért illik/lene közép/felsőfokra felgyúrni mire az egyetem kezdődik.
dec. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy lesznek-e barátaid a személyiségedtől függ és persze a másik embertől is.


Viszont, ha már felvesznek egyetemre, akkor biztosan van (lesz) egy elfogadható nyelvtudásod akár angolul, akár az adott ország nyelvén, amivel már tudsz másokkal kommunikálni. Vagy nyögvenyelős nyelvtudással hogyan tervezed az egyetemet?

dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én voltam külföldi egyetemen, de nekem nem jött be igazán.


Viszont az angolod legyen minimum szakmai C1 szintén, különben fel sem vesznek. Nekem az ország nyelve nem ment, de tanultam az egyetemmel párhuzamosan. Ez nagy hátrány volt, mert sokkal kevesebb külföldi diák volt, mint vártam. Pedig ez az ország híres arról, hogy az egyutcás faluban élő idős emberek is perfektül beszélnek angolul.


Nekem nem jött be, ezért javaslom, hogy alaposan gondold át (nekem volt viszonyítási alapom mert egy egyetemet már elvégeztem Magyarországon és az tetszett. Sok alapszakos meg azt hiszi, mindenhol ilyen az egyetem...)

dec. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!