Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ő egy igaz barát...

Szerintetek ő egy igaz barát volt, vagy csak becsapott?

Figyelt kérdés

Röviden, egy mentálisan beteg, súlyosan traumatizált beteg ember vagyok. Amennyire beteg vagyok, annyira tudok szeretni is. Nagyon ragaszkodom ahhoz, akitől kaptam egy pici szeretetmorzsát is, hiszen anyukámtól nem kaphattam meg ezt. Családomtól csak bántást kaptam, fizikailag és lelkileg is.

Megismertem egy velem egykorú embert az online világban, mindketten 18 évesek vagyunk. Elmondtam magamról mindent, Ő is magáról. Elmondtam, hogy mik a legnagyobb félelmeim bármilyen barátságban, és ez a ghostingolás. Nos, barátság után két hónappal ezt tette velem, de nem is akármilyen módon. Előtte megbántott, igaz én is Őt, de én csak míg sírva elkeseredtem, mennyire fáj, ő meg már a személyemet kezdte sérteni. Nagyon hiányzik egyetlen egy barátom volt, és nagyon sok közös volt bennünk, rengeteg időtöltéssel, Ő magamra hagyott, rengeteg mindent vettem neki, és áldozatot hoztam érte, és ezt kapom. Sajnos amióta magamra hagyott csak rágondolok, hogy egy darabot téptek ki a szívemből, sajnos depressziós is vagyok emiatt.

Vele voltam csak boldog az életemben, hiszen Ő olyan ember volt, aki odaadó volt velem. Valahol tudom én szúrtam el, mert mentális betegségeim miatt egyrészt nem úgy kötödök másikhoz ahogy kéne, tehát "túl kedves" vagyok, ami saját káromra megy, másrészt, nem tudtam felnőni, kisgyerek vagyok lélekben, ezáltal, tudok hisztizni. Tudta ezeket. Hiába kértem tőle bocsánatot, elfogadta, de távolságtartó lett, majd írtam csomó kedves érdeklődő kérdést, még le sem láttamozta. Túl lépett rajtam, és ez is fáj, nekem ez sem sikerült. Nekem semmi sem.



jan. 8. 16:41
A kérdező szavazást indított:
Jogosan érzed magad emiatt rosszul.
Az egész helyzetet rosszul látod.
12 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Lényeg lemaradt, hetente találkoztunk a barátság alatt. Sajnos, az, hogy idővel elmúlik, nem, nem fog. Egyre erősebb, pedig már 2 hetes történetről beszélünk.
jan. 8. 16:43
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Egy igazi barát nem hagyja magára a másikat. Valószínűleg téged csak lehúzott szellemileg, és ahogy olvasom, anyagilag is. Ismeretlenül nem látok bele, de, először magadat kéne összeszedned, azután ismerkedned. Ha normális a barátod egy picit is, akkor még felfog bukkani az életedben egy bocsánatkéréssel, akkor gondolkozz el azon, hogy a "legnagyobb félelmed" bekövetkeződött...
jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudsz egészségesen kötődni, ez nyilvánvaló, ha 2 hónap ismerettség után már barátként tekintesz valakire és ekkora szerepet adsz neki az életedben. Nagyon úgy tűnik a leírásodból, hogy igazából a másik személye, igényei, határai nem számítanak, mert te a szeretethiányodat próbálod kompenzálni ilyen agresszív rátelepedés formájában.. De ez nem a helyes út. Ezt hosszú távon senki nem fogja elviselni, és nem, nem várhatod azt, hogy szabadon büntethess és terrorizálhass mást csak azért, mert beteg vagy. Akkor se, ha előre szólsz róla - nyilván elsőre senki sem tudja, hogy mennyire lesz veled nehéz. Menj el szakemberhez, de sürgősen.
jan. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, a kérdező leírta, egyáltalán nem volt agresszív, hanem, CSERBEN hagyták. Annyit sem méltatott a kedves barátja, hogy elmondja, mivan. Akkor te mégis mit vársz? Repdessen az örömtől?
jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#3 Én egyáltalán nem voltam agresszív sem erőszakos. Magamban elfolyottam a kötődést. Nem terrorizáltam senkit, annyi volt, hogy sértegette a személyemet, én meg annyit, írtam, hogy nem értem miért kell ezt. Mindig ő írt először mindennap, mivel pont, hogy nem akartam rátelepedni, és megfojtani... De első számú személy volt az életemben.

Valóban szükségem van pszichés segítségre. Nem is írtam, nem is hívtam azóta, ami az utolsó üzenetet illeti, egy Szia-t írtam neki...

jan. 8. 17:15
 6/21 anonim ***** válasza:
33%

3. Te egyébként elolvastad a kérdést?



Jogosan érzed magad rosszul. De ez a társadalom romlott és halálra van ítélve.. :(

jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

" Nagyon úgy tűnik a leírásodból, hogy igazából a másik személye, igényei, határai nem számítanak"

Ezzel sem tudok egyetérteni, hiszen mindig én alkalmazkodtam hozzá, pont, hogy emiatt vettem el csomó mindent, hogy érzelmileg tudjam őt támogatni, hiszen neki is megvannak/voltak a mentális bajai, és segíteni akartam neki ebben is, ami sikerült is, mert mindig feltudtam víditani.

jan. 8. 17:17
 8/21 A kérdező kommentje:
#6 Sajnos ezzel sem tudok egyetérteni, nagyon kedves vagy, de velem van a baj, hiszen lehet én megyek az autópályával szemben valahol, de köszönöm a válaszodat.
jan. 8. 17:18
 9/21 anonim ***** válasza:
8%

8. Ez nem igaz. Engem nemrég 2 ember is elárult. S nem azért, mivel velem lenne a probléma. Sőt! Az egyik még becsületsértést is majdnem elkövetett ellenem.. ^-^


Amikor én mentettem meg az öngyilkosság elől..

jan. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%
Félreértettél, nem azt mondtam, hogy erőszakos voltál vagy agresszív, hanem, hogy valszeg erőszakosan/agresszíven tapadhattál rá. Ha valaki 2 hónap után a teljes világodat jelenti, ott nem tudsz te semmit elfojtani, nyilvánvalóan lejön a viselkedésedből, kommunikációdból. Ráadásul azt írod, hogy mennyi mindent megtettél érte, meg hogy mekkora áldozat vagy, de arról egy szó sem esett, hogy ezeket ő akarta-e, kérte-e tőled, vagy azért vársz hálát amit ő nem kért tőled.. Az egész írásod arról szól, hogy egy ártatlan áldozat vagy. Ezt a mentalitást nem tarthatod meg, ha szeretnél a jövőben normális kapcsolatokat. Egy barátnak nem az a szerepe, hogy megmentsen, vagy hogy mindent eltűrjön. Tisztában vagy vele, hogy segítségre van szükséged, remélem megtalálod a megfelelő segítséget és sikerül kitörnöd a jelenlegi állapotodból.
jan. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!