Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért csak rossz emberek...

Miért csak rossz emberek érdeklődnek felőlem vagy barátkoznak velem?

Figyelt kérdés

Pl pasi aki eleinte mézesmáz, aztán kiderül hogy nőverő vagy nőcsaló. Csajok, akikkel tök jókat lelkizünk, programozunk, aztán rányomulnak a pasimra.

Szomszéd akivel rengeteget lehet beszélni aztán kiderül hogy más szomszedoknak elferditva hazudva tovább adja amiket mondok.

Kolleganő aki segit néha tulorákban hogy haza visz, aztán kiderül hogy fúr a feletteseknek.

Kollegapasi aki kezdeményezne randizna, de mentálisan hülye.(mindenen sértődik ha nem irok vissza azonnal akkor hisztizik, ha dolgozom nem érek rá fecsegni azon is, beteg ember)

Elvált szomszédpasi, enyhén tikkes,a gyerekei is kisegitő iskolások, de engem hívogat programozni.

Kedves szomszednyugger, de állandóan le akar venni pl kávéval.(az egesz ház tele van amúgy kerincsélőkkel, de egyik se ad viszont semmit)

Irigy nő aki utánoz leq-áz engem meg minden pasinak aki a házban van lehord, de szemembe meg kenyérre lehet kenni kedves bájos aranyos érdeklödő.


Soha nincs 1 jó ember aki velem közvetlen barátkozós lenne, viszont sz.remberek meg csőstől jönnek rám.

Mivel vonzom én ezeket, miert nem a jóembereket vonzom? Ez utóbbiak aki pl kollega nem tesz alám, azokkal valahogy barátibb kapcsolatom ki se alakul.



#tömegesével a rosszak
jan. 12. 06:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a téma: nem szabad túl közvetlen lenni, sem nem nagyon segítőkésznek lenni, csak mértékkel. Kell határokat szabni magunk köré.
jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eligazodok köztük, nem tudnak rámszállni, nem ez a bajom, hanem nincsenek barátaim meg barátom csak a szenny. Ez a bajom.
jan. 12. 07:41
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Én téged is megvizsgálnálak. Szerintem nálad sem lehet minden rendben. Engem az ilyen habitusú emberek nagyon messzire elkerülnek. Mondjuk eleve nem nagyon kevesekben bízom meg és leszek közvetlen.
jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nyilván a hülyek bllygóján mindenki normalis es a normális a hülye mert abbol van kevesebb.
jan. 12. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyökérből sok van, csak most meg is tapasztaltad.
jan. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
47%

Kedvenc paradoxonom, hogy 10-ből 9 ember azt mondja, hogy 10-ből 9 ember inkorrekt. :)


Ez úgy jön ide, hogy mindenkinek van defektje, de neten (pláne itt) valahogy mindenki olyan morális, őszinte, stb.. :D


Én lopok (cégektől), kisebbeket hazudok, stb., pont mint ti, csak én ledobtam a báránybőrt. :)

jan. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős dolgokat írsz kérdező. Van pár tippem. Szóval ahogy az 1-es is írja, ha te túl nyitott és korrekt vagy, arra nagyon sokan rárepülnek. Gyengeségnek fogják venni és megpróbálnak lehúzni, vagy visszaélni vele más módon. Ezeknél még gázosabb embereket is bevonzhat, szóval oda kell figyelni, és jobban meghúzni a határaidat.

A másik tippem pedig az, hogy szerintem neked is magasak az elvárásaid az emberek felé, mert magadból indulsz ki, ahogy sokszor pl én is. Hogy alapból nem hazudunk ok nélkül, nem verünk át másokat ha nem muszáj, meg hogy aki velünk jó, azzal mi is jó módon viselkedünk. Sajnos manapság ez már nem elvárható, nagyon egy rohadt társadalom lett a magyar, főleg a jelenkorban. Szóval ez illúzió, érdemes elengedni minél előbb, mert így folyton csak csalódni fogsz. És magadnak ártasz vele.

Aztán van a harmadik lehetőség, ami szintén nagyon ismerős. Hogy valamiért a negatívra vag ráfixálódva, és azt látod meg jobban. Tehát pl az adott embernek köszönhetően ér téged a 10ből 9 pozitív inger, de ezeket nem annyira veszed figyelembe, csak elfogadod mint alapvető dolgot. Aztán a 10. inger meg negatív tőle, és akkor ez alapján ítéled meg őt teljesen. Ebben amúgy én magam is hibás vagyok sokszor, és ez az egyik oka amiért baromi negatív és rossz színben látom néha az embereket. Főleg ha még hajlamos is mellé mélyre ásni az ember, esetleg kíváncsi, és időről időre belesni a felszín mögé, hogy mi zajlik a háta mögött. Szóval ez néha valóban nagyon kiábrándító tud lenni.

jan. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a legtöbben (tisztelet a kivételnek) teljesen rátelepszenek, kiszipolyozzák az átlagnál akárcsak egy kicsivel is kedvesebb, segítőkészebb embereket, aztán őket meg nehéz is kitenni utána az életünkből. Valahogy meg is érzik, hogy ki az, aki ebben partner hosszabb távon is akár.


Az is lehet a háttérben, amit előttem is írtak, és ami -sajnos- rám is igaz. Nagyon hamar megláthatod, szinte keresés nélkül, a másikban a negatív tulajdonságokat, majd annyira azt helyezheted fókuszba, hogy a többit szinte észre sem veszed. Nem bántásként mondom, mert sajnos erre én is hajlamos vagyok.


Vagy, ami még szóba jöhet, és amire még gimis koromban voltam hajlamos; megismersz egy új embert, eleinte minden klappol, talán van egy kisebb rózsaszín köd is (akkor is, ha nem szerelmi kapcsolat), az újdonság ereje, és nem látod a negatív dolgaikat. Hanem csak lassan, vagy már csak akkor, amikor késő már.

jan. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!