Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a baja velem?

Mi a baja velem?

Figyelt kérdés
Barátnőm ha fodrásztól/kozmetikustól/körmöstől/sminkestől jön, én mindig megdicsérem őt. Már-már túlzok néha de és szeretem az emberek egóját kicsit boostolni. De én ma jöttem fodrásztól, egy elég nagy változással és mintha észre se vette volna, pedig pontosan tudja hogy onnan jöttem hozzá.
jan. 12. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Ő nem olyan, mint te. El kell fogadni.

De te mások miatt mész fodrászhoz és nem magad miatt?

jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magam miatt megyek nyilván, de jól esne néha nekem is egy két kedves szó vissza:) de úgy látom neked se fontos:)
jan. 12. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj nő vagyok és nagyon utálom a bókokat meg bókolni se szeretek. Van ilyen holdbéli mint én, lehet a barátnőd is ilyen.

Te külső forrásból várod az önbizalmat és ez nagyon nem jó. Nem gondolkodtál még el ezen?

#1

jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező! Mindenkinek más a szeretet nyelve. Van aki igényli a bókokat, van aki nem. Én sem szeretem ha megdícsérnek.

De szerintem ha te a barátnődet mindig megdicséred ő pedig téged nem, a következőket jelentheti:

-neki nem fontos és ezért ő sem vàrja el másoktól

-nem szeret másokat dicsérgetni

-irigy

-más gondjai voltak ezért nem tette szóvá

És ezen kívül még bármi más. Én az ilyeneknek nem szoktam jelentőséget tulajdonítani csak akkor ha pl ezen kívül van más intő jel is arra, hogy az illető nem kedvel valamiért. Akkor összefüggésbe lehet hozni esetleg.

jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha valaki agyondicsér fodrászat/kozmetikus/sminkes után, az annyira átlátszóan nem őszinte, sőt, még az is felmerülhet, hogy esetleg akar tőlem valamit az illető, azért dicsér ennyire. Egy néhány szavas őszinte dicséret, pozitív megjegyzés jöhet (de ez sem nem kötelező), de túldicsérni nem kell. Nem ezzel fogod a másik egóját boostolni.

Lehet, hogy a barátnődnek sem szokása mások külsőjén áradozni, ezért nem szól semmit.

Ez egyébként a tegnapi kajás kérdést juttatta eszembe, amelyben valaki arról panaszkodik, hogy ő bezzeg milyen remek fogásokat süt-főz a rokonainak, ha azok hozzájuk mennek, de ő már nem kapja tőlük ugyanezt és ez milyen sértő. Ez inspirált?

jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
#5 Nekem is ugyanaz a kérdés jutott eszembe erről.
jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Velem is volt olyan, hogy munkahelyen nem volt sokszor téma én meg felemlegettem, hogy megyek fodrászhoz, majd a szabadnapomon, már jóval előbb. Mikor elmentem fodrászhoz, és utána dolgozni, egy kicsit olyan fura volt hogy a munkatársaim átnéztek rajtam, pedig tényleg tudták. Lehet, hogy nem volt szándékos de rosszul esett, úgy éreztem, hogy direkt nem dicsérnek meg ez egy kinyilatkoztatás, hogy nem tetszik az eredmény, illetve lehet irigység mert én voltam a legfiatalabb munkatárs és a legvékonyabb is, a többiek mindig sanyargatták magukat, hogy fogyjanak, èn meg nem. Te rivalizálsz ezzel a barátnőddel?
jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a kolléganőm felemlegeti, hogy majd a szabadnapján megy fodrászhoz, az számomra annyira jelentéktelen infó, hogy kb három perc múlva el is felejtem. Ha pedig valaki fodrásznál járt, kb észre sem veszem, hacsak nem valami drasztikus változás az eredmény, pl. a hosszú haját rövidre vágatta vagy zöldre festette. Ja és nem azért nem veszem észre, mert bárkire is irigy lennék, hanem mert nem érdekelnek az ilyesmik, pláne ha csak egy kolléganőről van szó.

Persze tudom, hogy vannak pletykás libák, akik minden ilyesmire azonnal felfigyelnek, majd kitárgyalják.

jan. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez te vagy! De itt olyan pletykafészek nőkkel dolgoztam, akik megjegyezték hogy milyen az övem, akik sugdolóztak, hogy Marika tán terhes mert hízott, ki lehet a Gizike szeretője a cégnél. Tipikus unatkozó aktakukac nők voltak, akik egész nap egy gurulós széken zabáltak, és egymás háta mögött sutyorogtak.
jan. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 és tényleg olyan fontos, hogy ezek a pletykafészek kolléganők mit gondolnak az új frizurádról?
jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!