Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudom Őt elfelejteni?

Miért nem tudom Őt elfelejteni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, szeptemberben egyetem miatt felkerültem Budapestre. Ezelőtt Szombathelyen éltem, ahol nagyon rossz gyerekkorom volt, emiatt nem igen tartom a családdal a kapcsolatot, így kollégista vagyok.

Októberben megismertem egy egy évvel fiatalabb srácot az interneten, aki szintén Budapesti. Rólam sajnos tudni kell azt, hogy az a típus vagyok, aki csak egy pici szeretetet kap valakitől, azért él-hal. Nagyon kötődő típus vagyok, ami nem jó, de nem mutatom ki természetesen.

Lényeg, hogy az első találkozunk csúcsszuper volt. Együtt nevettünk, iszonyatosan boldogok voltunk, önmagunk voltunk. Ezután rengeteg ugyanilyen jó találkozás volt, és elmondtam neki az egész életem, ő is az enyém, és segitetünk egymásnak, hiszen mindketten mentálisan nem voltunk teljesek. Volt egy kisebb vitánk, ami abból állt, hogy volt egy találkozó, amire nem jött el, én vártam rá. Ekkor sajnos, mivel nem beszélte le, összevesztünk, pontosabban ő megsértődött, aztán 2-3 napig nem beszéltünk. Azután kibékültünk, és ismét jól elvoltunk egészen december 15.-ig, míg nem volt az, hogy megtudta az egyik rossz tulajdonságomat aztán ezt kifogásolta, ekkor én sertodtem meg, erről nem tehettem. Azután 1 napig ment ilyen nem is vita, hanem picsogás, és azóta nem válaszol. Semmit. Le se tilt. Semmit se ír. Rosszul esik nagyon, abban fényében, hogy én nem csak lelkileg támogattam.. Megígért nekem sok mindent, mondta, hogy elmegyünk ide-oda még, rengeteg közös élményt ígért nekem, beadta hogy legjobb barát, és így lett vége. Hiába kértem tőle bocsánatot akkor, amikor ő bántott meg, elfogadta de láttam az írásán hogy ez nagyon egyoldalú. Vettem neki ezt-azt, olyan személyesen tárgyakat adtam oda neki, amik fontosak nekem, és ez a vége. Nem kötelező nyilván barátkozni, és igazából ez a kérdés nem is erre irányul. Nagyon magányos és szeretethiányos vagyok, és már bánom, hogy megismertem őt, egy hónapja az egész és fejtegetem miért történt mind ez, hiányzik, hiányzik az egész lénye, és betegesen csak rágondolok. Utoljára január 1-én írtam neki, én nem fogom zaklatni. Van egy netes haverom, ő azt mondja, hogy mivel 19 évesen 11. Osztályos, érzelmileg visszamaradott, és elkezdte egyéb módokon szidni, hiszen ez a barát interneten egy meme sajnos, sokan bántják, így ne foglalkozzak vele, de én elfogadtam ígyis úgyis. Én igaz barátja voltam az tudom, és nyilván én is hibáztam, de megint én voltam az aki el lett dobva.

Ez a barát is full magányos elvileg, csak én voltam neki igazából meg a rokonai, lehet helyettem talált új havert... Nem tudom nem érdekel ez a része, egy valami érdekel, hogy szenvedek emiatt, mivel tudnám őt felejteni? Csomó kedvenc számomról ő jut eszembe, mert amikor hallgattam őket pont vele beszéltem...



jan. 14. 04:51
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

A barátságot összetéveszted valami mással.

A kötődésed, tapadásod már-már kóros.

Ez megfullasztja az emberi kapcsolatokat.


Tartani kell egy bizonyos távolságot, hagyni kell a másiknak, hogya saját aurájában mozogjon.

A felnőtt barátság valamilyen közös sorson ( iskola), azon belül közös érdeklődésen, mentalitáson alapul, alap megnyilvánulása a támogató, segítő érdeklődés is.


De nem töltheti be konkrétan azt az űrt, amit a családi kötődéseid hiánya hagyott.


Attól tartok, túlzottan erre az egy baráti/ ismerősi kapcsolatodra építettél, rányomta a bélyegét a neurózisod, s nyomasztóvá, terhessé vált a másik számára.


Az embernek nem véletlenül kell legyen baráti KÖRE.

Tehát nem egy, hanem 2-3 barát, akik tartozhatnak azonos, vagy klf baráti társaságokba is rajtad kívül.


Próbálj meg ezen változtatni. Egy jó pszichológus is segíthet.


Még nem nőttél fel egy felnőtt barátsághoz. Dolgozz ezen.

jan. 14. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1 pont hogy nem erről volt szó,nem a kötődésről. Az magamban játszódik le, én sosem zaklattam meg terepedtem rá! Igazából mindig ő volt aki megerősítette mikor legyen pl találkozó.

Köszönöm a válaszod, abban teljesen igazad van hogy a kötődésem rossz, hibás, csak nem őt fullasztottam meg, hanem magamat ezzel.

jan. 14. 05:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló dolgokat írsz, mint amin keresztül mentünk egyik barátommal, csak én nem hagytam el. Sok dologra rájöttünk, ha gondolod, kérdezz és megpróbálok válaszolni rájuk.
jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Idő kell hozzá hogy elfelejtsd, leginkább az segít. Illetve az hogy elfogadod ami történt, elfogadod hogy ami megtörtent azon nem tudsg változtatni, főleg azon hogy a másik fél hogy látja a dolgokat, mit gondol stb.


Ami segíthet, hogy megismersz új embereket, próbálsz barátokat szerezni. Ahogy első írta, lehetőleg baráti kört. Idővel ha új barátokat szerzel, valamennyire kitöltik majd azt az űrt amit most úgy érzel hogy hagyott benned.

jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Átérzem, mert én is betegesen tudok kötődni. Mondjuk én bordi vagyok, nálam két szélsőség van, a „mindig veled akarok lenni” és a „hagyj békén, utállak!”. Utóbbit akkor érzem, ha egy picit is csalódom a másikban. A másik határait nehezemre esik tiszteletben tartani. Jópár exemet megbántottam és nem bírták mellettem, de persze lelkiismeret-furdalásom van és hiányoznak. Nem tudom, ezek mennyire jellemzők rád. Ha igen, akkor érdemes megfogadni az 1-es válaszoló tanácsát és keresni egy pszichológust.
jan. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Az idő minden sebet begyógyít.
jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!